Kod rejestracyjny

copy me

Kod rejestracyjny

copy me

Kod rejestracyjny

copy me
12 lutego 2021

Zakłady bukmacherskie – żużel i inne sporty

Żużel od lat notuje systematyczne wzrosty w rankingach popularności sportów w Polsce. Ma to bez wątpienia związek z ogromnymi sukcesami, jakie polscy żużlowcy odnoszą na arenie międzynarodowej. Polska plasuje się w światowej czołówce żużlowych konkurencji, będąc gospodarzem wielu zawodów o światowym zasięgu. Wraz z popularnością samej dyscypliny sportowej, rośnie jednocześnie atrakcyjność zakładów żużlowych, które dają możliwości dużego zarobku oraz dostarczają całej gamy emocji, szczególnie w przypadku zakładów na żywo. Prym wiodą tutaj żużel ekstraliga i żużel grand prix. Bukmacherzy rozwijają swoją ofertę, dając możliwości typowania na rynkach 1×2, czy handicap. Zakłady bukmacherskie żużel na stałe zadomowiły się w świecie typowania wyników meczu, a ich prognozowany zasięg charakteryzuje się zdecydowaną tendencją wzrostową. W poniższym artykule odpowiemy na pytania, gdzie obstawiać żużel, jakie są rodzaje zakładów na żużel oraz sprawdzimy, czy zakłady bukmacherskie żużel są atrakcyjną możliwością inwestycyjną.

Żużel ekstraliga

Na początek przydatne będzie wyjaśnienie istoty dwóch najbardziej znanych rozgrywek żużlowych, mając na uwadze kwestię prowadzenia zakładów. Pierwszą z nich jest tzw. Speedway Ekstraliga. Żużel ekstraliga Speedway zajmuje pierwsze miejsce w hierarchii klas ligowych rozgrywek żużlowych w Polsce i jest jednocześnie ligą w pełni zawodową. W rozgrywkach biorą udział najlepsze kluby żużlowe w kraju, które rywalizują w systemie kołowym. Żużel ekstraliga przyciąga na mecze rzesze kibiców i to jej żużel w Polsce zawdzięcza swoją rosnącą popularność.

Żużel grand prix

Żużel Grand Prix to turniej organizowany od 1995 roku, którego zwieńczeniem staje się wyłonienie indywidualnego mistrza świata. Za jego przygotowanie odpowiada od 1936 roku Międzynarodowa Federacja Motocyklowa. Żużel Grand Prix składa się z wielu serii pojedynczych wydarzeń i eliminacji, rozciągniętych na cały czas trwania sezonu zasadniczego.

Typy żużel

Intensywność oraz krótki czas trwania sezonu żużlowego składa się na specyficzne środowisko bukmacherskie, w którym dominuje dynamika i częsta zmiana warunków zakładowych. Typy żużel wraz z analizą poszczególnych ekip są przedstawiane przez specjalistów w dniu zawodów, a często zaledwie godzinę przed ich rozpoczęciem. Dlatego gracz obstawiający typy żużel musi podejmować wysiłek, aby być na bieżąco z wszelkimi informacjami. Na szczęście istnieją polskie serwisy internetowe, gdzie można znaleźć kompleksowe informacje na temat wszelkich rozgrywek i możliwych zakładów.

Typy żużel podlegają wahaniom notowań ze względu na formę zawodników, która z kolei zależy od wielu nieprzewidywalnych parametrów, niekoniecznie związanych z samym uczestnikiem meczu. Żużel, pozostając sportem motorowym, w dużej mierze polega na sprzęcie. Ewentualne usterki techniczne mogą błyskawicznie zrujnować szanse zawodnika na dobre miejsce w klasyfikacji ogólnej. Żużel ekstraliga czy żużel grand prix są szczególnie podatne na tego typu sytuacje, ze względu na ogromne współzawodnictwo i eksploatowanie sprzętu do granic jego wytrzymałości.

Kontuzje samych zawodników stanowią kolejny czynnik określający parametry typowania. Często nawet po dojściu do formy wyjściowej w aspekcie fizycznym, psychika żużlowca powstrzymuje go od osiągania sukcesów analogicznych do czasu sprzed kontuzji.

Warto zwracać uwagę na harmonogram zawodów. Jeśli odbywają się one w szybkim tempie w różnych częściach świata, wymagających lotów z jet-lagiem „w gratisie”, możemy dosyć precyzyjnie oszacować mniejsze szanse na zwycięstwo zawodnika, który musiał odbyć długą podróż. Zakłady bukmacherskie żużel odzwierciedlają w wynikach czynniki pogodowe, szerokość oraz nawierzchnię toru, lecz również fakt, czy dany tor jest jednodniowy, czy został przeznaczony wyłącznie na rozgrywki żużlowe. Wbrew pozorom, zbyt dobre parametry tarcia na torze, dla wielu zawodników oznaczają wolne pokonywanie zakrętów. Analiza osiągnięć danego żużlowca na poszczególnych typach nawierzchni, pozwoli włączyć wnioski z niej płynące do ostatecznego typu zakładu.

Oczywiście nie należy pomijać statystyk z poprzednich meczów, które wprawdzie nie uwzględniają sytuacji nieprzewidywalnych, lecz umożliwiają sprawdzenie długookresowej formy danego zawodnika.

Gdzie obstawiać żużel

Obecna oferta większości bukmacherów w Polsce zawiera szeroką gamę dostępnych zakładów żużlowych, odpowiadających na zapotrzebowanie wśród graczy. W przypadku kursów drużyn Ekstraligi, najlepsze ekipy cechują się zazwyczaj wyrównaną pozycją w notowaniach. Różnice pojawiają się jednak już od trzeciego miejsca w rankingu, dlatego dobrze jest zapoznać się z ofertą kilku największych bukmacherów przed uruchomieniem zakładu. Decyzja, gdzie obstawiać żużel, zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji. Z dostępnością nie powinno być żadnych problemów.

Rodzaje zakładów na żużel

Wiedząc już, gdzie obstawiać żużel, należy prześledzić różne rodzaje zakładów na żużel, dobierając je według statystyk skuteczności, fachowej wiedzy gracza, czy oczekiwanej dawki emocji. Najpopularniejsze rodzaje zakładów na żużel to:

Typy żużel 1×2 –  polegają na odgadnięciu zwycięzcy meczu. Kursy są niskie w przypadku faworytów, rozgrywających w dodatku mecz na własnym torze. Jednak wyrównany poziom wśród ekip gwarantuje dużą dozę niepewności, a co za tym idzie –  możliwość sporych zarobków w przypadku trafienia.

Handicap – zakład popularny w wielu dyscyplinach, polegający na przyznaniu sztucznej przewagi punktowej określonemu zespołowi, w celu wyrównania kursów i zwiększenia atrakcyjności rozgrywki pod względem bukmacherskim

H2H –  celem tego zakładu jest wytypowanie, który z dwóch zawodników zdobędzie większą liczbę punktów. Tworzenie par zawodników do zakładów pozostaje w gestii bukmachera, który może tworzyć dowolne kombinacje.

Typy terminowe –  są specyficzną formą zakładów, oferowanych na tzw. wielką skalę. Polegają na wytypowaniu ostatecznego zwycięzcy całości rozgrywek.

Zakłady bukmacherskie żużel wymagają często dogłębnej wiedzy branżowej, dlatego dla osób początkujących najlepszą opcją pozostają proste typy 1×2 oraz handicap.

Darmowe typy żużel

Z pomocą osobom początkującym przychodzą profesjonalne serwisy, proponujące darmowe typy żużel. Można się nimi posługiwać jako dodatek do własnych analiz, można również traktować je jako wiarygodną predykcję rezultatów sportowych wydarzeń. Darmowe typy żużel oferują ogromne możliwości, oszczędność czasu i brak jakichkolwiek opłat. Nie gwarantują oczywiście sukcesu w inwestycji, gdyż zbyt wiele czynników wpływa na końcowy wynik meczu żużlowego. Jednak wiedza ekspercka analityków oraz pasja żużlowego świata sprawiają, że darmowe typy żużel stanowią świetną pomoc dla każdego gracza.

Zobacz również: Typy bukmacherskie

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
0
Chcesz zostawić komentarz?x
()
x