Walka Denis Załęcki vs Mateusz Don Diego Kubiszyn nie odbyła się na gali High League 3. Dlaczego odwołali walkę Denis Załęcki vs Don Diego?

Co z walką Załęcki vs Don Diego?

O tym, że do pojedynku Załęcki vs Don Diego może nie dojść, mówiło się już kilka dni przed galą. Podejrzenia spotęgowała absencja Załęckiego na oficjalnym media treningu i ceremonii ważenia. Organizatorzy co prawda zapewniali, że walka Załęcki vs Don Diego planowo się odbędzie, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Na początku gali High League 3 otrzymaliśmy informację, że walka Załęcki vs Don Diego zostanie przesunięta na koniec karty walk. Jak się jednak okazało, została przesunięta... na inny termin.

Zobacz także - kim jest Denis Załęcki?

Malik Montana, twarz federacji High League, przekazał, że walka nie odbędzie się ze względów bezpieczeństwa i że zostanie zorganizowana się w innym terminie. Walka Denis vs Don Diego, w ramach rekompensaty dla zawiedzionych kibiców, którzy gwizdami skomentowali tę informację, będzie transmitowana za darmo dla tych, którzy wykupili dostęp do gali High League 3.

 

 

Dlaczego odwołali walkę Załęcki vs Don Diego na High League 3?

Dlaczego nie doszło do walki Załęcki vs Don Diego? Podczas gali na trybunach dochodziło do wielu zamieszek, a na mediach społecznościowych pojawiały się nagrania z różnego rodzaju bijatyk. Nie jest tajemnicą, że kibice lokalnej Lechii Gdańsk, czyli z miasta, gdzie odbyła się gala High League 3, nie przepadają za przedstawicielami Elany Toruń, skąd wywodzi się Denis Załęcki.

Spora część zamieszek z pewnością miała miejsce właśnie z tego tytułu, czyli wynikała z kibicowskich niechęci na linii Lechia vs Elana.

Wcześniej podczas gali High League 3 udany debiut w klatce zanotował ojciec Denisa Załęckiego, czyli Dawid Załęcki. Mężczyzna już w pierwszej rundzie pokonał przed czasem Alana Kwiecińskiego, byłego rywala swojego syna.

Zobacz także - opis walki Dawid Załęcki vs Alan Kwieciński