Nikogo już nie dziwi fakt, że oferta na esporty na stałe zagościła u większości legalnych bukmacherów. Rozgrywki gier komputerowych odznaczają się bardzo dużą dynamiką oraz dostępnością niemalże w trybie 24/7. Dziś analizie poddamy jedną z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie, w ramach której organizowane są coroczne mistrzostwa.Podejmiemy temat, jakim jest obstawianie Rocket League.

Tysiące graczy z różnych państw aktywnie uczestniczy w zmaganiach online, starając się osiągać kolejne poziomy. Zarówno pod względem stabilności, intensywności i liczby zdarzeń obstawianie rocket league może być porównywalne z piłką nożną. Zresztą same zasady gry nawiązują nieco do tej tematyki, o czy powiemy opisując sposób prowadzenia meczów.

Potencjał gry dostrzegli także bukmacherzy, którzy umożliwiają dokonywanie ciekawych zakładów. Zakłady bukmacherskie rocket league cechują się własną specyfiką, dlatego osobom niezbyt dobrze zapoznanym ze światem esportu polecamy rozpocząć przygodę od typowania tradycyjnych dyscyplin. Poznanie zasad gry Rocket League nie wymaga wprawdzie poświęcenia dużej ilości czasu, jednak zaznajomienie się ze stylem gry najlepszych graczy i wyrobienie zdolności prognostycznych – zdecydowanie tak. Na szczęście atrakcyjne możliwości inwestycyjne w pełni rekompensują początkowy wysiłek.

W rocket league obstawianie rozgrywek jest doskonałym sposobem na urozmaicenie swojej strategii typerskiej. Brak zależności czasowych i terytorialnych również stanowi ogromną zaletę. Spróbujmy zatem zastanowić się nad wieloma aspektami dotyczącymi tego esportu: gdzie typować rozgrywki rocket league, gdzie znaleźć typy bukmacherskie rocket league, czy jaką stosować strategię. Obstawianie rocket league może być świetnym sposobem nie tylko na dostarczenie rozrywki, ale pozwala zarobić realne pieniądze na zakładach bukmacherskich.

Co to jest esport Rocket League?

czym jest rocket league

Rocket League to gra komputerowa, która w swoich zasadach łączy piłkę nożną z wyścigami samochodowymi. Zamiast piłkarzy, bohaterami są tu futurystyczne samochody wyścigowe z napędem rakietowym, zdolne do poruszania się nie tylko na lądzie, ale także w powietrzu. Każdy mecz trwa 5 minut i jest wypełniony naprawdę intensywną rywalizacją. Dalej mamy już bliskie analogie z piłką nożną. Samochody uderzają w ogromną piłkę, próbując trafić nią do bramki przeciwnika.

Grafika Rocket League jest dosyć nietypowa, rodem z science fiction. Tempo gry przyprawia nieraz o zawrót głowy, wymuszając na graczach bardzo szybkie podejmowanie decyzji. Zwycięstwo w grze okupione jest naprawdę ciężką pracą, która wymaga perfekcyjnej koordynacji ruchowej. Kierowanie samochodem poruszającym się z ogromną prędkością, w dodatku w trzech wymiarach, stanowi nie lada wyzwanie dla osób początkujących. Zaangażowanie w Rocket League odbywa się na szczęście nie tylko na samym polu wirtualnego boiska, lecz również jako rocket league esport podlegający typowaniu w zakładach bukmacherskich.

Czym są rozgrywki Rocket League?

Rocket League jest członkiem ligi sportu elektronicznego ESL, która swoje rozgrywki prowadzi na całym świecie. Jej zasięg już w momencie premiery w 2014 szybko zagarniał coraz to nowe obszary, zdobywając niesłabnącą popularność wśród fanów. Rocket League jest grą bardzo dynamiczną, nawiązującą do najpopularniejszej dyscypliny sportowej.

Widząc bardzo pozytywny odbiór ze strony graczy, producent Psyonix zdecydował się na wprowadzenie do oferty także modyfikacji tej samej gry, opierających się na zasadach hokeja na lodzie, a później także koszykówki. Ciągły rozwój Rocket League wraz z ogromnym potencjałem do prowadzenia międzynarodowych turniejów gamingowych sprawia, że produkt od Psyonix cieszy się rosnącą popularnością.

Największą imprezą odbywającą się corocznie jest tzw. Rocket League Championship Series, czyli seria rozgrywek e-sportowych stworzona przez samego producenta gry. Turniej ten urósł rangą do miana najważniejszych mistrzostw Rocket League na świecie i przyciąga rzesze profesjonalnych graczy w ramach reprezentacji narodowych. Nas jednak najbardziej interesują możliwości typowania zakładów. W rocket league esport znajdziemy ich bardzo dużo. Sam fakt, że mecze trwają zaledwie 5 minut czyni w przypadku rocket league obstawianie bardzo dynamiczną aktywnością. Bukmacherzy oferują na tym rynku zarówno zakłady przedmeczowe, jak i zakłady live. Typy bukmacherskie rocket league cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

W uzmysłowieniu sobie skali wpływu Rocket League na środowisko gamingowe, warto przytoczyć sobie kilka liczb. Obecnie szacunkowa liczba stałych użytkowników gry wynosi około 35 milionów. Już w pierwszym roku od premiery Rocket League została sprzedana w 4 milionach egzemplarzy. Tak ogromny rynek dostarcza ciągłej rozrywki wielu osobom, a typerzy korzystają z bardzo ciekawych możliwości, jakie daje w rocket league obstawianie rozgrywek.

Zobacz też: Jak obstawiać League of Legends?

Jak zacząć obstawiać RL?

zakłady rocket league

Odpowiadając na pytanie, jak zacząć obstawiać rocket league, należy przede wszystkim skupić się na dogłębnym poznaniu zasad gry i stylu prowadzenia meczów przez drużyny ze światowej czołówki. Najlepiej dokonać tego samemu uczestnicząc w meczach, co w krótkim czasie dostarczy nie tylko dużej dawki rozrywki, ale i wiedzy odnośnie do zasad działania i czynników wpływających na sukces. Taką praktyczną wiedzę, jak prognozować możliwe rezultaty i jak obstawiać rocket league, będzie można dosyć szybko wykorzystać do zdobywania pierwszych zysków z tytułu zakładów bukmacherskich.

Lektura wpisów na forach bukmacherskich dostarcza praktycznych informacji jak i gdzie typować rozgrywki rocket league. Jeśli chodzi o rodzaje zakładów udostępnianych przez bukmacherów na Rocket League, występuje tu duże zróżnicowanie. W przeważającej większości zakłady bukmacherskie rocket league mają wiele analogii do zakładów na piłkę nożną. Jednak w rocket league obstawianie gier nie daje możliwości remisu, wobec czego gracze nie mogą tu typować na X. Można natomiast zawierać kupony zarówno na rynki przedmeczowe, live oraz długoterminowe. Szczególnie te ostatnie prezentują się bardzo ciekawie, dając u większości bukmacherów bardzo wysokie kursy. Specjaliści z dziedziny gier komputerowych mogą z dużą dokładnością przewidywać wyniki rozgrywek. Wiedzą, jak typować rozgrywki rocket league w długim terminie, aby mieć jak największe szanse na wyłonienie najbardziej prawdopodobnego zwycięzcy. Czynniki wpływające na to, jak zacząć obstawiać rocket league, zależą zatem od doświadczenia i osobistych preferencji odnośnie do typów zakładów.

Osoby które specjalizują się w zakładach live dla sportów tradycyjnych, nie powinny mieć trudności z przejściem na ten sam rynek zdarzeń w Rocket League. W rocket league obstawianie wymusza na typerach bardzo szybki proces myślowy, połączony z wiedzą i zdolnościami analitycznymi.

Gdzie typować rozgrywki Rocket League?

Dla rocket league obstawianie gier w ofercie polskich bukmacherów nie jest zbyt dobrze rozwinięte. Najwięcej zdarzeń dotyczących tego esportu znajdziemy w ofercie Fortuny, STS oraz LV Bet. Pojawiają się tam mecze w ramach Rocket League Championship Series, chociaż nie w takiej liczbie jak można by tego oczekiwać. Wydaje się, że LV Bet posiada obecnie najlepszą ofertę kursową, z kolei Fortuna i STS przodują pod względem rynków zdarzeń. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się strona STS, gdzie praktycznie codziennie można znaleźć kilka ciekawych propozycji zakładów na Rocket League w ramach RLCS. Wszystkie mecze podawane są w tabelach z przynajmniej dwudniowym wyprzedzeniem, dzięki czemu gracze mają wystarczająco czasu na opowiedzenie się po jednej ze stron.

U wszystkich bukmacherów znaleźć można od czasu do czasu ciekawe promocje na zakłady esportowe, które warto włączyć do ogólnej strategii. Są nimi przede wszystkim freebety i zakłady bez ryzyka.

Gdzie można znaleźć typy bukmacherskie Rocket League?

typowanie rocket league

Typy bukmacherskie rocket league oferowane są przez niektóre serwisy internetowe poświęcone tematyce zakładów esportowych. Można je także znaleźć na forach typerskich zajmujących się tą dziedziną. Jednak podstawowym źródłem opiniotwórczym powinna być tutaj własna analiza potencjału danej ekipy.

Aby dowiedzieć się, jak typować rocket league, koniecznie musimy poznać zasady samej gry oraz system organizacji najważniejszych rozgrywek. Wynik analiz typera pozwala nie tylko określić, jak obstawiać rocket league, ale także umożliwia dobranie odpowiedniej stawki na każdy zakład. Osoby posługujące się językiem angielskim mogą odwiedzić zagraniczne serwisy internetowe, opisujące szczegółowo mechanizmy rządzące rozgrywkami esportowymi, w tym Rocket League. Warto poczytać komentarze graczy, które często zawierają błyskotliwe uwagi na temat możliwego rozwoju wydarzeń.

Czy sam producent Rocket League – firma Psyonix, pomaga w dokonywaniu zakładów bukmacherskich, występując z własnymi typami? Okazuje się, że Psyonix (a w zasadzie obecnie Epic Games, które w 2019 roku dokonało zakupu studia producenta Rocket League) wyraźnie odcina się od związków z zakładami bukmacherskimi, dając do zrozumienia, że są one w całości poza jego kontrolą. Dlatego typów bukmacherskich z pewnością nie znajdziemy na oficjalnych stronach właścicieli praw do gry.

Jak typować RL i czy jest to esport o dużym potencjale dla typerów?

Mamy za sobą wyjaśnienie, co to jest oraz jak obstawiać rocket league w ramach dostępnej w Polsce oferty na ten esport. Rynek zdarzeń esportowych bardzo mocno się rozwija, wobec czego trudno przewidzieć, z czym będziemy mieli do czynienia w przyszłości. Na obecną chwilę Rocket League sukcesywnie wspina się po szczeblach popularności. Oby zostało to właściwie docenione bogatą ofertą na ten rynek u polskich bukmacherów.

Rocket League to gra o wysokim stopniu dynamiki i adrenaliny. Pomimo stosunkowo prostych zasad, wymaga od graczy zręczności i szybkiego myślenia, co rodzi również konkretne konsekwencje dla zakładów bukmacherskich.

Na koniec podamy jeszcze ekipy oraz graczy, których warto bardzo dokładnie obserwować, dokonując zakładów. W przypadku zespołów odnoszących sukcesy w Rocket League należy wymienić:

  • FlipSid3
  • Tactics,
  • NRG Sports,
  • Gale Force eSports,
  • G2 Sports.

Wszystkie te drużyny zdobywały mistrzostwa w RCLS lub zajmowały wysokie pozycje w innych turniejach. Są zatem godnymi kandydatami do typów bukmacherskich.

Spośród osób indywidualnych wyróżniają się przede wszystkim Cameron “Kronovi” Bills, Francesco “Kuxir97” Cinquemani, czy Courant “Kaydop” Alexandre. Obserwacja ich stylu gry pozwoli na wyrobienie sobie opinii o właściwych typach, co zaprocentuje dla kolejnych zawieranych kuponów.

Zwiń
Czym jest Rocket League? Rocket League to gra komputerowa, która w swoich zasadach łączy piłkę nożną z wyścigami samochodowymi. Zamiast piłkarzy, bohaterami są tu futurystyczne samochody wyścigowe z napędem rakietowym, zdolne do poruszania się nie tylko na lądzie, ale także w powietrzu. Gdzie obstawiać Rocket League? Obecnie Rocket League możemy obstawiać w Fortunie, STS oraz LVBET