Walka Pasternak vs Miklasz, czyli jedyna walka o pas na gali MMA VIP 4. Czy mistrz obronił pas?

Pasternak vs Miklasz MMA VIP 4

Pasternak vs Miklasz na MMA VIP 4, czyli walka o mistrzostwo wagi ciężkiej MMA VIP. Posiadaczem pasa był przed tą walką Michał "Wampir" Pasternak. Pretendentem na MMA VIP 4 był Miklasz, który wygrał swój poprzedni pojedynek w MMA VIP.

Relacja na żywo z gali MMA VIP 4 za darmo dostępna na stronie freakyfight.pl POD TYM LINKIEM!

Co ciekawe w przeszłości panowie zmierzyli się ze sobą na gali Wotore w finale turnieju. Górą wówczas okazał się bardziej doświadczony Pasternak, podopieczny trenera Mirosława Oknińskiego.

Kto wygrał walkę Pasternak vs Miklasz?

O tym, kto wygrał walkę Pasternak vs Miklasz, przekonaliśmy się późnym wieczorem w sobotę. Wcześniej przed galami MMA VIP mogliśmy wytypować faworyta, ponieważ kursy na gale Najmana wystawiała firma Fortuna (sprawdź Kod promocyjny Fortuna). Wszystko wskazuje jednak na to, że w związku z kontrowersjami, jakie pojawiły się wokół gali MMA VIP 4 w ostatnich miesiącach, tym razem żaden z legalnych polskich bukmacherów, najpewniej ze względów wizerunkowych, nie wystawił kursów na galę MMA VIP 4.

To, kto wygrał walkę Pasternak vs Miklasz, miało charakter czysto sportowy, a nie - z perspektywy graczy czy typerów - związany z zakładami bukmacherskimi czy typami. Walka Pasternak vs Miklasz dała też odpowiedź na pytanie, kto będzie mistrzem wagi ciężkiej MMA VIP.

Zobacz także - kim jest Michał Pasternak?

Wynik walki Pasternak vs Miklasz

Wynik walki Pasternak vs Miklasz, czyli kto był faworytem? Na papierze zdecydowanie Pasternak. Panowie walczyli już ze sobą i wygrał z Miklaszem. W kolejnych latach kariera Miklasza nie potoczyła się z pewnością tak, jak sobie to wyobrażał i głównie przegrywał swoje pojedynki. W pewnym momencie ogłosił nawet, że planuje zakończyć karierę.

Niektórzy dziwili się, że Miklasz dostaje walkę o pas. Jak przyznał trener Okniński w jednym z wywiadów, wielu zawodników odmówiło pojedynku z Pasternakiem, a Miklasz zasłużył na rewanż swoją postawą w ich pierwszym starciu.

Opis walki Pasternak vs Miklasz

I runda

Po minucie w stójce, Pasternak obalił Miklasza, gdzie zasypał go gradem ciosów. Na 20 sekund przed ciosem sędzia przerwał pojedynek - Pasternak obronił pas!

Michał Pasternak pokonał Kacpra Miklasza przez TKO, runda 1

Wyniki pozostałych walk MMA VIP 4: