Don Diego vs Dawid Załęcki - Przebieg walki

Runda I

 

Od wysokiego kopnięcia zaczyna Don Diego. Pada Załęcki, ale sędzia nie potraktował tego jako knockdown. Celniejszy jest Don Diego. Trafia Kubiszyn! Pada Załęcki. Jest liczony, ale kontynuuje. Widać znaczną przewagę umiejętności Kubiszyna. Kolejna świetna akcja i pada kolejny raz Załęcki. Ponownie wstaje.  Ależ teraz wymiana! Trafił potężnie Załęcki, ustał to jednak Kubiszyn. 30 sekund do końca. Obaj idą teraz cios za cios. Koniec

 

Runda II

 

Od kopnięcia obrotowego zaczyna Załęcki. Spokojny jest na początku tej rundy Don Diego. Bardziej aktywny w tej odsłonie Załęcki. Połowa rundy za nami. Dobry teraz cios z kontry Kubiszyna. Znacznie spokojniejsza jest ta runda. 30 sekund do końca i kapitalny cios Kubiszyna! Ustał to jednak Załęcki.

 

Runda III

 

Ruszył na początku Don Diego, zepchnął pod siatkę Załęckiego, jednak szybko uciekł z tej pozycji Dawid. Wywiera presję Kubiszyn, twardy jest jednak Załęcki. Kapitalny backfist Załęckiego! Nie spodziewał się tego Kubiszyn, ale ustał. Obala teraz Don Diego, ale było to chyba ze zmęczenia. 30 sekund do końca. Obaj niezwykle zmęczeni. Klinczuje Kubiszyn. Koniec!

 

Mateusz "Don Diego" Kubiszyn pokonał Dawida "Crazy" Załęckiego przez jednogłośną decyzję sędziów

Don Diego vs Dawid Załęcki High League 6

Czołowy zawodnik organizacji Gromda kontra niepokonany we freakach ojciec Denisa Załęckiego. Starcie to odbyło się w formule K-1 na sobotnim wydarzeniu w Spodku.

Don Diego to zdecydowanie jeden z najlepszych fighterów w Polsce. W Gromdzie posiada nieskazitelny rekord 6-0. Pokonywał takich zawodników jak Vasyl, Tyson czy Maximus. W formule MMA Kubiszyn zadebiutował w czerwcu 2022 roku na gali HL 3. Pokonał wówczas decyzją sędziów Denisa Załęckiego. W drugiej walce w MMA zmierzył się z dużo bardziej doświadczonym, Damianem Janikowskim, przegrywając na kartach sędziowskich. Teraz czekało go trudne wyzwanie, jednak formuła kickboxerska nie jest mu obca. Ma na swoim koncie liczne sukcesy, w tym między innymi dwukrotny triumf w mistrzostwach świata.

"Crazy" w High League meldował się po raz trzeci. Do tej pory stoczył dwie walki. W pierwszej z łatwością poradził sobie z Alanem Kwiecińskim, a na ostatniej gali rozbił doświadczonego weterana sportów walki, Vaso Bakocevicia.

Kto wygrał walkę Don Diego vs Dawid Załęcki na High League 6?

O tym, kto wygrał walkę Don Diego vs Dawid Załęcki na High League 6, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 18 marca. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala High League 6. Z racji tego, że była to szósta walka według harmonogramu, na wynik musieliśmy poczekać do godziny 22:30.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Don Diego vs Dawid Załęcki, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali High League. Zdaniem bukmachera faworytem był Don Diego, na którego kurs wynosił 1.25. Z kolei triumf Załęckiego został oszacowany na 3.56 (stan na 17 marca)

Don Diego vs Dawid Załęcki Wynik

Wynik walki Don Diego vs Dawid Załęcki stał pod znakiem zapytania i z pewnością interesował wielu fanów freak-fightowego świata. Pojedynkowi z pewnością bacznie przyglądał się syn Dawida, Denis "Bad Boy" Załęcki, który również bił się na szóstej odsłonie gali HL z "Tyborim". Nie ma co ukrywać, że inny wynik tego starcia niż wygrana Don Diego byłaby sensacją, choć trzeba przyznać, że "Crazy" idzie we freak fightach jak burza. Kubiszyn jest jednak jednym z najlepszych zawodników, jeśli chodzi o freak fighty. W ostatnim starciu przegrał z Damianem Janikowskim, ale o wyniku zadecydowali sędziowie i fenomenalne umiejętności zapaśnicze medalisty igrzysk olimpijskich. W walce z Dawidem Załęckim przeważał w każdym aspekcie i ostatecznie wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie High League 6. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!