Fortnite należy do rozgrywek esportowych, które jednak nie doczekały się jeszcze reprezentacji w ramach turniejów i mistrzostw o zasięgu globalnym. Nie oznacza to jednak, że ta gra komputerowa nie cieszy się popularnością. Zdecydowanie nie można jej nazwać niszowym produktem, gdyż na całym świecie zdobyła serca i kieszenie milionów użytkowników.

Potencjał rozgrywek esportowych został także dostrzeżony przez bukmacherów i osób dokonujących zakłady, a pytania na forach „gdzie typować rozgrywki fortnite” nie należą do rzadkości. Uprzedzając wszelkie wątpliwości, z przykrością stwierdzamy, że dla Fortnite obstawianie rozgrywek nie jest obecnie możliwe. Ma to związek ze wspomnianą powyżej okolicznością braku meczów turniejowych, opartych o ustalone zasady i nadzorowanych przez niezależną instytucję gamingową. Tak, więc gra jak na razie stanowi zlepek pojedynczych graczy lub ekip prowadzących batalię wirtualną. Natomiast nie są oni włączeni w ramy ogólnoświatowego konkursu lub turnieju. To, że w obstawianie gier nie zostało dotychczas włączone do oferty żadnego z bukmacherów, nie jest winą tych podmiotów. Aby zakłady bukmacherskie fortnite kiedykolwiek ujrzały światło dzienne, niezbędne staje się dostarczenie przez producentów wymaganej infrastruktury turniejowej i wyłonienie konkretnych ekip lub zawodników, na których można by typować. Obstawianie wydaje się jednak bardzo możliwe w niedalekiej przyszłości, dlatego już teraz można się do niego przygotować.

Nasz artykuł będzie miał zatem charakter rozważań prognostycznych. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania, jak typować rozgrywki, kiedy już staną się elementem oferty bukmacherów. Odniesiemy się także do warunków, jakie przyszli gracze muszą spełnić, aby typy bukmacherskie fortnite były możliwe do ustalenia. Opowiemy o tym, gdzie typować rozgrywki fortnite w przyszłości. Podczas omawiania, weźmiemy pod uwagę komunikaty polskich bukmacherów najbardziej zainteresowanych tą tematyką.

Czym jest Fortnite?

co to fortnite

Fortnite jest grą od Epic Games oferowaną na wiele platform. Jej tematyka dotyczy pogranicza survivalu i battle royale, w których wielu graczy rywalizuje ze sobą na wybranych polach. Co ważne, oferuje trzy tryby gry:

  • Save the World,
  • Battle Royale,
  • Creative.

Każdy z nich różni się co do zasad i stosowanych strategii. Najpopularniejszą odsłoną stał się Battle Royale. W punkcie wyjścia znajduje się tutaj 100 graczy, którzy następnie walczą między sobą o przetrwanie na bezludnej wyspie. Wygrywa ostatnia osoba, która pozostanie żywa na polu walki. Pod względem strategicznym najlepszy wybór stanowi Fortnite Creative. W tym trybie gracze mają możliwość tworzenia własnych światów i aren walk. Save the World nawiązuje do klasyki survivalu, w którym gamerzy muszą stawić czoła hordom zombie atakujących świat. Obrona przed nimi to nie tylko bezpośrednia walka, lecz również budowa fortyfikacji i stosowanie kompleksowej strategii walki.

Próbując przewidzieć występowanie przyszłych zakładów bukmacherskich, wydaje się bardzo prawdopodobne, że będą one dostępne na tryb Battle Royale. Zadaniem typerów byłoby wówczas odgadnięcie, kto spośród 100 uczestników przetrwa batalię o życie i zostanie ostatnim z ocalałych. Obstawianie gry stałoby się również możliwe dla całych zespołów, składających się z kilku graczy. Zasady tej gry zapewniają dużą dozę rywalizacji, gdyż zmagania nie dotyczą tylko walki z naturą. Również pozostali gracze starają się skutecznie wyeliminować konkurencję z rozgrywki, co stanowi świetne pole do stworzenia przez bukmacherów ciekawych opcji zakładowych. W fortnite obstawianie rozgrywek w trybie battle royale można sobie wyobrazić jako element międzynarodowych turniejów gamingowych, które odbywałyby się cyklicznie.

Na dodatek, warto wspomnieć, że jest to gra do darmowego pobrania i nie ma tu obowiązku płacenia żadnego abonamentu. Jednak zyski Epic Games upatruje w rozszerzaniu funkcjonalności rozgrywek o nowe, płatne opcje. Za dodatkową opłatą można rozszerzać ekwipunek postaci czy umiejętności radzenia sobie w terenie.

Gdzie typować rozgrywki Fortnite?

Niestety dla gry fortnite obstawianie w ramach zakładów bukmacherskich wciąż pozostaje niemożliwe. Jednak dodanie Fortnite do listy dyscyplin przez legalnych bukmacherów wydaje się kwestią czasu. Dokonując szybkiej analizy liczbowej, okazuje się, że w 2020 roku liczba aktywnych użytkowników Fortnite przekroczyła 300 milionów osób na całym świecie. To ogromna baza graczy, spośród których z pewnością znajdą się jednostki i całe grupy mogące z powodzeniem rywalizować w ramach turniejów i mistrzostw. Wiele z osób zajmujących się grami komputerowymi jest też klientami zakładów bukmacherskich na esporty, będącymi w stanie wykorzystywać swoją wiedzę i praktyczne doświadczenie odnośnie możliwego rozwoju wydarzeń w grze. W przypadku fortnite obstawianie gier turniejowych byłoby doskonałą okazją do dalszego wzmacniania tej społeczności, a dla bukmacherów — możliwością na zdobycie tysięcy nowych klientów.

Typy bukmacherskie fortnite z pewnością będą stałym elementem dyskusji na forach typerskich w kategorii esportów, jeśli tylko zakłady bukmacherskie fortnite zostaną wreszcie otwarte. Najwięcej dyskusji ma miejsce na forach bukmacherów takich jak STS, Fortuna czy eWinner. Dlatego przypuszcza się, że to oni mają największe szanse zostać pionierami stworzenia rynków zdarzeń gry.

Jak typować rozgrywki Fortnite?

typowanie fortnite

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze dokładnie, jak typować rozgrywki fortnite, gdyż żaden z bukmacherów nie oferuje takiej opcji w swojej ofercie. W przypadku fortnite obstawianie gier nie będzie się znacząco różniło od innych rozgrywek esportowych, które już na zawsze pozostaną integralną częścią oferty bukmacherów.

Baza rynków zdarzeń na esporty wciąż jest rozszerzana i obejmuje typowanie na zwycięzcę pojedynczego meczu, całości turnieju czy jego poszczególnych etapów. Zastanawiając się, jak obstawiać fortnite, należy najpierw zdobyć gruntowną wiedzę o mechanizmach samej gry. Łatwo i przyjemnie można to zrobić poprzez aktywne zaangażowanie w rozgrywki. Osoby zainteresowane dokonywaniem zakładów bukmacherskich na esporty, właśnie teraz powinny rozpocząć przygotowania. Fortnite esport pozostaje wciąż niedostępny u bukmacherów, jednak gdy tylko oferta zakładowa ruszy pełną parą, osoby dobrze do tego przygotowane, znające najlepszych graczy i strategie turniejowe, będą miały szansę na zdobycie ogromnych zysków finansowych. Wiedzy, jak obstawiać fortnite, należy już teraz poszukiwać w analizie stylu gry najlepszych gamerów, którzy codziennie toczą batalie m.in. na polach Battle Royale.

Kiedy obstawianie gry ma szansę pojawić się w ofercie?

Uruchomienie zakładów na fortnite wydaje się być wyłącznie kwestią czasu. Fortnite esport każdego roku notuje coraz większy napływ nowych graczy, zdobywając rekordy popularności. Zarówno gamerom, jak i zakładom bukmacherskim bardzo zależy na jak najszybszym uruchomieniu oferty. Na forach typerskich widać liczne komentarze, jak typować fortnite, jeszcze zanim otwarte zostaną rynki zdarzeń na ten esport. Świadczy to o dużym zainteresowaniu i pozwala przypuszczać, że uruchomienie oferty zakładowej zakończy się sukcesem. Jednak bukmacherzy uzależnieni są od twórców gry, którzy muszą najpierw zorganizować obwarowane regulaminem turnieje i mistrzostwa. Nie można podać dokładnej daty, kiedy to nastąpi, jednak widać wyraźnie, że rynek graczy jest już na takie imprezy gotowy.

Jak można się przygotować do obstawiania?

obstawianie fotnita

Podstawowym elementem strategii przygotowawczej do obstawiania Fortnite powinno być zapoznanie się z zasadami gry. Rada ta dotyczy oczywiście osób początkujących, które mogą także zacząć od spróbowania swoich sił w innych esportach, będących już otwartymi na typowanie. Osoby zaawansowane, aktywnie korzystające z rozrywki zapewnianej przez Fortnite, doskonale znają  zasady gry, co stanowi ogromny plus przy późniejszym typowaniu. Powinny one natomiast zapoznać się z sylwetkami najlepszych graczy Fortnite, których nazwiska i pseudonimy są powszechnie znane. Osoby te dzielą się także swoimi spostrzeżeniami na temat samej gry na różnego rodzaju blogach, forach gamingowych czy serwisach informacyjnych poświęconych Fortnite. Obstawianie tej gry z pewnością będzie możliwe w niedalekiej przyszłości, na co czeka z niecierpliwością bardzo wielu użytkowników zakładów bukmacherskich.

Czym jest Fortnite? Tematyka Fortnite dotyczy pogranicza survivalu i battle royale, w których wielu graczy rywalizuje ze sobą na wybranych polach. Fortnite oferuje trzy tryby gry: Save the World, Battle Royale i Creative. Gdzie obstawiać Fortnite? Niestety, ale żaden bukmacher nie zdecydował się jeszcze na dodanie tej gry do swojej oferty.