Stummer vs Kujawa - przebieg walki

Runda I

 

Aktywniejszy Kujawa stara się dużo kopać. Niezwykle ruchliwy jest Kujawa, jednak to Stummer wywiera presję, spychając Polaka na siatkę. Wchodzi w klincz Stummer i dociska Kujawę do siatki. Szuka obalenia pod siatką Stummer, jednak dobrze broni się Kujawa i odwraca pozycję, teraz on dociska rywala do siatki. I mamy rozerwanie, walka wraca na środek. Dobrze prezentuje się w stójce Kujawa, jednak ponownie klinczuje Stummer i stara się dociskać Polaka do siatki. Odwraca pozycję Kujawa i mamy rozerwanie klinczu. Teraz zamknął Stummer na klatce Kujawę i sprytnie poszedł po skuteczne obalenie. Obija Polaka z góry Stummer. Koniec pierwszej rundy, końcówka zdecydowanie dla Stummera, jednak pozostała część tej odsłony była niezwykle wyrównana.

 

Runda II

 

Stummer zaczyna od prawego prostego, pada Stummer. Walczy o przetrwanie Stummer, klinczuje, złapał nogi Polaka. I obala Stummer, ale błyskawicznie wstaje Kujawa. Dużo kopnięć Kujawa, Stummer wygląda, jakby zbierał teraz siły. Połowa rundy za nami, Stummer wywiera presję, ale bez ciosów. I mamy klincz i obalenie ze strony Stummera. Dużo ciosów spada na głowę i korpus Kujawy. Zachodzi teraz za plecy Stummer, broni się przed poddaniem Polak. Obija Kujawę z tyłu Stummer, pełna dominacja ze strony Czecha w końcówce tej rundy.

 

Runda III

 

Podobnie jak w poprzednich rundach, stara się zamknąć na klatce rywala Stummer. Idzie po nogę Kujawy Stummer, ale czujny był Polak. Połowa rundy za nami, wyraźnie zmęczony Kujawa, zaczyna dominować Stummer. I obala przy siatce Stummer. Obija korpus teraz Kujawy Stummer. Minuta do końca, cały czas bije z góry Stummer.

 

Josef Stummer pokonał Jonatana Kujawę przez jednogłośną decyzję sędziów.

Kto wygrał walkę Stummer vs Kujawa na KSW 81

O tym, kto wygrał walkę Stummer vs Kujawa na KSW 81, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 22 kwietnia. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 81.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Stummer vs Kujawa, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie LVBet (odbierz kod promocyjny lvbet). Zdaniem bukmacherów faworytem był Czech. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.67, natomiast na Polaka 2.20 (stan na 21 kwietnia).

Stummer vs Kujawa wynik

Wynik walki Stummer vs Kujawa według bukmacherów miał być stosunkowo wyrównany. Obaj zawodnicy są na początku swojej kariery w MMA. Czech przed batalią na XTX KSW 81 miał na koncie dwa triumfy w organizacji RFA. Kujawa z kolei pokazał się z bardzo dobrej strony, pokonując w styczniu na CAVE MMA 2 również debiutującego Ruslana Bereznevycha. W związku z tym delikatnie większe doświadczenie przed tym pojedynkiem miał reprezentant Czech, który wcześniej stoczył także ponad 20 amatorskich walk. Ponadto pokonał znanego z KSW Bartosza Rewerę oraz Gergelyego Csibi, którego rekord wynosi 4-2.

Bukmacherzy bardzo dobrze przewidzieli, że walka raczej nie zakończy się zbyt szybko. Stummer próbował skończyć Polaka na macie, jednak za każdym razem Polak wychodził obronną ręką. Ostatecznie Czech pokonał Kujawę na kartach sędziowskich.

Bukmacher LVBet przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 81. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian otrzymasz darmowe 20 PLN oraz bonus od trzech pierwszych wpłat na łączną sumę 2000 PLN!