Alberto i Marcin Dubiel zawalczyli na gali High League 3. Kto wygrał ten pojedynek?

Alberto vs Dubiel High League 3

Alberto vs Dubiel to walka wieczoru podczas trzeciej gali High League 3. Dla wielu angaż Dubiela w High League był sporą niespodzianką, gdyż jest on związany z federacją FAME MMA. Jak się jednak okazały, strony dogadały się w sprawie wypożyczenia Dubiela do High League. A jeszcze większą niespodzianką było to, że jego rywalem w walce na High League będzie... Alberto.

Kto wygrał walkę Alberto vs Dubiel?

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Alberto vs Dubiel, mogliśmy wytypować naszego faworyta w firmie Fortuna (sprawdź Kod promocyjny Fortuna), która jest oficjalnym sponsorem High League. Kursy na galę High League 3 można było znaleźć w zakładce MMA -> High League. Według bukmacherów, faworytem był popularny raper. Pierwotnie kursy były nieco bardziej wyrównane, ale im bliżej gali, tym Alberto stawał się coraz większym faworytem.

Kurs na wygraną Alberto wynosił 1.20, z kolei na Dubiela- 3.60.

Wynik walki Alberto vs Dubiel

Wynik walki Alberto vs Dubiel z pewnością był niezwykle ważny dla obu zawodników, choć presja leżała po stronie pierwszego z nich. Alberto co prawda debiutował w MMA, ale jest znacznie większy, wyższy i silniejszy od swojego rywala. Dubiel trenował dłużej, ale był skazywany na pożarcie. Jakakolwiek niespodzianka byłaby więc jego sukcesem, choć w tym pojedynku on tak naprawdę nic nie musiał. Dubiel mógł, a to Alberto musiał zanotować efektowny debiut z "takim" przeciwnikiem.

Zobacz także - kim jest Alberto?
[blok_slider]

Opis walki Alberto vs Dubiel

Opis walki Alberto vs Dubiel, czyli kto wygrał ten pojedynek?

I runda

Po kilkudziesięciu sekundach w stójce obalić rywala starał się Dubiel. Znacznie silniejszy fizycznie Alberto nie dał się jednak obalić, a następnie trafił mocnym ciosem na rozerwaniu i znalazł się na górze w parterze. Raper nie zdołał jednak dokończyć roboty przed czasem.

II runda

Druga runda rozpoczęła się od mocnych ciosów ze strony Alberto, po których raper znalazł się na górze w parterze. Na minutę przed końcem rundy Alberto zadał dziesiątki ciosów swojemu rywalowi, jednak Dubiel przetrwał kryzys, będąc na plecach. Pod koniec starcia próbował jeszcze poddania, ale i tym razem bez powodzenia.

III runda

Zmęczony Dubiel poszedł na obalenie, ale nieskutecznie. Alberto poczęstował swojego rywala potężnymi ciosami i kopnięciami, po czym znalazł się w parterze w korzystnej pozycji. Dubiel zdołał dotrwać do ostatniego gongu, ale zdecydowanie przegrał na punkty.

Alberto pokonał Dubiela przez jednogłośną decyzję sędziów

Wyniki pozostałych walk High League 3: