Walka Linkiewicz vs Way of Blonde była jedynym pojedynkiem o pas, jeśli chodzi o kartę walk gali FAME MMA 13. Kto wygrał walkę?

Linkiewicz vs Way of Blonde FAME MMA 13

Linkiewicz vs Way of Blonde, czyli szósta walka na karcie FAME MMA 13. Pojedynek o pas mistrzowski, którego posiadaczem była Marta Linkiewicz i do którego prędzej czy później musiało dojść. Karolina Bruszczyńska miała na swoim koncie trzy wygrane w pojedynkach typu freak fight i była naturalną kandydatką do tego, żeby wystąpić w pojedynku o mistrzowskie trofeum wśród kobiet w FAME MMA.

Kto wygrał walkę Linkiewicz vs Way of Blonde?

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Linkiewicz vs Way of Blonde na FAME MMA 13, mogliśmy wytypować swojego faworyta w firmie Betclic (odbierz Kod promocyjny Betclic), czyli u oficjalnego sponsora gali FAME MMA. Kursy w tym starciu były niemal idealne równe i na papierze powinien to być jeden z najbardziej wyrównanych pojedynków na całej gali.

Wielu kibiców typowało, że to starcie wygra Linkimaster. Kobieta poczyniła ogromny progres i przeszła gigantyczną metamorfozę, angażując się w sporty walki. Typujący jej wygraną twierdzą, że powinna mieć nad Way of Blonde przewagę warunków fizycznych, co powinno być kluczowe w tym starciu.

Wynik walki Linkiewicz vs Way of Blonde

Wynik walki Linkiewicz vs Way of Blonde był niezwykle ważny dla obu zawodników. W mediach sporo mówiło się o ewentualnym rewanżu Linkimaster z Lil Masti. Choć Aniela Bogusz jest zawodniczką High League, wydaje się, że obie federacje byłyby w stanie się dogadać, żeby doprowadzić do walki o miano "królowej polskich freak fightów".

A żeby do tego hitowego starcia doszło, wynik walki Linkiewicz vs Way of Blonde musiał być korzystny dla pierwszej z zawodniczek.

Zobacz także - kim jest Way of Blonde?

Opis walki Linkiewicz vs Way of Blonde

Opis walki Linkiewicz vs Way of Blonde, czyli jak to starcie wyglądało?

I runda

Ależ energicznie weszły obie zawodniczki! Najpierw z ciosami ruszyła Way of Blonde, a następnie kontrowała Linkiewicz. W połowie rundy z góry w parterze znalazła się pretendentka, ale szybko wstała Linkimaster. W pierwszej rundzie walka się nie rozstrzygnęła.

II runda

Od mocnych ciosów prostych zaczęła Linkiewicz. Podobnie jak w pierwszej rundzie, również teraz w połowie starcia Way of Blonde znalazła się z góry w parterze. Bruszczyńska dążyła do poddania gilotynowego, ale nieskutecznie. Runda dla Way of Blonde!

III runda

Decydujące starcie było najspokojniejsze z dotychczasowych i przebiegało w stójce, gdzie celniej trafiała mistrzyni. Czekamy na werdykt!

Marta Linkiewicz pokonała Way of Blonde przez jednogłośną decyzję sędziów.

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 13: