Jakub Nowaczkiewicz i Cezary "Czarno" Nykiel zmierzą się w jednej z walk gali High League 4. Kto wygrał ten pojedynek?

Nowaczkiewicz vs Czaro High League 4

Wielu nazywa to starcie rywalizacją Teamu X z Ekipą, ponieważ Nowaczkiewicz to bardzo dobry kumpel Tromby. Na papierze dużo lepsze predyspozycje do wygranej miał Nowaczkiewicz dzierżący bilans 2-0, jednak "Czaro" pokazał charakter dzięki czemu oglądaliśmy niezwykle interesujące starcie.

Kto wygrał walkę Nowaczkiewicz vs Czaro?

O tym, kto wygrał walkę Nowaczkiewicz vs Czaro na High League 4, przekonaliśmy się w sobotę 17 września. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem czwarta edycja gali High League. Walkę Nowaczkiewicz vs Czaro mogliśmy wytypować u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuny).

Wynik walki Nowaczkiewicz vs Czaro

Według wielu wynik walki Nowaczkiewicz vs Czaro raczej nie mógł być inny niż zwycięstwo tego pierwszego. Większość uważała, że Jakub Nowaczkiewicz to jeden z lepszych freak-fighterów w High League. W przeszłości Nowaczkiewicz występował na galach ALMMA, a jego bilans z walk amatorskich to 2 wygrane i remis. Na High League pokonywał kolejno "Kolara" i "Dredziastego". Dla Czara był to dopiero drugi występ w formule MMA. W swoim debiucie został poddany w 2. rundzie przez Marcina Dubiela. Jak sam podkreślił na konferencji, po tej porażce zrobił sobie życiową przerwę i tak naprawdę niewiele wiemy o jego przygotowaniach do tej walki.

Opis walki Nowaczkiewicz vs Czaro

Bardzo dobrze w pojedynek wszedł "Czaro". Reprezentant Teamu X zepchnął rywala do głębokiej defensywy i wydawało się, że jest bardzo bliski wygranej. W jednej z akcji przy siatce Nykiel wyprowadził kolano w krocze Nowaczkiewicza. Sędzia przerwał pojedynek i zarządził przerwę, aby Kuba doszedł do siebie. Ten czas zmienił losy tego pojedynku. Po wznowieniu Nowaczkiewicz ruszył agresywnie na przeciwnika, zdołał go dwukrotnie obalić i ubić w parterze.