Już 3 lutego będziemy świadkami kolejnej gali FAME MMA. Największa freakowa organizacja w Polsce zorganizuje już 17 edycję. W walce wieczoru piątkowego wydarzenia zobaczymy pojedynek Amadeusz "Ferrari" Roślik vs Kamil "Szczurek" Łaszczyk. Wiele osób czeka jednak na starcie, które odbędzie się w środku karty walk. Mowa o pojedynku Michał "Boxdel" Baron vs Paweł Jóźwiak. Warto zaznaczyć, że walka ta odbędzie się w legendarnej klatce rzymskiej. O której godzinie walka Boxdel vs Jóźwiak? Boxdel vs Jóźwiak kiedy walka?

Boxdel vs Jóźwiak - Kiedy walka? Data

Walka Michała "Boxdela" Barona z Pawłem Jóźwiaka od dawna elektryzuje fanów sportów walki. Konflikt pomiędzy nimi rozgrzewa kibiców. To, jaką niechęcią darzą siebie nawzajem, mogliśmy zaobserwować na pierwszej konferencji przed zbliżająca się galą FAME MMA 17. Jeśli tyle samo nienawiści zawodnicy wniosą do klatki to powinniśmy być świadkami fenomenalnego pojedynku.

Gala FAME MMA 17 odbędzie się 3 lutego 2023 roku w Tauron Arenie w Krakowie. Początek został zaplanowany na godzinę 20:00. Wcześniej około godziny 19:30 rozpocznie się studio. Pierwsze starcie Wiktoria „Wiki” Jaroniewska vs Klaudia „Sheeya” Kołodziejczyk powinno rozpocząć się zatem tuż po 20:00. Starcie Boxdel vs Jóźwiak będzie szóste w kolejności całej karty walk FAME MMA 17. Oznacza to, że przed tym starciem będziemy świadkami pięciu starć. Biorąc pod uwagę, że walki w organizacji FAME MMA toczą się na dystansie trzech rund po trzy minuty należy przyjąć, że razem z wyjściem zawodników do klatki i wywiadami po zakończonej walce, każdy pojedynek potrwa między 20 a 30 minut. Oznacza to, że pojedynek Boxdel vs Jóźwiak powinien rozpocząć się nie wcześniej niż o 22:00.

Boxdel vs Jóźwiak o której godzinie walka?

Walka Boxdel vs Jóźwiak, którą obstawisz u bukmachera Betclic (zobacz: kod promocyjny Betclic) biorąc pod uwagę, że gala wystartuje o 20:00, powinna rozpocząć się między godziną 22:00 a 23:00. Wszystko zależy od tego, ile potrwają poprzednie starcia oraz ile zajmie organizatorom zamontowanie klatki rzymskiej.

Boxdel vs Jóźwiak - Historia Zawodników

Konflikt Boxdela i Pawła Jóźwiaka to jeden z najgłośniejszych sporów ostatnich miesięcy w polskim internecie. Wszystko zaczęło się od negatywnych wypowiedzi właściciela FEN-u odnośnie gal freakowych. Jóźwiak twierdził, że federacje takie jak FAME MMA negatywnie wpływają na środowisko sportów walki. Michał Baron od tamtego czasu zaczął regularnie podszczypywać w swoich wypowiedziach 48-latka. Konflikt narósł w momencie, gdy na jednym ze swoich filmów Boxdel nazwał Jóźwiaka idiotą, łajdakiem i łachudrą.

Na początku 2022 roku powstała konkurencyjna dla FAME MMA, freak fightowa organizacja - Prime Show MMA. Powiązani z nią byli ludzie zarządzający FEN-em, w tym również Paweł Jóźwiak. Wtedy Boxdel nie krył się już z niechęcią do 48-latka. Otwarcie obrażał 48-latka i nazywał go hipokrytą. Po pewnym czasie zaczęło mówić się o możliwym starciu Boxdel vs Jóźwiak. Wiele osób wątpiło w możliwość takiego zestawienia, jednak po kilku miesiącach negocjacji obie strony doszło do porozumienia i pojedynek Boxdel vs Jóźwiak odbędzie się na gali FAME MMA 17 3 lutego 2023 roku. W zapiskach kontraktowy jest również wzmianka o rewanżu, do którego ma dojść na gali FEN-u, bez względu na wynik pierwszego starcia.

Michał "Boxdel" Baron (1-1 MMA, 0-1 Boks)

Boxdel w MMA zadebiutował już podczas pierwszej edycji gali FAME MMA. Wygrał walkę z Jakubem "Guzikiem" Szymańskim już w pierwszej rundzie przez TKO. W swojej drugim pojedynku zmierzył się z Jakubem "Kubańczykiem" Flasem. Kubańczyk zaskoczył Boxdela bolesnymi kopnięciami i zdominował włodarza FAME MMA w stójce. Baron przegrał tę walkę już w pierwszej odsłonie. Do klatki Boxdel powrócił na gali FAME MMA 12. Doszło wtedy do jego starcia z Kasjuszem Życińskim w formule bokserskiej. Michał Baron nie miał większych szans i zgodnie z przewidywaniami był dominowany przez całą walkę. Wytrzymał jednak pełen dystans i ostatecznie przegrał jednogłośnie na punkty.

Paweł Jóźwiak (1-0)

Paweł Jóźwiak na swoim koncie ma tylko jedną walkę. Dodatkowo nie była ona nawet stoczona w klatce, a na unikatowej arenie Wotore. Podczas gali Wotore 6 doszło do walki Paweł Jóźwiak vs Marcin Najman. Właściciel FEN-u błyskawicznie rozprawił się z byłym mistrzem Europy federacji WKU nokautując go już w dwudziestej sekundzie pojedynku.

FAME MMA 17 gdzie oglądać?

Gdzie oglądać FAME MMA 17? Gala FAME MMA 17 będzie transmitowana wyłącznie w systemie PPV. Aby oglądać transmisję FAME MMA 17 na żywo, należy wejść na stronę famemma.tv, zarejestrować konto i wykupić dostęp do transmisji. Pierwsza walka gali FAME MMA 17 zostanie wyemitowana również na oficjalnym kanale YouTube organizacji FAME MMA.

Sprawdź szczegóły: Gdzie oglądać PPV FAME MMA 17

Bukmacher Betclic przygotował specjalny bonus na obstawianie FAME MMA 17. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem! W zamian otrzymasz zakład bez ryzyka do 200 PLN przy pierwszej wpłacie. Jeśli Twój pierwszy kupon okaże się przegrany, otrzymasz cashback w formie freebetu w wysokości stawki pomniejszonej o podatek. Następnie wykorzystaj go, stawiając dowolny zakład z kursem minimalnym 2.14. Jeśli wygrasz, freebet możesz wypłacić.