Wrzosek vs Mozny - Przebieg walki

Runda I

 

Od kopnięcia zaczyna Wrzosek. Tym samym odpowiada Mozny. Dwie minuty za nami, na razie widzimy z obu stron głównie kopnięcia. Ależ high kick Wrzoska. Mozny na deskach, ale jest ciągle w walce. Wstaje Słowak. Teraz niskie kopnięcie Polaka posyła na deski Moznego. Ponownie wstaje Słowak. Wykroczna noga Moznego już mocno okopana. Runda zdecydowanie dla Polaka.

 

Runda II

 

Kontynuuje swoją taktykę Wrzosek. Prawie każde niski kopnięcie posyła na deski Moznego. Ledwo stoi na nogach Słowak. Fantastycznie prezentuje się w tej walce Polak. Cały czas obija rywala. Koniec tej rundy, ale nie wiadomo czy wyjdzie do ostatniej Słowak.

 

Runda III

 

Przestał w tej rundzie okopywać nogę wykroczną Wrzosek. Czeka na nokautujący cios Polak. Ależ prawy Moznego!!! Pada Wrzosek. Zasypuje ciosami przeciwnika Słowak. Czy przetrwa Wrzosek? Wstaje Polak, ależ jest rozbity. Wymiana! Pada Mozny, ale szybko wstaje. Niskie kopnięcie Polaka i ponownie upada Słowak. Udaje mu się podnieść i rusza na Wrzoska, ale ten sprowadza. 20 sekund do końca, przetrwał Wrzosek. Koniec!

 

Arkadiusz Wrzosek pokonuje Tomáša Možnego przez jednogłośną decyzję sędziów (29-26, 29-27, 29-27).

Wrzosek vs Mozny KSW 79

Gala KSW stoi rewanżami. Jednym z nich było właśnie starcie Wrzoska z Moznym. Panowie wcześniej konfrontowali się w formule K-1, a teraz weszli razem do oktagonu, aby zmierzyć się na zasadach MMA.

Od pierwszej walki Wrzosek vs Mozny minęło już siedem lat. Obaj zawodnicy mieli sporo czasu, aby nabrać doświadczenia. Obaj też mają już za sobą debiut w nowej dla siebie dyscyplinie. W kickboxingu rywalizowali o pas mistrzowski w organizacji WKU. Walka trwała pełny dystans, ale okazała się przegrana dla Polaka.

Wrzosek w KSW zadebiutował w 2022 roku. Była to również jego pierwsza walka w zawodowym MMA. W oktagonie pokonał jednego z najlepszych kickbokserów wagi ciężkiej, Tomasza Sararę. Od samego początku poszły w ruch potężne ciosy i kopnięcia. Obaj mieli swoje lepsze i gorsze momenty, ale ostatecznie to Arkadiusz okazał się skuteczniejszy i w końcu ostatniej rundy przyparł Tomasza do siatki, rozbijając go kolejnymi ciosami. Do akcji musiał wkroczyć sędzia Łukasz Bosacki, który przerwał starcie.

Dla Tomáša Možnego walka w Libercu przed wielotysięczną publiką była jego debiutem w polskiej organizacji MMA. Słowak przed tym starciem miał za sobą dwie walki w tej formule. W klatce zadebiutował w 2011 roku, ale jego walka skończyła się dość niefortunnie, bo dyskwalifikacją. Potem Mozny wrócił do K-1, w którym stoczył kolejno 30 pojedynków, z których 21 wygrał. W kickboxingu Mozny wywalczył m.in. tytuł mistrza świata i Europy. W 2022 roku Słowak ponownie zdecydował się sprawdzić się w formule MMA i podczas gali Real Fight Aren dopisał do swojego rekordu zwycięstwo przez nokaut.

Kto wygrał walkę Wrzosek vs Mozny na KSW 79?

O tym, kto wygrał walkę Wrzosek vs Mozny na KSW 79, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 25 lutego. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 79. Z racji tego, że była to jedna z ostatnich walk, o wyniku dowiedzieliśmy się w okolicach godziny 22:30.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Wrzosek vs Mozny, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów zdecydowanym faworytem był Polak. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.20, natomiast na Słowaka 4.56.

Wrzosek vs Mozny Wynik

Wynik walki Wrzosek vs Mozny stał pod znakiem zapytania, chociaż bukmacherzy w dużej mierze upatrywali zwycięstwo w Polaku. Miał on za sobą udany debiut w MMA i świetne występy w formule kickbokserskiej w organizacji Glory. Udało mu się tam zakończyć przygodę z dodatnim bilansem i znokautować legendę kickboxingu - Badra Hariego. O wyniku walki Wrzosek vs Mozny przekonaliśmy się w sobotni wieczór 25 lutego. Wygrał ją Arkadiusz Wrzosek przez jednogłośną decyzję sędziów.

ksw 79

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 79. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!