Pozostałe walki KSW 90

Jubileuszowa gala KSW 90 za nami. W trzecim starciu w klatce zmierzyli się Marek Samociuk (4-4) oraz Olegs Jemeljanovs (11-4). Kto wygrał walkę Samociuk vs Jemeljanovs na KSW 90?

Samociuk vs Jemeljanovs wynik

O tym, kto zwyciężył w walce Samociuk vs Jemeljanovs na gali KSW 90, przekonaliśmy się w sobotę 20 stycznia 2024 roku. Polak ma trudniejszy moment w karierze. Do okrągłej klatki wszedł po dwóch przegranych z rzędu. Samociuk stoczył w KSW pięć pojedynków, ale wygrał tylko dwa z nich. Ostatni raz walczył w kwietniu 2023 roku na gali KSW 81, kiedy to zmierzył się z Filipem Stawowym. W pierwszej rundzie tej konfrontacji panowie często szli na mocne, szybkie wymiany w krótkim dystansie. W drugiej odsłonie było więcej klinczu pod siatką. W końcu jednak starcie trafiło na matę, gdzie Stawowy zdobył górną pozycję i zaczął rozbijać ciosami Marka. Ostatecznie jednak złapał go w duszenie i wygrał przez poddanie.

Galę KSW 90 warto było obstawiać w Superbet. Tylko nasz kod promocyjny Superbet oprócz pakietu powitalnego do 3754 PLN dawał możliwość wytypowania zwycięzcy walki Wrzosek vs Vitasović po kursie 100.00 i zgarnięcia extra bonusu 200 PLN!

Oļegs Jemeļjanovs wszedł do świata zawodowego MMA w roku 2012 i do dziś zebrał większe doświadczenie od Samociuka. Na swoim koncie ma trzynaście starć, z których jedenaście wygrał. Sześć zwycięskich pojedynków skończył przed czasem i wszystkie te wygrane zdobył już w pierwszej rundzie. W KSW Jemeļjanovs zadebiutował w kwietniu zeszłego roku na gali XTB KSW 81. Łotysz zmierzył się z Kamilem Gawryjołkiem i od samego początku walki błyskawicznie zaatakował go ciosami.

Polak szybko jednak przejął inicjatywę, obalił rywala i zaczął rozbijać go na macie. Po kilku minutach brutalnych ataków złapał Olegsa w tzw. krucyfiks i w tej pozycji dokończył dzieła zniszczenia. Jemeļjanovs powróci więc do klatki, aby odbić się po pierwszej przegranej w KSW. Przygotowując się do walki na XTB KSW 90 Łotysz zdecydował się przybyć do Polski, gdzie trenował w Warszawskim Centrum Atletyki. Tam miał okazję pracować z takimi zawodnikami jak Jan Błachowicz czy Daniel Omielańczuk.

Marek Samociuk pokonał Olegsa Jemeljanovsa przez TKO, runda II (03:14).