Walka Dis vs Zony, czyli jeden z najbardziej wyrównanych na papierze pojedynków na całej gali High League 2. Kto wygrał starcie dwóch popularnych streamerów?

Dis vs Zony High League 2

Dis vs Zony na High League 2, czyli dla wielu najciekawsze starcie na całej karcie walk gali. Dlaczego? W klatce zmierzyli się bowiem dwaj niezwykle popularni streamerzy. Dis był gwiazdą internetu kilka lat temu, z kolei Zony dziś jest rozpoznawalny dzięki swojej działalności. Obaj mają za sobą tysiące fanów, dzięki czemu pojedynek niósł za sobą dodatkowy smaczek w postaci "walki" kibiców obu streamerów odbywającej się nie w klatce, a w sieci, czyli w środowisku, z którego obaj się wywodzą.

Kto wygrał walkę Dis vs Zony?

O tym, kto wygrał walkę Dis vs Zony, przekonaliśmy się podczas sobotniej gali High League 2. Zanim jednak poznaliśmy zwycięzcę, mogliśmy wytypować swojego faworyta w firmie Fortuna (sprawdź Kod promocyjny Fortuna). Na papierze faworytem był Zony, ale patrząc na kursy na pozostałe pojedynki, to starcie było wyjątkowo wyrównane. Zony ma za sobą lata pływania na niemal zawodowym poziomie, dzięki czemu powinien był charakteryzować się sporą wydolnością i zapewne również siłą. Dis przeszedł jednak ogromną metamorfozę, jeśli chodzi o jego sylwetkę. Na poważnie zaangażował się w treningi MMA i miał na swoim koncie nieco dłuższy staż treningowy od swojego przeciwnika.

Zobacz także - kim jest Dis?

Wynik walki Dis vs Zony

Wynik walki Dis vs Zony, czyli wiadomo było tyle, że nic nie wiadomo. Zarówno Dis, jak i Zony, trenowali MMA od kilku miesięcy. Obaj na High League 2 debiutowali w klatce. Jakie mają umiejętności? Jak radzą sobie z przyjmowaniem ciosów? Jak poradzą sobie z presją? Wiele pytań, a odpowiedzi poznaliśmy dopiero w sobotę, kiedy dowiedzieliśmy się, jaki był wynik walki Dis vs Zony.

Opis walki Dis vs Zony

I runda

Działo się w pierwszej rundzie! W stójce celniej trafiał Zony, ale płaszczyzna parterowa to ewidentnie zaleta Disa, który najpierw próbował poddania gilotyną, a później balachą. Nieskutecznie - walczą dalej!

II runda

Druga runda dla Zony'ego. W stójce pojedynek był wyrównany, ale Zony skutecznie obalił, kontrolując Disa z góry. Nie udało mu się jednak wykończyć przeciwnika przed czasem.

III runda

W trzeciej rundzie celniej w stójce trafiał Dis. Zony dążył do klinczu, chcąc zatrzymać ataki rywala. Runda - jak się okazało cała walka - dla krakowianina!

Dis pokonał Zony'ego przez jednogłośną decyzję sędziów

Wyniki pozostałych walk High League 2: