Za nami dwie gale organizowane przez federację Free Fight Federation. Typy na FFF – kto wygrał walki? Obstawianie FFF – jakie były kursy na Marcina Najmana czy Piotra Świerczewskiego? Analizy FFF – czy to w ogóle ma sens w walkach freakfightowych?

Typy na FFF

Oficjalnym sponsorem pierwszej gali FFF był bukmacher Fortuna, więc typy na Free Fight Federation można było znaleźć między innymi tam. Jak wyglądały kursy podczas debiutanckiej gali FFF?

Typowanie gali Free Fight Federation były niezwykle trudnym zadaniem z bardzo prostego powodu – o większości zawodników niewiele było wiadomo. Dla wielu z nich był to debiut w formule MMA, a inni, jak choćby Marcin Najman, mieli za sobą pasmo porażek w tej dyscyplinie.

Zobacz także: Ile zarabia Marcin Najman?

Tym samym zarówno obstawianie FFF, jak i wystawianie kursów na galę FFF z pewnością nie należało do najłatwiejszych. Typowanie FFF wielu kibiców zaczynało od... porażki Marcina Najmana. Trudno się temu dziwić, gdyż El Testosteron przyzwyczaił do tego, że swoje pojedynki co do zasady przegrywa.

Analizy FFF

Analizy FFF

Analizując walkę Pawła „Trybsona” Trybały z Najmanem można było podawać takie argumenty po stronie pierwszego z zawodników, jak wiek, aktywność czy lata treningów. Trybson zajął się bowiem na poważnie MMA i od lat trenuje pod okiem byłego trenera Najmana, Mirosława Oknińskiego. Nic więc dziwnego, że bukmacherzy właśnie w nim widzieli faworyta, wystawiając na jego triumf kurs w okolicach 1.20. Z kolei za wygraną Najmana płacono około 4. Ludzie pytani o to, kto wygra walkę wieczoru FFF, zgodnie odpowiadali więc, że Trybson. I tak też się stało, gdyż Trybała poradził sobie z Najmanem już w pierwszej rundzie.

Zobacz także: Kim jest Mirosław Okniński? 

Kto wygra FFF?

Kto wygra na FFF w walce Pudzianowskiego – to było drugie pytanie najczęściej pojawiające się przy okazji pierwszej gali Free Fight Federation. W klatce zobaczyliśmy co prawda brata Mariusza Pudzianowskiego, Krystiana, ale Pudzian to zawsze Pudzian! Rywalem zawodnika z Białej Rawskiej był kulturysta Radosław Słodkiewicz. Faworytem był Pudzianowski (1.45) i pokonał Słodkiewicza (2.40) zgodnie z analizami przed FFF.

Zobacz także: Kim jest Krystian Pudzianowski? 

To, kto wygra na FFF w walkach Greg Collins (1.70) vs Rafał "Tito" Kryla (1.90) i Mateusz "Camaro" Stawski (1.90) vs Tomasz "Fit Dzik" Łomnicki (1.70), było znacznie trudniejsze do wskazania, niż choćby w przypadku pojedynku Najmana z Trybsonem. Jedne analizy przed FFF mówiły, że górą będzie Collins, z kolei inni typowali triumf tancerza. Jak się później okazało, w trudnych do wytypowania pojedynkach wygrali Kryla i Camaro, czyli dwaj zawodnicy będący nieznacznymi underdogami.

Obstawianie FFF

gala fff obstawianie

Podczas drugiej gali FFF również było ciekawie, jeśli chodzi o kursy bukmacherów. Analizy walki wieczoru FFF 2 pomiędzy Piotrem Świerczewskim a Gregiem Collinsem w większości wskazywały na triumf tego drugiego – głównie ze względu na to, że był znacznie młodszy od „Świra”. Jak się jednak okazało, typowanie FFF ma to do siebie, że potrafi zaskoczyć. Świerczewski (kurs 2.55) pokonał Collinsa (1.50) decyzją sędziów i typy na FFF wielu graczy wylądowały w koszu.

Typy na Free Fight Federation pojedynku Dariusz "Dj Decks" Działek vs Tomasz Słodkiewicz również dla wielu mogły być zaskakujące. Minimalnym faworytem bukmacherów był bowiem kulturysta, który, jak się okazało, w klatce nie miał większych szans ze związanym ze sportem od wielu lat DJ'em z Poznania.

Typy na faworytów FFF okazały się skuteczne w walkach Justyna Haba (1.25) vs Klaudia Pawicka (3.85) i Paweł Trybała (1.40) vs Damian Kostrzewa (3.05)

Zobacz także, jakie są bonusy bez depozytu u innych bukmacherów.

Typowanie FFF

Podczas drugiej gali szczególnie trudne było wskazanie faworytów w walkach Karolina "Way of Blonde" Bruszczyńska vs Patrycja "Lady Squat" Zahorska, Rafał "Tito" Kryla vs Damian "Rest" Osytek i Filip Bątkowski vs Hubert Sulewski. Kursy w tych pojedynkach były niezwykle wyrównane i nawet bukmacherzy nie wiedzieli, kto powinien być faworytem.

Jak się później okazało, swoje walki wygrali kolejno Bruszczyńska, Kryla i Sulewski. Kogo analizy FFF okazały się skuteczne i postawił taki tripel, sporo zarobił!

Zobacz także nasz ranking najlepszych bukmacherów.