Walka Ferrari vs Polak III, czyli walka wieczoru, która... nie była walką wieczoru gali FAME MMA 13. Kto wygrał?

Ferrari vs Polak FAME MMA 13

Czy dojdzie do walki Ferrari vs Polak na FAME MMA 13? To pytanie zadawali sobie w ostatnich dniach wszyscy kibice obu zawodników i fani FAME MMA. Na ostatniej konferencji przed galą Amadeusz Ferrari zgłosił bowiem kontuzję, która miała wykluczyć go z tego hitowego pojedynku.

Jak się jednak okazało, po naciskach ze strony federacji i po długich negocjacjach ostatecznie strony znalazły porozumienie i do walki Ferrari vs Polak III doszło, choć na innych niż pierwotnie miało miejsce zasadach.

Kto wygrał walkę Ferrari vs Polak III?

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Ferrari vs Polak na FAME MMA 13, mogliśmy wytypować swojego faworyta w firmie Betclic (sprawdź Kod promocyjny Betclic), czyli u oficjalnego sponsora gali FAME MMA. Kursy w tym starciu były niemal idealne równe i na papierze powinien to być jeden z najbardziej wyrównanych pojedynków na całej gali.

Minimalnym faworytem walki był Polak. Trzeba było pamiętać, że doszło do zmiany zasad. Pierwotnie miało to być starcie w MMA bez limitu czasowego. Ostatecznie zawodnicy zawalczyli w boksie w meksykańskich rękawicach - trzy rundy po dwie minuty każda.

Wynik walki Ferrari vs Polak III

Wynik walki Ferrari vs Polak był niezwykle ważny dla obu zawodników. Zarówno Ferrari, jak i Polak w ostatnich miesiącach obrzucali się w mediach i na konferencjach błotem, wyciągając na światło dzienne wiele prywatnych spraw. Walka niosła więc za sobą wymiar zarówno sportowy, jak i honorowy.

Trzeba jednak pamiętać, że zaplanowana jest już... czwarta walka Ferrari vs Polak, do której dojdzie na FAME MMA 14 - na pierwotnych zasadach, czyli bez limitu czasowego.

Zobacz także - kim jest Amadeusz Ferrari?

Opis walki Ferrari vs Polak III

Opis walki Ferrari vs Polak, czyli jak to starcie wyglądało?

I runda

Miało być mocne wejście, ale... nie było. Zawodnicy badali się na początku i nie trafiali mocnymi ciosami. W ostatnich 30 sekundach odpalili jednak wiatraki! Wydaje się, że mocniej trafiał Ferrari.

II runda

W drugiej rundzie było nieco więcej wymian, ale żaden z zawodników nie trafił czysto swojego przeciwnika.

III runda

W trzeciej rundzie, zwłaszcza pod jej koniec, zawodnicy nieco zaryzykowali, ale żaden z nich nie podłączył swojego przeciwnika.

Polak pokonał Ferrariego przez niejednogłośną decyzję sędziów (29-28, 28-29, 29-28)

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 13: