Typy na MLB

MLB to najlepsza liga baseballowa, w której uczestniczą drużyny ze Stanów Zjednoczonych. Są to bardzo popularne rozgrywki właśnie w Stanach, ale nie tylko. Coraz więcej osób w Polsce śledzi i obstawia MLB. Jak wyszukiwać dla MLB typy i jakie panują w niej zasady?

Co to jest MLB

MLB to najważniejsza liga baseballu w Stanach Zjednoczonych. W rozgrywkach rywalizuje ze sobą 30 drużyn. Są one podzielone na dwie grupy National League i American League. Te zaś ponownie są podzielone tym razem na 3 dywizje w każdej z nich. Skrót MLB pochodzi od Major League Baseball. Major oznacza najwyższą klasę rozgrywkową. Liga teoretycznie powstała w 1876 roku, choć wtedy jeszcze nie nosiła takiej nazwy.

Zespoły toczą w sezonie zasadniczym po aż 162 mecze. Zazwyczaj są to mecze ekip z tej samej ligi. Spotkania często organizowane są w ramach trzymeczowych serii. Po tej fazie dochodzi do play-offów. Udział w nich bierze po 6 najlepszych drużyn z National League i American League. Zasady tej fazy są następujące:

  • Wild Card Series (do 2 zwycięstw)
  • Division Series (do 3 zwycięstw)
  • Championship Series (do 4 zwycięstw)
  • World Series (do 4 zwycięstw)

Typy na MLB

Tak jak w przypadku innych dyscyplin również w baseballu do skutecznego obstawiania konieczne jest trzymanie się kilku zasad. Najważniejsze, by nie wybierać spotkań według kursów. Warto wcześniej przeanalizować siłę drużyn. Dodatkowo pamiętaj, by starać się grać u tego bukmachera, który oferuje najatrakcyjniejsze kursy. Obecnie MLB dostępna jest u każdego bukmachera. Korzystne zatem może być sprawdzenie tego, co proponuje każdy serwis.

Typy na MLB obstawiać możesz od kwietnia do września dla sezonu regularnego. Później następuje decydująca faza, która staje się jeszcze bardziej ekscytująca. To właśnie w play-offach znaleźć można szerszą ofertę u bukmacherów. To idealna okazja na sprawdzenie swoich sił w typowaniu MLB.

O czym pamiętać przy typowaniu MLB?

Zasady w MLB są inne niż dla pozostałych rozgrywek amerykańskich z innych dyscyplin. Warto o tym pamiętać, ponieważ w pewnym okresie roku drużyny grają praktycznie codziennie. Dodatkowo duży wpływ na to, co będzie się działo w meczu mają składy. Warto sięgnąć po jak najwięcej informacji o tym, jaki baseballista będzie rozpoczynać zawody.

Warto również rozważnie podejść do meczów w serii. Trzeba pamiętać, że poprzednie rozstrzygnięcia z matematycznego punktu widzenia nie wpływają realnie na kolejne starcie. W dalszym ciągu szanse na zwycięstwo są takie same dla obu stron. Większy wpływ ma jednak aspekt psychologiczny. Zespół, który serię meczów zaczął od zwycięstwa może czuć się bardziej pewny siebie.

Typy MLB - gdzie można obstawiać?

Stworzone przez nas typy MLB możemy wykorzystać u legalnych bukmacherów. MLB to najlepsza i najpopularniejsza liga baseballu. Zatem wszystkie serwisy, które oferują ten sport naturalnie posiadają także ofertę na MLB. Ze względu na to, że baseball idealnie nadaje się do obstawiania może być doskonała okazja do spróbowania swoich sił w nowej dyscyplinie. A jeżeli jeszcze nie znasz do końca zasad polecamy najpierw się z nimi zapoznać lub skorzystać z bonusów u bukmacherów. Dają one większe bezpieczeństwo podczas typowania, dzięki mniejszemu ryzyku utraty własnych środków.

MLB - analiza przed typowaniem

Tak jak dla każdego typu także w MLB polecamy dokładne przeanalizowanie wszystkich dostępnych informacji przed obstawianiem. Co warto wziąć pod uwagę podczas analizy MLB?

  • Sprawdź formę drużyny - zweryfikuj w jakiej formie są obie drużyny przed postawieniem na którąś z nich. Sprawdź także historię potyczek pomiędzy rywalami.
  • Faza rozgrywek - sezon regularny jest czymś innym niż play-offy. W tym drugim przypadku znaczenie ma także wynik trwającej rywalizacji.
  • Zobacz składy - w baseballu bardzo ważne jest to, kto zaczyna mecz. Dani zawodnicy charakteryzują się różnym stylem gry.
  • Sprawdź statystyki - przeczytaj dokładne statystyki drużyn i zawodników. Możesz je weryfikować na oficjalnej stronie MLB.

MLB - wyniki

Każda drużyna rozgrywa aż 162 mecze w sezonie regularnym. Taka ilość dostarcza wiele możliwości obstawiania codziennie w trakcie trwania sezonu. Dzięki temu w łatwy sposób da się sprawdzić jak dane ekipy radzą sobie z konkretnymi przeciwnikami. Kluby z National League i American League najczęściej grają spotkania wewnątrz danej ligi.

MLB - tabela

Tabela podzielona jest na dwie części. Na wspomnianie ligi: Amerykańską i Narodową. Choć podzielone są one na dywizje to standardowy podział obejmuje właśnie te dwie główne kategorie. Tak jak w prawie każdych sportach amerykańskich możemy sprawdzić odsetek zwycięstw. Ta statystyka w łatwy sposób pozwala na umieszczenie drużyn na odpowiedniej pozycji w tabeli.

MLB - drużyny

W lidze występuje 30 drużyn. Do faworytów należy m.in. Atalnta Braves oraz Los Angeles Dodgers. Grają oni w National League. Często jednak zwycięstwo przypada zespołowi, który wcale nie jest uważany za pretendenta przed rozpoczęciem kampanii. Najwięcej triumfów w historii posiada New York Yankees (27). Obecnie nie jest to jednak zespół, który uważany jest za faworyta.

Gdzie obstawiać typy na MLB?

Jak już wspomnieliśmy MLB można obstawiać u niemal każdego bukmachera. Poniżej prezentujemy tych, którzy zdecydowali się zaprezentować zdecydowanie najlepszą propozycję na najlepszą ligę baseballu.

GoPlusBet

W GoPlusBet możemy wybierać spośród prawie 100 różnych opcji na każdy mecz MLB. Wśród nich znajdują się handicapy, liczbę runów czy też player bets. Te ostatnie wyróżniają tego bukmachera na całym rynku. W żadnym innym serwisie nie uświadczymy tak szerokich opcji na statystyki indywidualne. Dodatkowo nowi gracze mogą liczyć na atrakcyjny bonus powitalny wraz z kodem promocyjnym GoPlusBet.

Betcris

U tego w miarę nowego bukmachera MLB stanowi ważny punkt w całej ofercie. Co ważne w Betcris znajdziemy atrakcyjne kursy. To ważna zaleta zarówno dla fanów typowania kuponów SOLO, jak i AKO. Dodatkowo wiele spotkań dodawanych jest o dzień wcześniej niż w pozostałych serwisach. Jeśli jeszcze nie korzystałeś z oferty tego bukmachera polecamy to uczynić z kodem promocyjnym Betcris. Da on dostęp do najszerszej oferty powitalnej.

Betters

W Betters baseball został korzystnie zaprezentowany głównie dzięki sporej ilości rynków niestandardowych. Co prawda może nieco brakować player bets, ale z drugiej strony nie musimy opierać swoich typów na MLB tylko na tym, kto wygra mecz. Na uwagę zasługuje też nowy bonus powitalny dostępny z kodem promocyjnym Betters.