Komuenha vs Viszlay - Przebieg walki

Runda I

 

Od kopnięcia zaczyna Komuenha. Widać, że obaj zawodnicy są początkujący, brakuje im techniki. Obala Viszlay, łapie jednak głowę Komuenha i trzyma duszenie gilotynowe. Wyciąga głowę Viszlay, ale walka wraca do stójki. Obszerne ciosy z obu stron, żaden nie dochodzi celu. Mamy klincz i kolana ze strony Komuenhy, jednak Viszlay dotykał palcami maty, przez co były nielegalne. Sędzia odejmuje Komuenhi punkt. Mamy wznowienie i ponownie obala Viszlay. Widzimy dosiad! Próbuje zajść za plecy rywala Viszlay, jednak popełnia błąd i oddaje pozycję. Z góry jest Komuenha. Viszlay leży na macie, okopuje go Komuenha. Walka wraca do stójki. 40 sekund do końca. Kolejne sprowadzenie walki do parteru przez Viszlaya.

 

Runda II

 

Środek klatki zajął Komuenha, który wywiera presję. Częściej w stójce trafia Viszlay, jednak świetnym wysokim kopnięciem trafia Komuenha! Zamroczony Viszlay błyskawicznie idzie po nogi i obala. Obraca jednak pozycję Komuenha, ale wstaje i okopuje Viszlaya. Sędzia podnosi walkę. Idą obaj na wymianę, jednak ponownie przewraca przeciwnika Viszlay. Wstaje Komuenha. Dociska do siatki rywala Viszlay. Walka wraca na środek, ale ponownie mamy obalenie ze strony Viszlaya i od razu mamy dosiad. Bije z góry Viszlay. Nie zdąży jednak wykończyć rywala.

 

Runda III

 

Lewy prosty i kopniecię ze strony Viszlaya. Obaj mocno wyczerpani. Obala Viszlay. Ciężko policzyć, które to już obalenie z jego strony. Mamy pozycję boczną, ale przechodzi teraz do północ-południe Viszlay. Zrywa się nagle Komuenha, jednak ponownie przewraca go Viszlay i mamy dosiad. Kilka ciosów spadło na głowę Czecha i mamy koniec. Przed nami decyzja sędziowska!

 

Matyas Viszlay pokonuje Frederico Komuenhę przez jednogłośną decyzję sędziów (30-26, 30-26, 30-26).

Komuenha vs Viszlay KSW 79

Komuenha vs Viszlay, czyli starcie, które zainaugurowało 79 edycję gali KSW w Libercu. Dla obu zawodników była to pierwsza walka w największej organizacji MMA w Europie. Zasadniczo to ich początek profesjonalnej kariery w mieszanych sztukach walki. Z racji, że gala tym razem zawitała do Czech, organizatorzy postanowili już na starcie rozbudzić zgromadzoną widownię na Home Credit Arena, zestawiając ze sobą Czecha i Słowaka.

Frederico z bilansem dwóch zwycięstw i zero porażek od zawsze interesował się sportem. Zaczynał od trenowania piłki nożnej, a później pchnięcia kulą i rzutem dyskiem, występując w zawodach lekkoatletycznych. Życiowe wybory sprowadziły go jednak na złą drogą i Komuenha trafił za kratki. Tam mocno wziął się za treningi i zmianę swojego dotychczasowego życia. Zaczął stawiać pierwsze kroki w boksie, ale ostatecznie wybrał MMA. Na zawodowej scenie zadebiutował w popularnym reality show I Am Fighter i w drugiej rundzie posłał swojego rywala na deski. Kilka miesięcy później powtórzył ten wyczyn, zdobywając drugą wygraną przez nokaut.

Matyas Viszlay był bardzo szczęśliwy, że mógł zaprezentować swoje umiejętności w KSW. Starcie w oktagonie było jego drugim zawodowym pojedynkiem na zasadach MMA. Słowak zadebiutował w profesjonalnej klatce w październiku 2022 roku. Na gali East PRO Fight znokautował w pierwszej rundzie Patrika Jevickiego. Wcześniej Viszlay dobrze radził sobie na szczeblu amatorskim i w każdej walce pokazywał, że lubi iść na mocne wymiany. Zdobywając doświadczenie, Słowak walczył m.in. dla Oktagon MMA i I Am Fighter. Zgarnął też mistrzostwo słowackiej ligi KSL.

Kto wygrał walkę Komuenha vs Viszlay na KSW 79?

O tym, kto wygrał walkę Komuenha vs Viszlay na KSW 79, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 25 lutego. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 79. Z racji tego, że była to pierwsza walka, na wynik nie musieliśmy długo czekać.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Komuenha vs Viszlay, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Komuenha. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.38, natomiast na Viszlaya 3.05

Komuenha vs Viszlay Wynik

Wynik walki Komuenha vs Viszlay stał pod znakiem zapytania i z pewnością był ważny dla obu zawodników w kontekście dalszej kariery. Obaj zawodnicy nie są zbyt doświadczeni. To była ich pierwsza walka przed tak dużą publicznością. W ich starciach można było zaobserwować sporą dawkę chaosu. Wielu analityków przewidywało otwartą wymianę od pierwszych sekund pojedynku. O wyniku walki Frederiuco Komuenha vs Matyas Viszlay dowiedzieliśmy się już w sobotni wieczór 25 lutego. Starcie wygrał Viszlay przez jednogłośną decyzję sędziów. 

ksw 79

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 79. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!