Zakłady bukmacherskie na żużel

Typy na żużel przeniesiono do zakładki TYPY DNIA – sprawdź

Żużel od lat notuje systematyczne wzrosty w rankingach popularności sportów w Polsce. Ma to bez wątpienia związek z ogromnymi sukcesami, jakie polscy żużlowcy odnoszą na arenie międzynarodowej. Polska plasuje się w światowej czołówce żużlowych konkurencji, będąc gospodarzem wielu zawodów o światowym zasięgu. Wraz z popularnością samej dyscypliny sportowej, rośnie jednocześnie atrakcyjność zakładów żużlowych, które dają możliwości dużego zarobku oraz dostarczają całej gamy emocji, szczególnie w przypadku zakładów na żywo.

Prym wiodą tutaj żużel ekstraliga i żużel grand prix. Bukmacherzy rozwijają swoją ofertę, dając możliwości typowania na rynkach 1×2, czy handicap. Zakłady bukmacherskie żużel na stałe zadomowiły się w świecie typowania wyników meczu, a ich prognozowany zasięg charakteryzuje się zdecydowaną tendencją wzrostową. W poniższym artykule odpowiemy na pytania, gdzie obstawiać żużel, jakie są rodzaje zakładów na żużel oraz sprawdzimy, czy zakłady bukmacherskie żużel są atrakcyjną możliwością inwestycyjną.

Ekstraliga żużlowa – Typy żużel

Na początek przydatne będzie wyjaśnienie istoty dwóch najbardziej znanych rozgrywek żużlowych, mając na uwadze kwestię prowadzenia zakładów. Pierwszą z nich jest tzw. Speedway Ekstraliga. Ekstraliga Speedway zajmuje pierwsze miejsce w hierarchii klas ligowych rozgrywek żużlowych w Polsce i jest jednocześnie ligą w pełni zawodową. W rozgrywkach biorą udział najlepsze kluby żużlowe w kraju, które rywalizują w systemie kołowym. Ekstraliga przyciąga na mecze rzesze kibiców i to jej żużel w Polsce zawdzięcza swoją rosnącą popularność.

Grand prix

Grand Prix to turniej organizowany od 1995 roku, którego zwieńczeniem staje się wyłonienie indywidualnego mistrza świata. Za jego przygotowanie odpowiada od 1936 roku Międzynarodowa Federacja Motocyklowa. Żużel Grand Prix składa się z wielu serii pojedynczych wydarzeń i eliminacji, rozciągniętych na cały czas trwania sezonu zasadniczego.

Typy żużel

Typy żużel

Intensywność oraz krótki czas trwania sezonu żużlowego składa się na specyficzne środowisko bukmacherskie. Dominuje w nim dynamika i częsta zmiana warunków zakładowych. Typy żużel wraz z analizą poszczególnych ekip są przedstawiane przez specjalistów w dniu zawodów. Często nawet zaledwie godzinę przed ich rozpoczęciem. Gracz obstawiający typy żużel musi podejmować wysiłek, aby być na bieżąco z wszelkimi informacjami. Na szczęście istnieją polskie serwisy internetowe, gdzie można znaleźć kompleksowe informacje na temat wszelkich rozgrywek i możliwych zakładów.

Typy żużel podlegają wahaniom notowań ze względu na formę zawodników. Ta z kolei zależy od wielu nieprzewidywalnych parametrów, niekoniecznie związanych z samym uczestnikiem meczu. Żużel, pozostając sportem motorowym, w dużej mierze polega na sprzęcie. Ewentualne usterki techniczne mogą błyskawicznie zrujnować szanse zawodnika na dobre miejsce w klasyfikacji ogólnej. Żużel Ekstraliga czy żużel Grand Prix są szczególnie podatne na tego typu sytuacje.

Kontuzje samych zawodników stanowią kolejny czynnik określający parametry typowania. Często nawet po dojściu do formy wyjściowej w aspekcie fizycznym, psychika żużlowca powstrzymuje go od osiągania sukcesów analogicznych do czasu sprzed kontuzji.

Warto zwracać uwagę na harmonogram zawodów. Jeśli odbywają się one w szybkim tempie w różnych częściach świata, wymagających lotów z jet-lagiem „w gratisie”, możemy dosyć precyzyjnie oszacować mniejsze szanse na zwycięstwo zawodnika, który musiał odbyć długą podróż. Zakłady bukmacherskie żużel odzwierciedlają w wynikach czynniki pogodowe, szerokość oraz nawierzchnię toru, lecz również fakt, czy dany tor jest jednodniowy, czy został przeznaczony wyłącznie na rozgrywki żużlowe. Wbrew pozorom, zbyt dobre parametry tarcia na torze, dla wielu zawodników oznaczają wolne pokonywanie zakrętów. Analiza osiągnięć danego żużlowca na poszczególnych typach nawierzchni, pozwoli włączyć wnioski z niej płynące do ostatecznego typu zakładu.

Oczywiście nie należy pomijać statystyk z poprzednich meczów, które wprawdzie nie uwzględniają sytuacji nieprzewidywalnych, lecz umożliwiają sprawdzenie długookresowej formy danego zawodnika.

Gdzie obstawiać żużel

Obecna oferta większości bukmacherów w Polsce zawiera szeroką gamę dostępnych zakładów żużlowych, odpowiadających na zapotrzebowanie wśród graczy. W przypadku kursów drużyn Ekstraligi, najlepsze ekipy cechują się zazwyczaj wyrównaną pozycją w notowaniach. Różnice pojawiają się jednak już od trzeciego miejsca w rankingu, dlatego dobrze jest zapoznać się z ofertą kilku największych bukmacherów przed uruchomieniem zakładu. Decyzja, gdzie obstawiać żużel, zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji. Z dostępnością nie powinno być żadnych problemów.

Rodzaje zakładów na żużel

Wiedząc już, gdzie obstawiać tę dyscyplinę, należy prześledzić różne rodzaje zakładów na żużel. Należy dobierać je według statystyk skuteczności, fachowej wiedzy gracza, czy oczekiwanej dawki emocji. Najpopularniejsze rodzaje zakładów na ten sport to:

Typy żużel 1X2 –  polegają na odgadnięciu zwycięzcy meczu. Kursy są niskie w przypadku faworytów, rozgrywających w dodatku mecz na własnym torze. Jednak wyrównany poziom wśród ekip gwarantuje dużą dozę niepewności, a co za tym idzie –  możliwość sporych zarobków w przypadku trafienia,

Handicap – zakład popularny w wielu dyscyplinach, polegający na przyznaniu sztucznej przewagi punktowej określonemu zespołowi, w celu wyrównania kursów i zwiększenia atrakcyjności rozgrywki pod względem bukmacherskim,

H2H –  celem tego zakładu jest wytypowanie, który z dwóch zawodników zdobędzie większą liczbę punktów. Tworzenie par zawodników do zakładów pozostaje w gestii bukmachera, który może tworzyć dowolne kombinacje,

Typy terminowe –  są specyficzną formą zakładów, oferowanych na tzw. wielką skalę. Polegają na wytypowaniu ostatecznego zwycięzcy całości rozgrywek, co jednak wymaga dużej cierpliwości w oczekiwaniu na rozliczenie zakładu.

Zakłady bukmacherskie żużel wymagają często dogłębnej wiedzy branżowej, dlatego dla osób początkujących najlepszą opcją pozostają proste typy 1X2 oraz handicap.

Darmowe typy żużel

żużel darmowe typy

Z pomocą osobom początkującym przychodzą osoby analizujące tę dyscyplinę, które oferują darmowe typy żużel. Można się nimi posługiwać jako dodatek do własnych analiz, można również traktować je jako wiarygodną predykcję rezultatów sportowych wydarzeń. Nie gwarantują oczywiście sukcesu w inwestycji, gdyż zbyt wiele czynników wpływa na końcowy wynik meczu żużlowego. Jednak wiedza ekspercka analityków oraz pasja żużlowego świata sprawiają, że stanowią one świetną pomoc dla każdego gracza.

Zobacz również: Typy bukmacherskie


Gdzie obstawiać żużel?
Zakłady na żużel oferują wszyscy bukmacherzy w Polsce, jednak nie każdy ma jednakowo rozbudowaną ofertą. Szczególny nacisk na żużel położyli tacy bukmacherzy, jak eWinner czy forBET – fanów żużla powinni szczególnie zainteresować ci bukmacherzy.
Jak jest oferta bukmacherów na żużel?
Do najpopularniejszych typów znajdujących się w ofercie bukmacherów na żużel należy zaliczyć 1×2, handicap, zakłady head to head, jak również typy długoterminowe.