Ewa Brodnicka i Kamila "Kamiszka" Wybrańczyk zawalczyły na gali High League 3. Kto wygrał ten pojedynek?

Brodnicka vs Kamiszka High League 3

Brodnicka vs Kamiszka to pierwsza z dwóch walk kobiet podczas trzeciej gali High League 3. Panie w przeszłości posprzeczały się w sieci, a federacja High League postanowiła to wykorzystać i zestawić ich pojedynek. Dla Brodnickiej to druga walka w High League, z kolei Kamiszka debiutowała w szeregach tej federacji. Dotychczasowe pojedynki toczyła bowiem w organizacji FAME MMA, gdzie jej kontrakt wygasł.

Kto wygrał walkę Brodnicka vs Kamiszka?

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Brodnicka vs Kamiszka, mogliśmy wytypować naszą faworytkę w firmie Fortuna (sprawdź Kod promocyjny Fortuna), która jest oficjalnym sponsorem High League. Kursy na galę High League 3 można było znaleźć w zakładce MMA -> High League. Według bukmacherów, faworytką od początku była Brodnicka. Nic dziwnego - kobieta posiadała sporą przewagę warunków fizycznych nad swoją rywalką i znacznie bogatsze doświadczenie, jeśli chodzi o sporty walki.

Kurs na wygraną Brodnickiej wynosił 1.25, z kolei na Kamiszkę - 3.21.

Wynik walki Brodnicka vs Kamiszka

Wynik walki Brodnicka vs Kamiszka z pewnością był niezwykle ważny dla obu zawodniczek. Brodnicka w debiucie w High League przegrała przed czasem z Lil Masti. Choć twierdziła, że przystąpiła do tego pojedynku z kontuzją, faktem jest, że ewentualna druga porażka w jej rekordzie w High League nie wyglądałaby zbyt dobrze. Kamiszka z kolei miała na swoim koncie porażki w FAME MMA, więc również zapewne chciała zrobić wszystko, żeby wrócić na zwycięski tor.

Zobacz także - kim jest Ewa Brodnicka?
[blok_slider]

Opis walki Brodnicka vs Kamiszka

Opis walki Brodnicka vs Kamiszka, czyli kto wygrał ten pojedynek?

I runda

Pierwsze półtorej minuty - bez ciosu. Pierwszym mocnym uderzeniem trafiła Brodnicka, która następnie dorzuciła kilka celnych ciosów. Kamiszka na pół minuty przed końcem rundy skutecznie obaliła Kleo, ale tam niespodziewanie pięściarka przetoczyła swoją rywalkę i zaakcentowała przewagę w pierwszej - niezbyt ciekawej - rundzie.

II runda

Druga runda dla Brodnickiej. Pięściarka trafiła kilkukrotnie w stójce i skutecznie obroniła próbę obalenia Kamiszki. Podobnie jak w pojedynku Kossakowskiego z Lukasem TV, również w tym przypadku arbiter Piotr Jarosz zachęcał obie zawodniczki do nieco bardziej aktywnej walki, gdyż obie - delikatnie mówiąc - walczyły bardzo zachowawczo.

III runda

Mocniej w ostatnią rundę weszła Brodnicka. Kamiszka co prawda obaliła rywalkę, ale w żaden sposób nie była jej w stanie zagrozić w tej płaszczyźnie. Walka dla Kleo, która na przestrzeni całego pojedynku była skuteczniejsza od swojej przeciwniczki.

Brodnicka pokonała Kamiszkę przez jednogłośną decyzję sędziów

Wyniki pozostałych walk High League 3: