Baczyńska vs Castkova - Przebieg walki

Runda I

 

Dużą presję od samego początku wywiera Polka. Częściej trafia Baczyńska w stójce. Połowa rundy za nami i mamy klincz. Zrywa Castkova. Ciągła presja Natalii. Wyraźnie wolniejsza jest Czeszka. Runda dla Baczyńskiej.

 

Runda II

 

Widzimy podobny obraz jak w pierwszej rundzie. Baczyńska wywiera presję, zadaje dużo ciosów, a Czeszka ucieka i stara się bić z kontry. Dwie minuty za nami, przyspiesza Polka. Słabnie Castkova. Ciągła presja Baczyńskiej. Kolejna odsłona wygrana przez Polkę.

 

Runda III

 

Wie Czeszka, że przegrywa i rusza do ataku. Baczyńska jest jednak dziś za mocna. Znów zaczyna cofać się Castkova. Świetnie obniża pozycję Polka i atakuje ciosami sierpowymi. Stara się odgryzać Czeszka, jednak Baczyńska trafia raz za razem. Dociska teraz do siatki rywalkę Polka. Zrywa to Castkova i walka wraca na środek. Ostatnia minuta. Wygra tę walkę Baczyńska. Ponownie dociskana do siatki jest Czeszka. Koniec! Przed nami decyzja sędziów.

 

Natalia Baczyńska-Krawiec pokonuje Petrę Castkovą przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 29-28, 30-27).

Baczyńska vs Castkova KSW 79

Na gali z numerem 79 doszło do pierwszego pojedynku kobiet w organizacji KSW w tym roku. Polka zadebiutowała w KSW w kwietniu 2022 roku. Podczas gali KSW 69 Baczyńska-Krawiec podejmowała Sarę Luzar-Smajić. Walka odbyła się na pełnym dystansie, a sędziowie niejednogłośnie zwyciężczynią wskazali Chorwatkę. Kilka miesięcy później Natalia powróciła do oktagonu, ale i tym razem musiała oddać wyższość Karolinie Owczarz, przegrywając z nią na kartach sędziowskich.

Natalia Baczyńska, wchodząc do KSW była na fali sześciu zwycięstw z rzędu. Przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w 2016 roku od porażki, ale potem udawało jej się pokonywać wszystkie swoje rywalki. Doświadczenie przed debiutem w KSW zyskiwała w takich organizacjach jak Ladys Fight Night, Thunderstrike Fight League, Contender Fight Night czy Time of Masters. Jak sama wspominała, chce wrócić ponownie na zwycięską ścieżkę. Nie będzie to jednak takie łatwe, gdyż podejmuje rękawice na terenie "wroga".

Petra Částková w drugim starciu w organizacji KSW miała okazję wystąpić przed własną publiką w Libercu, licząc na ogromny doping. Czeszka zadebiutowała w największej organizacji MMA w Europie w październiku 2022 roku i po trzyrundowym boju musiała uznać wyższość Adrianny Kreft. Swoją przygodę z MMA rozpoczęła w 2015 roku, czyli w tym samym czasie co Baczyńska. Petra przed tym pojedynkiem miała na swoim koncie jedenaście walk, z których sześć wygrała. Doświadczenie zbierała nie tylko w Czechach i w Polsce, ale także w Niemczech, na Węgrzech i w Anglii. Próbowała swoich sił w takich organizacjach jak: Octagon MMA, XFN czy German MMA Championship. W 2018 roku pojawiła się również w amerykańskiej organizacji Bellator. Stoczyła w niej dwa starcia - oba przegrane.

Kto wygrał walkę Baczyńska vs Castkova

O tym, kto wygrał walkę Baczyńska vs Castkova na KSW 79, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 25 lutego. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 79. Z racji tego, że była to druga walka, na wynik nie musieliśmy długo czekać.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Baczyńska vs Castkova, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytką była Polka. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.70, natomiast na Czeszkę 2.15.

Baczyńska vs Castkova Wynik

Wynik walki Baczyńska vs Castkova stał pod znakiem zapytania i z pewnością był ważny dla obu zawodniczek. Szczególnie dla Polki, która w KSW do tej pory nie miała jeszcze okazji podnieść rąk w geście zwycięstwa. W pierwszej walce przegrała przez niejednogłośną decyzję sędziów z Sarą Luzar-Smajić, a w drugiej przez jednogłośną decyzję z Karoliną Owczarz. Petra Castkova z kolei w polskiej organizacji zadebiutowała w 2022 roku, przegrywając na punkty z Adrianną Kreft. O wyniku walki Baczyńska vs Castkova dowiedzieliśmy się już 25 lutego! Wygrała ją Baczyńska przez jednogłośną decyzję sędziów.

ksw 79

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 79. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!