Przed nami druga gala KSW 79 w tym roku! W starciu wieczoru Phil De Fries - rekordzista obron mistrzowskiego pasa federacji KSW zmierzy się z 37-letnim Toddem Duffe, który ostatni raz pojawił się w klatce we wrześniu 2019 roku. Panowie pierwszy raz spotkali się dziesięć lat temu na gali UFC 155. Wówczas lepszy okazał się Amerykanin, który pokonał Brytyjczyka przez TKO w pierwszej rundzie. Bardzo ciekawie zapowiada się także pojedynek i zarazem kolejny rewanż pomiędzy Arkadiuszem Wrzoskiem i Tomasem Moznym. Nic więc dziwnego, że sporo fanów największej federacji MMA w Europie pyta, kiedy jest KSW 79 oraz kto zawalczy na KSW 79? Jest to już druga okazja na prawdziwe sportowe emocje w 2023 roku. Warto zatem weekend rozplanować tak, aby nie przegapić dziewięciu ciekawych walk. Gdzie odbędzie się KSW 79? Jakie walki na KSW 79 przyciągają największą uwagę?

KSW 79 Data

Pierwsze i zarazem najważniejsze pytanie, które nurtuje wszystkich fanów sportów walki to kiedy jest KSW 79? Data eventu została podana na kilka miesięcy przed. Federacja KSW po rozpoczęciu współpracy z Viaplay postanowiła organizować nawet 12 gal w ciągu roku! Wszystkie informacje na temat dat i miejsc podawane są z dużym wyprzedzeniem.

Drugie wydarzenie spod szyldu jednej z największych organizacji MMA w Europie w tym roku, które można typować w Fortunie (zobacz: kod promocyjny Fortuna) odbędzie się już w sobotę 25 lutego o godzinie 19:00.

KSW 79 Godzina gali

Godzina rozpoczęcia eventu w Libercu nie uległa zmianie w stosunku do wydarzeń spod szyldu KSW organizowanych w Polsce. Standardowo transmisja PPV z oficjalnej ceremonia otwarcia KSW 79 rozpocznie się o godz. 19:00.

KSW 79 Miejsce

Znamy już odpowiedź na pytanie, kiedy KSW 79. Teraz czas na kolejną dawkę szczegółów dotyczącą tego, gdzie KSW 79 postanowiło zorganizować swoją drugą galę w tym roku. Udany 2022 rok i dwanaście wydarzeń właściciele na czele z Martinem Lewandowskim i Maciejem Kawulskim postanowili hucznie zakończyć w Gliwicach walką Pudzianowskiego z Khalidovem. Po nowym roku galę KSW zorganizowano w Szczecinie. Teraz czas na kolejne miasto, które stanie się stolicą MMA w Europie. Tym razem KSW postanowiło przekroczyć granicę naszego kraju i udać się z wizytą w Czechach. Gala KSW 79 odbędzie się w malowniczym mieście Liberec - położonym w północnej części Czech. To czwarty raz w historii, kiedy federacja organizuje wydarzenie poza granicami Polski. Do tej pory trzykrotnie organizacja KSW gościła w Londynie, a ostatni raz w 14 września 2019 roku.

Sprawdź: Typy na KSW

KSW 79 Bilety

Bilety na KSW 79 szybko się rozchodzą. Można je nabyć na stronie ebilet.pl Ceny biletów na KSW 79 zależą od wyboru miejsca na Home Credit Arena w Libercu. Najtańsze bilety na trybunach można kupić za 100 zł. Najdroższe w tej kategorii wahają się od 150 do 200 zł. Cena biletów na KSW 79 na pozostałe miejsca wygląda następująco:

  • Perfect View: 250-300 zł
  • Płyta: 150 - 1900 zł

KSW 79 Karta Walk

Na KSW 79 oprócz walki wieczoru Phil De Fries vs Todd Duffee zobaczymy 8 równie interesujących pojedynków. Na początek czeka nas starcie skierowane typowo dla miejscowej publiczności zgromadzonej na Home Credit Arena w Libercu. Reprezentant Czech, Frederico Komuenha zmierzy się pochodzącym ze Słowacji, Matyasem Viszlayą. Następnie w klatce ujrzymy dwie zawodniczki. Będzie to jedyna walka kobiet w karcie walk KSW 79. Polka, Natalia Baczyńska zmierzy się z reprezentantką Czech - Petrą Castkovą. Dla Polki jest to ostatnia szansa na pozostanie w KSW, dla Czeszki okazja do pokazania się z lepszej strony po porażce na gali z numerem 75 z Adrianną Kreft.

Ciekawie zapowiada się także walka Dominika Humburgera z Jorge Bueno. Początkowo ten pierwszy miał walczyć z niepokonanym Nemanją Nikolicem. Serb wypadł jednak z tego starcia z powodu kontuzji. W jego miejsce wszedł 33-letni Brazylijczyk. Humburger do tej pory stoczył pięć zawodowych walk w MMA i wszystkie wygrał przed czasem! Już po trzech triumfach podpisał kontrakt z KSW. Czech w nowej federacji zadebiutował na gali z numerem 73. Pokonał wówczas Borysa Borkowskiego.

Karta walk KSW 79 to także co-main event. W wadze ciężkiej Daniel Omielańczyk (26-13-1) zmierzy się z Michałem Kitą (21-15-1). Omielańczuk przychodził do KSW po udanej przygodzie z federacją ACA. Miał zamiar zdetronizować Phila de Friesa. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Już w pierwszej walce na KSW 70 przegrał z Ricardo Praselem, a w kolejnej wygrał przez kontrowersyjną decyzję sędziów. Kita z kolei to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników wagi ciężkiej w Polsce. 42-latek ma już za sobą 37 walk. Niestety w ostatnim czasie gwiazdy odwróciły się od niego, czego dowodem są cztery porażki w poprzednich pięciu walkach.

KSW 79 Kursy

Podczas najbliższej gali odbędzie się w sumie 9 pojedynków. Kursy KSW 79 na wszystkie dostępne są w zakładach bukmacherskich Fortuna. W niektórych zestawieniach widać wyraźnych faworytów. W innych z kolei analitycy spodziewają się wyrównanych starć. Najwięcej będzie można zarobić na ewentualnej wygranej Todda Duffee rywalizującego w walce wieczoru z Philem De Fries'em. Kurs na końcowy triumf Amerykanina wynosi aż 5.46. Wszystkich interesuje również rewanżowy pojedynek Arkadiusz Wrzosek vs Tomas Mozny. Zwycięstwo Polaka zostało oszacowane na 1.23. Zdaniem Fortuny Czech nie ma zbyt dużych szans, wystawiając kurs 4.17. Poniżej przedstawiamy wszystkie kursy KSW 79:

Walka

12
Frederico Komuenha vs Matyas Viszlay1,38

3,05

Natalia Baczyńska-Krawiec vs Petra Castkova

1,732,11
Ramzan Jembiev vs Murilo Delfino1,35

3,21

Andreas Gustafsson vs David Hosek

1,442,79
Brian Hooi vs Jivko Stoimenov1,33

3,32

Dominik Humburger vs Jorge Bueno

1,273,77
Arkadiusz Wrzosek vs Tomas Mozny1,23

4,17

Daniel Omielańczuk vs Michał Kita

1,752,08
Phil De Fries vs Todd Duffee1,15

5,46

ksw 79

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 79. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!