Walka Malczyński vs Ponczek była trzecim pojedynkiem, jeśli chodzi o kartę walk gali FAME MMA 13. Kto wygrał walkę?

Malczyński vs Ponczek FAME MMA 13

Malczyński vs Ponczek, czyli trzecia walka na karcie FAME MMA 13. Mimo ogromnej przewagi doświadczenia po stronie Malczyńskiego, jeśli chodzi o występy w FAME MMA, niektórzy stawiali na triumf przedstawiciela Warszawskiego Koksa. Zakłady bukmacherskie Betclic faworyta widziały jednak w młodszym z braci Malczyńskich - i trudno się temu dziwić.

Kto wygrał walkę Malczyński vs Ponczek?

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Malczyński vs Ponczek na FAME MMA 13, mogliśmy wytypować swojego faworyta w firmie Betclic (odbierz Kod promocyjny Betclic), czyli u oficjalnego sponsora gali FAME MMA. Pracownicy firmy sporego faworyta tego starcia widzieli w Malczyńskim (kurs 1.35).

Dlaczego więc niektórzy stawiali na Ponczka? Ze względu na jego ogromną siłę, którą wyniósł po latach treningów siłowych. Innym aspektem po stronie Ponczka był fakt, że wygrał on swoją debiutancką walkę, z kolei Malczyński do tego pojedynku przystępował po bolesnej przegranej przed czasem w starciu z Adrianem Polakiem.

Wynik walki Malczyński vs Ponczek

Wynik walki Malczyński vs Ponczek był niezwykle ważny dla obu zawodników, ale presja zdecydowanie leżała po stronie Malczyńskiego. Przystępował on do pojedynku po porażce, a miał nad swoim rywalem ogromną przewagę - zarówno w doświadczeniu, jak i umiejętnościach. Po stronie Malczyńskiego znajdowała się też przewaga, jeśli chodzi o warunki fizyczne. Na papierze Ponczek mógł zagrozić mu tylko i wyłącznie siłą fizyczną.

Zobacz także - kim jest Ponczek?

Opis walki Malczyński vs Ponczek

Opis walki Malczyński vs Ponczek, czyli jak wyglądało to starcie?

I runda

Na kilka sekund przed końcem rundy Malczyński poddał Ponczka! Malczyński w stójce wykorzystywał przewagę warunków fizycznych, a gry walka znalazła się w parterze, bardziej doświadczony z zawodników zapiął technikę kończącą i sędzia przerwał starcie.

Malczyński pokonał Ponczka przez poddanie, runda 1.

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 13: