Walka Karwat vs Tarzan, czyli pierwszy pojedynek gali High League 2. Kto wygrał starcie, które zostało ogłoszone... na kilkadziesiąt godzin przed wydarzeniem?

Karwat vs Tarzan High League 2

Karwat vs Tarzan na High League 2, czyli pierwsza walka drugiej gali tej organizacji. Pierwotnie przeciwnikiem pierwszego z zawodników miał być Super Mario, jednak wypadł z gali na kilkadziesiąt godzin przed wydarzeniem. Organizatorzy zadbali jednak o godne następstwo, kontraktując Tarzana. Na papierze z pewnością był to mocniejszy rywal dla Karwata, mający nad nim sporą przewagę warunków fizycznych.

Kto wygrał walkę Karwat vs Tarzan?

O tym, kto wygrał walkę Karwat vs Tarzan, przekonaliśmy się na początku gali High League 2. Ich pojedynek otworzył bowiem kartę walk drugiej gali. Zanim jednak poznaliśmy zwycięzcę, mogliśmy wytypować faworyta w firmie Fortuna (sprawdź Kod promocyjny Fortuna). Na papierze faworytem był Konrad Karwat, ale... po ważeniu kursy się wyrównały. Nic dziwnego - Tarzan miał przewagę warunków fizycznych nad swoim rywalem, dodatkowo - w przeciwieństwie do debiutującego Karwata - miał już na swoim koncie walkę w MMA.

Wynik walki Karwat vs Tarzan

Wynik walki Karwat vs Tarzan, czyli spora presja była na Karwacie i... niemający nic do stracenia Tarzan. Przed Karwatem było trudne zadanie. Przygotowywał się do rywala znacznie niższego, a zmiana taktyki i przyzwyczajeń na dzień przed galą nie należy do najłatwiejszych. Tarzan z kolei nie miał na sobie presji i mógł wyjść do klatki na zasadzie - może się uda, a jak nie, to nic się nie stanie. Wynik walki Karwat vs Tarzan był niezwykle ważny dla byłego strongmana, gdyż przebranżowił się on na MMA i z pewnością celował w zwycięski debiut.

Opis walki Karwat vs Tarzan

I runda

5 sekund walki i... efektowne obalenie w wykonaniu Karwata. W tej płaszczyźnie strongman kontrolował pozycję, jednak na ostatnie 45 sekund pojedynek wrócił do stójki. Nie ulega wątpliwości - runda dla Karwata.

II runda

Druga runda rozpoczęła się od stójki, ale po kilkudziesięciu sekundach znowu Karwat znalazł się w korzystnej pozycji w parterze - w dosiadzie. Karwat rozpuścił mocne ciosy i sędzia przerwał pojedynek - efektowny debiut!

Konrad Karwat pokonał Tarzana przez TKO, runda 2

Wyniki pozostałych walk High League 2: