Artur “Szpila” Szpilka i Denis “Bad Boy” Załęcki zmierzą się w jednej z walk gali High League 4. Kto wygrał ten pojedynek?

Szpilka vs Denis Załęcki High league 4

Pojedynek Artura Szpilki z Denisem Załęckim to najbardziej sportowa walka na karcie High League 4. “Szpila” to były pretendent do tytułu mistrza świata w boksie. W MMA stoczył natomiast jedną walkę. Denis Załęcki już nie raz udowodnił, że również posiada duże umiejętności. Jego głównym atutem jest siła ciosu. To może odegrać znaczącą role, ponieważ garda Artura Szpilki nigdy nie należała do najszczelniejszych.

Warto też zaznaczyć, że obaj zawodnicy podchodzą do siebie z szacunkiem, co na galach freakowych jest rzadkością.

Kto wygrał walkę Szpilka vs Denis Załęcki

O tym, kto wygrał walkę Szpilka vs Denis Załęcki na High League 4, przekonaliśmy się w sobotę 17 września. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem czwarta edycja gali High League. Walkę Szpilka vs Denis Załęcki mogliśmy wytypować u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuny).

Wynik walki Szpilka vs Denis Załęcki

Wynik walki Szpilka vs Denis Załęcki stał pod dużym znakiem zapytania. Kiedy ogłoszono ten pojedynek bukmacherzy uważali, że obaj zawodnicy mają identyczne szanse, ponieważ kursy rozkładały się po 1.80. Po tym, jak okazało się, że Załęcki zmaga się z kontuzją, faworytem stał się Szpilka.

Opis walki Szpilka vs Denis Załęcki

Denis Załęcki, zgodni z przewidywaniami, od pierwszej sekundy rzucił się do ataku. Próbował trafić rywala obszernymi sierpami, jednak Szpilka był czujny i nie dał się trafić. Ofensywa Załęckiego trwała nieustannie, aż spróbował wyprowadzić uderzenie obrotowe. Przy tej próbie zobaczyliśmy na jego twarzy grymas bólu co oznaczało, że zawodnik przez kontuzję nie będzie w stanie kontynuować walki. "Szpila" błyskawicznie dopadł do rywala na ziemi i dobił Załęckiego.

Artur "Szpila" Szpilka pokonał Denisa "Bad Boya" przez TKO, runda I.

Wyniki pozostałych walk High League 4: