Opis walki Rekordzista vs Hassan

Hassan vs. Rekordzista I runda

Kilka kopnięć obu zawodników i Hassan próbuje sprowadzić Rekordzistę, ale ten sprytnie wykorzystał siatkę. Mocny prawy ze strony Hassana, jednak nie był to czysty cios. Na 20 sekund przed końcem Hassan ponownie wchodzi w nogi Rekordzisty, ale ten ponownie świetnie się przed tym broni. Z pewnością nie będzie to łatwa runda do wypunktowania przez sędziów. Panowie trzymali dystans i bali się bardziej zaryzykować.

 

Hassan vs. Rekordzista II runda

Znowu Hassan zaczyna od agresywnych low-kicków. Rekordzista stara się ustrzelić rywala prawym sierpowym. Rekordzista trafia Hassana w krocze i sędzia przerywa walkę. Po przerwie Sobierajski napiera na Hassana, a ten ponownie próbuje obalić rywala. Rekordzista nic sobie jednak z tego nie robi i znowu broni to wejście. Na 30 sekund przed końcem rundy Rekordzista ponownie kopie Hassana w krocze. Sędzia odejmuje punkt

 

Hassan vs. Rekordzista III runda

Koniec walki. Hassan cały czas starał się kopać rywala, ale ten wszystko bronił. Pod koniec rundy Hassan był potwornie zmęczony i mocno poobijany. Rekordzista to zauważył i ruszył na Hassana, zadając grad ciosów, ale nie udało mu się go skończyć przed czasem.

 

Wojciech "Rekordzista" Sobierajski wygrywa z Hassanem przez większościową decyzję sędziów!

Rekordzista vs Hassan High League 5

Rekordzista vs Hassan, czyli jedna z walk na gali High League 5. Był to z pewnością jeden z bardziej sportowych pojedynków na całej karcie walk. Sobierajski to amatorski pięściarz, który trenował przez 10 lat, zdobywając m.in. Puchar Polski. Obecnie zajmuje się przekraczaniem kolejnych granic swoich możliwości, pobijając rekordy Guinnessa i Polski. Hassan natomiast to zawodnik MMA, który od dziecka trenuje sporty walki. Brał udział w Mistrzostwach Europy w karate i może pochwalić się brązowym medalem na Mistrzostwach Polski juniorów. W MMA jak na razie stoczył trzy pojedynki. Ostatni raz można go było zobaczyć na FAME MMA 7. Jego rywalem był Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka, który pokonał go przez jednogłośną decyzję sędziów.

Kto wygrał walkę Rekordzista vs Hassan?

O tym, kto wygrał walkę Rekordzista vs Hassan na High League 5, przekonaliśmy się w sobotę 10 grudnia. Właśnie na ten dzień zaplanowała została bowiem gala High League 5. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Rekordzista vs Hassan, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuny).

Wynik walki Rekordzista vs Hassan

Wynik walki Rekordzista vs Hassan stał pod znakiem zapytania. Zdecydowanym faworytem według bukmacherów był Wojciech Sobierajski. Takie przewidywania nie mogły dziwić. Rekordzista ma dużo większe doświadczenie i jest lepiej przygotowany kondycyjnie. Na jego korzyść były także warunki fizyczne. Atutem Hassana miał być parter i silnie kopniaki. Jeśli "Hassi" chciał sprawić niespodziankę, to za wszelką cenę musiał unikać bokserskich wymian, gdyż znacząco odstaje pod względem zasięgu. O wyniku tej walki dowiedzieliśmy się w sobotni wieczór 10 grudnia.

high league fortuna