Denis Załęcki i Mateusz "Don Diego" Kubiszyn mieli zawalczyć na gali High League 3. Ze względów bezpieczeństwa do pojedynku nie doszło i przeniesiono go na 20 czerwca.

Denis Załęcki vs Don Diego High League 3

Denis Załęcki vs Don Diego to druga z dwóch walk rodziny Załęckich podczas trzeciej gali High League 3. Wcześniej w klatce zadebiutował ojciec Denisa Załęckiego. Denis Załęcki miał zmierzyć się w swojej najtrudniejszej walce w karierze z Don Diego, utytułowanym zawodnikiem sportów uderzanych, znanym między innymi z pojedynków w federacji Gromda.

 

Kto wygrał walkę Denis Załęcki vs Don Diego?

Przed niedoszłą walką Załęcki vs Don Diego mogliśmy wytypować naszego faworyta w firmie Fortuna (sprawdź Kod promocyjny Fortuna), która jest oficjalnym sponsorem High League. Kursy na galę High League 3 można było znaleźć w zakładce MMA -> High League. Według bukmacherów, faworytem był Don Diego. Kursy w tej walce zmieniały się niemal z dnia na dzień - od nieco bardziej wyrównanych do wyraźnie faworyzujących Kubiszyna.

Kurs na wygraną Denisa wynosił 2.37, z kolei na Don Diego Kubiszyna - 1.45.

Wynik walki Denis Załęcki vs Don Diego

Wynik walki Denis Załęcki vs Don Diego z pewnością miał być niezwykle ważny dla obu zawodników. Panowie nie przepadają za sobą, choć doceniają swoje umiejętności sportowe. Don Diego jest utytułowanym zawodnikiem kickboxingu, jednak trzeba pamiętać, że walka Załęcki vs Kubiszyn odbyła się w formule MMA. Co prawda Załęcki gwarantował, że pojedynek nie przeniesie się do parteru, ale jak widać, nigdy nie mów nigdy...

Zobacz także - kim jest Denis Załęcki?


[blok_slider]

Opis walki Denis Załęcki vs Don Diego

Opis walki Denis Załęcki vs Don Diego, czyli kto wygrał ten pojedynek? W pierwotnym terminie... nikt. Walka nie odbyła się bowiem ze względów bezpieczeństwa.

Zobacz także - Załęcki vs Don Diego – dlaczego nie doszło do walki na High League 3?

Malik Montana zapowiedział, że walka Załęcki vs Don Diego odbędzie się w innym terminie i faktycznie 20 czerwca doszło finalnie do pojedynku.

I runda 

Zawodnicy po przedstawieniu przez sędziego zasad pojedynku nie przybyli sobie piątki. Nic dziwnego, ponieważ nie darzą siebie sympatią. Od gestu sędziego do przodu ruszył Załęcki. Obaj zawodnicy wymieniali się kopnięciami. Pod koniec drugiej minuty doszło do klinczu, w którym Don Diego przycisnął rywala do siatki. Całą sytuację sprytnie wykorzystał Denis, obalając Kubiszyna. Do końca pierwszej rundy Załęcki próbował dobrać się do głowy Don Diego, ale ten umiejętnie wyłączał ręce rywala.

II runda

Drugą odsłonę pojedynku lepiej zaczął Don Diego, który powalił Denisa Załęckiego. W parterze Kubiszyn nie potrafił jednak znaleźć dogodnej pozycji i sędzia podniósł walkę do stójki. To była kolejna szansa dla Załęckiego, aby zacząć punktować Don Diego. Przed końcem rundy Denis próbował jeszcze obalić Kubiszyna, ale ten skontrował Denisa i ponownie to Załęcki wylądował plecami na macie.

III runda

Po dwóch rundach pojedynek wyglądał na remisowy, dlatego ostatnia odsłona miała przynieść rozstrzygnięcie tego emocjonującego starcia. W 20 sekundzie Kubiszyn popełnił błąd, ale jego umiejętności pozwoliły mu na wyratowanie pozycji i przerzucenie cięższego od siebie Denisa Załęckiego. W parterze sędzia upomniał "Bad Boya" po raz drugi za uderzenia w tył głowy. W połowie ostatniej rundy sędzia podniósł walkę, która przeniosła się do stójki. Kubiszyn, wiedząc, że wygrywa ten pojedynek, zaczął sprytnie unikać wymian ze strony zmęczonego Denisa.

Wyniki pozostałych walk High League 3: