Walka Załęcki vs Kwieciński, czyli dla wielu najciekawszy pojedynek gali High League 2. Kto wygrał starcie szczerze skonfliktowanych ze sobą zawodników?

Załęcki vs Kwieciński High League 2

Załęcki vs Kwieciński na High League 2, czyli najbardziej elektryzująca walka drugiej gali tej organizacji. Dlaczego? Denis Załęcki i Alan Kwieciński od dłuższego czasu są ze sobą skonfliktowani. Między zawodnikami jest szczera niechęć, co raz po raz podkreślają w wywiadach czy przy okazji innych wystąpień publicznych. A właśnie tego oczekują fani gal typu freak fight - konfliktów, emocji i szeroko pojętych dymów. Tego z pewnością nie brakowało w walce Załęcki vs Kwieciński na High League 2.

Kto wygrał walkę Załęcki vs Kwieciński?

O tym, kto wygrał walkę Załęcki vs Kwieciński, przekonaliśmy się podczas sobotniej gali High League 2. Zanim jednak poznaliśmy zwycięzcę, mogliśmy wytypować naszego faworyta w firmie Fortuna. Na papierze sporym faworytem był Załęcki, choć im bliżej walki, tym spadały nieco kursy na Kwiecińskiego. Być może ludzie uznali, że Załęcki nie wytrzymywał ciśnienia? Między zawodnikami była ogromna przewaga warunków fizycznych na korzyść Załęckiego, więc nic dziwnego, że mimo wszystko był on uznawany za sporego faworyta, jeśli chodzi o szanse na wygraną.

Zobacz także - kim jest Denis Załęcki?

Wynik walki Załęcki vs Kwieciński

Wynik walki Załęcki vs Kwieciński, czyli cała presja bez wątpliwości była na pierwszym z zawodników. Był on większy, silniejszy, cięższy i zapowiadał, że rozprawi się przed czasem ze swoim rywalem. Z kolei Kwieciński był z góry skazywany na porażkę, więc mógł podejść do tego pojedynku na znacznie większym luzie. A trzeba przecież pamiętać, że pojedynek odbył się w K-1, czyli dyscyplinie, w której Kwieciński startuje od lat i w której osiągał spore sukcesy.

Opis walki Załęcki vs Kwieciński

I runda

Od mocnych uderzeń rozpoczął Załęcki. posyłając Kwiecińskiego na deski, jednak zadając zbyt dużo kolan w klinczu, w związku z czym Alan nie był liczony. Po potężnym prawym sierpowym Kwieciński był jednak liczony, choć był w stanie kontynuować pojedynek. Liczony był również chwilę później po kolanie. Kwieciński zdołał jednak dotrwać do końca rundy, co z pewnością było jego celem.

II runda

Załęcki ewidentnie stracił sporo sił w pierwszej rundzie, ale i tak trafiał potężnymi ciosami. Po jednej z pierwszych akcji Kwieciński był liczony. Alan unikał kolejnych ciosów, sprawnie ruszając się na nogach. Nie uniknął jednak potężnego kopnięcia, po którym raz jeszcze był liczony. Ponownie udało mu się jednak dotrwać do końca rundy.

III runda

Po minucie rundy Kwieciński był po raz kolejny liczony. Alan odpowiedział niskimi kopnięciami, jednak nie zrobiły one wrażenia na Załęckim. Jak się okazało, nie doczekaliśmy się skończenia przed czasem. Sędziowie wskazali jednogłośny triumf Załęckiego.

Denis Załęcki pokonał Alana Kwiecińskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

Wyniki pozostałych walk High League 2: