Gustafsson vs Hosek - Przebieg walki

Runda I

 

Od pierwszej sekundy agresywnie rusza Gustafsson i błyskawicznie efektownym rzutem obala Hoska. W tarapatach jest Czech. Jest w pozycji bocznej Szwed i idzie po poddanie. Błąd jednak Gustafssona i wstaje na chwile Hosek. Ponownie obala reprezentant Szwecji. Bije z góry Gustafsson i przerywa sędzia! Koniec!

 

Andreas Gustafsson pokonuje Davida Hoska przez TKO, runda I.

Gustafsson vs Hosek KSW 79

Na gali KSW 79 oprócz walki wieczoru i wielkiego rewanżu po latach doszło również do ciekawego starcia zapaśnika z pięściarzem. Wywodzący się z zapasów Szwed, Andreas "Bane" Gustafsson, zmierzył się z pięściarskim talentem z Czech, Davidem Hoškiem.

Dla Szweda był to drugi pojedynek w organizacji KSW. Andreas debiutował w oktagonie w październiku 2020 roku. Podczas gali z numerem 55 zmierzył się z medalistą olimpijskim w zapasach, Damianem Janikowskim. Pojedynek był bardzo wyrównany. Szwed postawił Polakowi trudne warunki, ale ostatecznie przegrał na kartach sędziowskich.

Wchodząc do KSW, Gustafsson był niepokonany w zawodowym MMA i miał na koncie sześć triumfów, z których aż pięć zakończył przed końcowym gongiem. 31-latek wywodzi się z zapasów. Był członkiem kadry narodowej Szwecji w zapasach w stylu dowolnym i dwukrotnie zajmował pierwsze miejsce krajowych mistrzostw. Później zdecydował się zamienić matę na klatkę. W 2018 roku zdobył srebrny medal na mistrzostwach świata organizacji IMMAF, a następnie zdecydował się na zawodowy sport. Po pierwszej walce dla KSW Szwed powrócił do klatki na gali w swoim kraju i pokonał Łukasza Dziudzię.

Czech swoją profesjonalną przygodę z MMA rozpoczął w 2018 roku. Dziś ma na koncie dwanaście stoczonych walk. Osiem pojedynków wygrał, a w sześciu z nich posłał przeciwników na deski. Hošek uznawany jest za najmocniejszego stójkowicza w czeskim MMA. Siłę i umiejętności zawdzięcza treningom bokserskim. Zanim reprezentant Czech zdecydował się spróbować swoich sił w mieszanych sztukach walki, z powodzeniem rywalizował w ringu. Występował w kadrze narodowej i był dwukrotnym mistrzem kraju. Do tej pory walczył tylko w Czechach i Słowacji dla takich organizacji jak: Oktagon MMA, Real Fight Arena, XFN i I Am Fighter.

Kto wygrał walkę Gustafsson vs Hosek na KSW 79?

O tym, kto wygrał walkę Gustafsson vs Hosek na KSW 79, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 25 lutego. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 79. Z racji tego, że była to czwarta walka według harmonogramu, na wynik musieliśmy poczekać do godz. 21:30.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Gustafsson vs Hosek, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Szwed. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.40, natomiast na Czecha 2.96

Gustafsson vs Hosek Wynik

Wynik walki Gustafsson vs Hosek stał pod znakiem zapytania i z pewnością był ważny dla obu zawodników. Jaki mógł być wynik tego starcia? Bardziej aktywnym zawodnikiem w ostatnich latach był Czech. Od czasu swojej ostatniej walki w KSW, 10 października 2020 roku, Gustafsson stoczył tylko jedną walkę. Przez ten czas Hosek rywalizował aż sześciokrotnie i wygrywając w czterech walkach. Warto dodać, że wśród tych wygranych znalazły się dwa triumfy przeciwko Polakom. Szwed był jednak faworytem. W pojedynku z Janikowskim na gali z numerem 55 udowodnił, że jest naprawdę mocnym zawodnikiem. O wyniku walki Gustaffson vs Hosek dowiedzieliśmy się już 25 lutego! Wygrał ją Gustafsson przez TKO w rundzie pierwszej.

ksw 79

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 79. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!