Omielańczuk vs Kita - Przebieg walki

Runda I

 

Od frontalnego kopnięcia zaczyna Kita. Obala Kita. Obija korpus rywala z dołu Omielańczuk. Wstaje Omielańczuk! Walka wraca do stójki. Trafia świetnym lewym Omielańczuk! Nie poszedł za ciosem reprezentant WCA. Dużo niskich kopnięć ze strony Michała Kity. Sprowadza Kita, do żółwia błyskawicznie przechodzi Omielańczuk. Oddaje teraz plecy Omielańczuk, ale jednak udaje mu się wstać.

 

Runda II

 

Z szarżą rusza Omielańczuk, czujny był jednak Kita. Kopnięcie za kopnięcie. Wchodzi w nogi Kita, ale był na to gotowy Omielańczuk. Ponawia próbę Kita, ale teraz sam ląduje na plecach w parterze. Brak aktywności ze strony Omielańczuka i podnosi do góry walkę sędzia. Dwie minuty do końca tej rundy. Obaj zawodnicy niezwykle zmęczeni. Kita bardziej aktywny pod koniec tej odsłony, jednak wszystkie ciosy są już bardzo wolne.

 

Runda III

 

Po nogi Omielańczuka idzie Kita i skutecznie obala. Oddaje plecy Omielańczuk. Zadaje ciosy Kita. Przerywa sędzia! Koniec!

 

Michał Kita pokonuje Daniela Omielańczuka przez TKO, runda III.

Omielańczuk vs Kita KSW 79

W jednym z trzech pojedynków wagi ciężkiej na gali KSW 79 w Libercu zmierzyli się ze sobą weterani tej kategorii. Daniel Omielańczuk, numer trzy w rankingu, stanął do rywalizacji z Michałem Kitą, dwukrotnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego królewskiej kategorii w KSW.

Początkowo rywalem Omielańczuka miał być Czech, Viktor Pesta, ale ten musiał zrezygnować z powodu choroby. Omielańczuk i Kita na stałe zapisali się już w kartach historii polskiego MMA. Kita zadebiutował w zawodowym MMA w 2006 roku i do dziś stoczył aż 37 pojedynków. Jego rywal walczy od 2009 roku i ma na koncie o cztery pojedynki więcej.

Omielańczuk wywodzi się ze sportów uderzanych. Zaczynał od muay thai i kickboxingu, zanim wszedł do zawodowego świata MMA. Przed podpisaniem kontraktu z KSW przez cztery lata był związany z federacją ACA. Po czterech triumfach z rzędu otrzymał szansę o pas wagi ciężkiej rosyjskiej organizacji. W listopadzie 2020 roku Polak przegrał starcie o pas już w pierwszej rundzie. Była to pierwsza porażka przez nokaut w jego karierze. Jeszcze wcześniej zanotował przygodę w amerykańskiej organizacji UFC. Za oceanem stoczył dziewięć walk, wygrywając cztery z nich, w tym z bardzo doświadczonym Aleksiejem Olejnikiem.

Michał Kita dzięki swoim rodzicom trafił na matę zapaśniczą w wieku pięciu lat. Przy tej dyscyplinie pozostał aż do pełnoletności. Jego największym sukcesem jest mistrzostwo Polski kadetów i juniorów. Następnie wyjechał do Anglii i właśnie tam po raz pierwszy stoczył walkę w MMA. Po debiucie zaczął regularnie walczyć, a jego sportowa kariera wiodła go przez wiele krajów i organizacji. Poza Polską i Anglią Kita bił się w Szkocji. Holandii, Finlandii, Bułgarii, USA, Rosji, we Włoszech oraz w Czechach.

Kto wygrał walkę Omielańczuk vs Kita na KSW 79?

O tym, kto wygrał walkę Omielańczuk vs Kita na KSW 79, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 25 lutego. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 79. Z racji tego, że była to czwarta walka od końca, na wynik musieliśmy poczekać do godz. 22:00.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Omielańczuk vs Kita, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Omielańczuk. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.85, natomiast na Kitę 1.95.

Omielańczuk vs Kita Wynik

Wynik walki Omielańczuk vs Kita stał pod znakiem zapytania. Omielańczuk nie najlepiej zaprezentował się w swoim debiucie dla organizacji KSW. Po dobrych występach w Rosji Polak miał być tym, który strąci z tronu wagi ciężkiej Phila de Friesa. Po dwóch przeciętnych walkach z Ricardo Praselem i Michałem Martinkiem szanse na mistrzowską walkę znacząco się oddaliły. Kita z kolei ostatni raz bił się na wrześniowej gali. Zgodnie z przewidywaniami przegrał w drugiej rundzie przez nokaut. O wyniku walki Omielańczuk vs Kita przekonaliśmy się już w sobotni wieczór 25 lutego. Wygrał ją Kita przez TKO w trzeciej rundzie.

ksw 79

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 79. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!