Opis walki Janikowski vs Don Diego

Don Diego vs. Damian Janikowski runda I

 

Janikowski błyskawicznie sprowadza walkę do parteru efektownym przerzutem! Janikowski próbuje wykluczyć lewą rękę Don Diego. Wierci się Kubiszyn i prawie udało mu się uciec z potrzasku. Zawodnik KSW idzie po duszenie. Don Diego w dużych tarapatach! Kubiszyn ostatecznie przetrwał i czekamy na drugą rundę.

 

Don Diego vs. Damian Janikowski runda II

 

Kubiszyn szuka kopnięć, ale ponownie Janikowski wchodzi w jego nogi i obala. Kubiszyn musi wstać, jeśli myśli o wygranej. Nie jest to jednak takie proste, jeśli naprzeciwko Ciebie znajduje się brązowy medalista w zapasach. Janikowski do końca rundy spokojnie pracował w parterze, próbując różnych technik. Kubiszyn dzielnie się bronił. Druga runda dla Damiana. W trzeciej odsłonie zmęczony Kubiszyn musi postawić wszystko na jedną kartę!

 

Don Diego vs. Damian Janikowski runda III

 

20 sekund i po obrotówce Don Diego Janikowski znowu obala Kubiszyna i mamy pozycję boczną. Runda praktycznie bliźniacza do poprzedniej. Janikowski pokazał, że jest o kilka poziomów wyżej od Kubiszyna.

 

Damian Janikowski pokonał Mateusza "Don Diego" Kubiszyna jednogłośną decyzją sędziów.

Janikowski vs Don Diego High League 5

Janikowski vs Don Diego, czyli jedna z walk na gali High League 5. Był to z pewnością najbardziej sportowy pojedynek na całej karcie walk. Damian Janikowski to brązowy medalista igrzysk olimpijskich w zapasach. Po zakończeniu kariery zapaśniczej związał się z organizacją KSW. Do tej pory stoczył na niej dwanaście walk, z których wygrał siedem. Don Diego natomiast to mistrz Gromdy. W MMA jak na razie stoczył jednak tylko jeden pojedynek. Na gali High League 3 przez jednogłośną decyzję sędziowską pokonał Denisa "Bad Boya" Załęckiego.

Kto wygrał walkę Janikowski vs Don Diego?

O tym, kto wygrał walkę Janikowski vs Don Diego na High League 5, przekonaliśmy się w sobotę 10 grudnia. Właśnie na ten dzień zaplanowała została bowiem gala High League 5. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Janikowski vs Don Diego, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuny).

Wynik walki Janikowski vs Don Diego

Wynik walki Janikowski vs Don Diego stał pod znakiem zapytania. Zdecydowanym faworytem według bukmacherów był Damian Janikowski. Takie przewidywania nie mogły dziwić. Janikowski jest znacznie bardziej przekrojowym zawodnikiem. Don Diego to wybitny stójkowicz, jednak w walce z brązowym medalistą olimpijskim w zapasach to mogło okazać się za mało. Jeśli Kubiszyn chciał sprawić niespodziankę, to za wszelką cenę musiał unikać klinczu i przeniesienia walki do parteru. O to mogło być jednak niezwykle trudno. O wyniku tej walki dowiedzieliśmy się w sobotni wieczór 10 grudnia.

 

high league fortuna