Walka Arab vs Szeliga była czwartym pojedynkiem, jeśli chodzi o kartę walk gali FAME MMA 13. Kto wygrał walkę?

Arab vs Szeliga FAME MMA 13

Arab vs Szeliga, czyli czwarta walka na karcie FAME MMA 13. Pojedynek, który zrodził się z... chęci pomocy wspólnemu trenerowi, który poważnie zachorował. Choć pierwotne zamiary obu zawodników z pewnością były słuszne, doprowadziło to wszystko do tego, że popadli w mocny konflikt. Zakłady bukmacherskie Betclic faworyta widziały w Arabie, choć pojedynek odbył się w koronnej płaszczyźnie Szeligi, czyli w stójce.

Kto wygrał walkę Arab vs Szeliga?

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Arab vs Szeliga na FAME MMA 13, mogliśmy wytypować swojego faworyta w firmie Betclic (sprawdź Kod promocyjny Betclic), czyli u oficjalnego sponsora gali FAME MMA. Pracownicy firmy faworyta tego starcia widzieli w Arabie (kurs 1.55).

Dlaczego więc niektórzy stawiali na Szeligę? Pojedynek odbył się na zasadach kickboxingu, a Szeliga w poprzednich pojedynkach udowodnił, że dysponuje potężnym ciosem. Arab z kolei był bardziej doświadczony, ale bazuje głównie na grach parterowych, co pokazał w starciach z Tyburskim czy Lupą.

Wynik walki Arab vs Szeliga

Wynik walki Arab vs Szeliga był niezwykle ważny dla obu zawodników. Był to bowiem nie tylko czysto sportowy pojedynek, ale również honorowy. Obaj zawodnicy w mediach wymieniali się uprzejmościami, a niektórzy zauważyli ogromną zmianę w zachowaniu Araba. Przed tym pojedynkiem nie był bowiem wesoły i otwarty, jak miało to miejsce wcześniej, a bardziej skryty i cichy. Czy zmiana zachowania miała wpływ na wynik walki Arab vs Szeliga?

Zobacz także - kim jest Piotr Szeliga?

Opis walki Arab vs Szeliga

Opis walki Arab vs Szeliga, czyli jak to starcie wyglądało?

I runda

Od potężnych kopnięć walkę rozpoczął Arab. Choć to walka w K1, po minucie Arab znalazł się w parterze i wyprowadził nielegalne kopnięcie. Szeliga po chwili doszedł jednak do siebie i pojedynek był kontynuowany. Arab po przerwie ostro zaatakował Szeligę, celnie trafiając zarówno kopnięciami, jak i ciosami. Posłał też Szeligę na deski lewym prostym. Runda zdecydowanie dla popularnego rapera.

II runda

W drugą rundę agresywnie wszedł Szeliga! Z czasem pojedynek się uspokoił, ale nagle Szeliga wystrzelił potężnym ciosem i sensacyjnie znokautował Araba!

Szeliga pokonał Araba przez KO, runda 2

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 13: