Druga gala KSW 79 w tym roku zagości wyjątkowo w mogącej pomieścić do 9 tys. widzów czeskiej hali widowiskowo-sportowej w Libercu. Wielki rewanż z udziałem Phila De Friesa i Todda Duffee w walce wieczoru został zaplanowany na sobotę 25 lutego 2023 roku. Organizatorzy jednej z największych federacji MMA w Europie przygotowali dla fanów obfitą w dziewięć pojedynków kartę walk KSW 79. Najciekawiej rzecz jasna zapowiada się starcie Fries vs Duffee, gdyż jego stawką jest pas mistrzowski wagi ciężkiej, a to zapowiada niezapomniane emocje. Brytyjczyk aktualnie ma na swoim koncie aż siedem udanych obron z rzędu. Czy jest w stanie wywindować ten rekord jeszcze wyżej?

W co-main evencie zobaczymy dwóch doświadczonych zawodników wagi ciężkiej. Rękawice skrzyżują ze sobą dwaj reprezentanci Polski. 40-letni Daniel Omielańczuk zmierzy się z 42-letnim Michałem Kitą. Zanim ogłoszono tę walkę, rywalem Omielańczuka miał być Czech, Vikor Pesta, ale musiał zrezygnować z powodu kontuzji.

Drugą galę KSW w tym roku zainauguruje pojedynek, który powinien spodobać się lokalnej publiczności. Reprezentant Czech, Frederico Komuenha zmierzy się ze Słowakiem, Matyasem Viszlayą. O której godzinie zaczyna się KSW 79? O której godzinie pierwsza walka na KSW 79? Jak wygląda kolejność pojedynków KSW 79?

KSW 79 Godzina rozpoczęcia

Gala KSW 79 rozpocznie się transmisją PPV KSW 79 ze studia. Event, którego największym wydarzeniem będzie walka Phil De Fries vs Todd Duffee, odbędzie się w sobotę 25 lutego w Libercu. Ceremonię rozpoczęcia zaplanowano na godz. 19:00. 

KSW 79 o której pierwsza walka?

Po ceremonii rozpoczęcia gali KSW 79 przewidzianej na godzinę 19:00 czeka nas pierwszy pojedynek, który obstawimy u bukmachera Fortuna (zobacz: kod promocyjny Fortuna). Do oktagonu jako pierwsi wejdą Frederico Komuenha (2-0) i Matyas Viszlay (1-0). Reprezentant Czech ma na swoim koncie dwie zawodowe walki. W debiucie, 17 czerwca ubiegłego roku wystąpił na gali I Am Fighter 5, pokonując Filipa Grznara (1-2). W drugim starciu w karierze wystąpił na gali IAF 6, mierząc się z debiutującym Miroslavem Hornikiem. "Czarna Pantera" pokonała Hornika w pierwszej rundzie przez nokaut.

Sprawdź: Typy na KSW

Matyas Viszlay pochodzący ze Słowacji zadebiutował w zawodowym MMA w 2022 roku. W swoim jedynym do tej pory starciu pokonał w pierwszej rundzie na gali East PRO Fight Patrika Jevickiego. Warto jednak dodać, że jego rywal przystępował do tej walki z bilansem 2-12.

W zależności ile potrwa ceremonia otwarcia i przedstawienie wszystkich zawodników, pierwsza walka KSW 79 powinna się zacząć mniej więcej o godzinie 19:15.

KSW 79 Harmonogram

Federacja KSW na drugą galę w tym roku przygotowała dziewięć atrakcyjnych walk. Jedną ze zmian w harmonogramie KSW 79 jest walka Dominika Humburgera (5-0, 5 KO) z Jorge Luizem Bueno (8-1 1 INC, 6 KO, 1 Sub). Lokalny bohater z Liberca początkowo na gali KSW 79 miał zawalczyć z Nemanją Nikoliciem. Ostatecznie będzie to Brazylijczyk posiadający czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu. To szósty pojedynek według ustalonej kolejności i ostatni przed główną kartą, która obfituje w takie nazwiska jak Arkadiusz Wrzosek, Daniel Omielańczuk czy legenda KSW wagi ciężkiej, Phil De Fries.

Kolejność walk KSW 79

  • Frederico Komuenha (2-0) vs Matyas Viszlay (1-0)
  • Natalia Baczyńska-Krawiec (6-3) vs Petra Castkova (6-5)
  • Ramzan Jembiev (3-1) vs Murilo Delfino (3-0)
  • Andreas Gustafsson (7-1) vs David Hosek (8-3-1)
  • Brian Hooi (18-10) vs Jivko Stoimenov (12-5)
  • Daniel Omielańczuk (26-13-1) vs Michał Kita (21-15-1)
  • Arkadiusz Wrzosek (1-0) vs Tomas Mozny (1-1)
  • Dominik Humburger (5-0) vs Jorge Bueno (8-1)
  • Phil De Fries (22-6) vs Todd Duffee (9-3)
ksw 79

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 79. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!