Bukmacherzy esport
3 grudnia 2019

Zakłady bukmacherskie esportesport zakłady bukmacherskie

E-sport z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością i rozwija się w bardzo szybkim tempie. Większość nowo powstających gier nastawiona jest na profesjonalną scenę, ponieważ przynosi to ogromne zyski. Jak rozwija się ta stosunkowo nowa dyscyplina możemy zauważyć na przykładzie bardzo popularnej gry Counter Strike Global Offensive. W tej chwili mecze rozgrywane są codziennie, czy to w bardziej czy mniej popularnych rozgrywkach. Turnieje e-sportowe mogą być rozgrywane na halach przy publiczności, ale najczęściej mecze odbywają się online, a śledzić je można na różnych platformach jak Twitch czy Youtube.

Popularność sportu elektronicznego nie mogła umknąć uwadze bukmacherów esport, a konkurencja na tej płaszczyźnie jest bardzo duża. Wszyscy legalni bukmacherzy online mają w swojej ofercie zakłady na e-sport, jedni posiadają bogatą i rozwiniętą ofertę, w tym zakłady na żywo, jedno dopiero raczkują i próbują ją poszerzać, ponieważ potencjał biznesowy jest ogromny. Zakłady bukmacherskie e sport oferują wiele najpopularniejszych gier, które można obstawiać m.in. League of Legends, CS:GO, Dota 2, StarCraft, Overwatch, czy Rocket League. W tym artykule postaram się przedstawić, gdzie warto założyć konto i czym wyróżniają się esport bukmacherzy, jeśli chodzi o cybersport.

ETOTO Esportgdzie obstawiać esport?

Ten bukmacher oferuje zakłady na esport na kilka najpopularniejszych tytułów, a ponadto ma w swojej ofercie takie niszowe gry jak Street Fighter, WarCraft 3, czy Rainbow Six. W CS:GO mamy możliwość obstawienia zwycięzcy mapy, sumy map, kto wygra daną mapę, a także handicap i sumę rund. W pozostałych grach dominują przeważnie zakłady dwudrogowe. Warto też wspomnieć, że Etoto posiada stałą promocję dla obstawiających e-sport. Możemy postawić esport zakłady za min. 50zł, na wybrane przez nas wydarzenie i w razie porażki dostajemy 50% zwrotu stawki do max. 40zł.

STS Esporte sport zakłady

Bardzo dobra oferta znajduje się również u największego polskiego bukmachera – STS. W lutym 2018 roku bukmacher został oficjalnym sponsorem Polskiej Ligi Esportowej i wspiera także organizację e-sportową devils.one. W STS poza podstawowymi grami możemy obstawiać np. King of Glory, Rainbow Six, StarCraft Broodwar, Warcraft 3, a nawet NBA2K. STS jako bukmacher esport ma w swojej ofercie niszowe turnieje CS:GO ze sporą ilością zdarzeń typu liczba rund, handicap rundowe i mapowe, typy na podłożone bomby w poszczególnych rundach, dokładny wynik, rundy pistoletowe i czy będzie dogrywka. STS jest również sponsorem Izako Boars.

Totolotek Esporte sport u bukmacherów

Jak na razie bukmacher ten skupia się bardziej na klasycznym sporcie i podobnie jak w Fortunie znajdziemy tutaj ofertę na podstawowe zakłady na esport i tylko główne wydarzenia w CS:GO, League of Legends, Dota 2 i Starcraft. Ostatnio pojawiły się takie tytuły jak Rainbow Six i NBA2K, jednak mamy tutaj do dyspozycji tylko zdarzenia 1X2. Dużym minusem jest brak zakładów live.

ForBET Esport

Forbet posiada bogatą ofertę gier i możliwości obstawiania meczy esport, takich jak: CS:GO, League of Legends, Starcraft, Starcraft Broodwar, Heroes of the Storm, Dota 2, FIFA, Hearthstone, NBA2K i Call of Duty. Bardzo rozszerzony jest tutaj Counter Strike. Jeżeli ktoś siedzi głębiej w e-sporcie, to u tego bukmachera ma możliwość zagrania bardzo niszowych turniejów, a do dyspozycji ma zdarzenia na ilość rund i do dyspozycji mamy kilka linii, a nie jak w przypadku innych bukmacherów, handicapy na mapy i rundy, zakłady na zwycięzcę rundy pistoletowej, a także czy dojdzie do dogrywki.

Lvbet Esportzakłady na esport w Polsce

Zdecydowanie lider wśród polskich bukmacherów. Lvbet jako pierwsza firma na naszym rynku zaczęła promować swoją ofertę na wydarzenia e-sportowe na dużą skalę. Bukmacher posiada najwięcej gier do obstawiania, ale również bardzo dużo wydarzeń i atrakcyjne kursy na esport zakłady. W ofercie mamy 11 gier: CS:GO, League of Legends, Dota 2, Starcraft 2, Starcraft, Overwatch, FIFA, Call of Duty, Hearthstone, Heroes of the Storm, Warcraft 3. W ramach każdej gry znajdziemy po kilka, a nawet kilkadziesiąt wydarzeń. Najlepszą ofertę podobnie jak w przypadku bukmachera Forbet znajdziemy w CS:GO. W tej grze możemy zagrać sumę rund (kilka linii), sumę rund danej drużyny na mapie, handicapy map i rund. Lvbet jest również jedynym bukmacherem esportu na rynku z tak rozszerzoną ofertą na League of Legends. Tutaj możemy pograć, kto zdobędzie najwięcej zabójstw, która drużyna uzyska jako pierwsza 10 zabójstw, kto zdobędzie pierwszą krew, kto zniszczy pierwszy inhibitor lub wieżę, kto zabije pierwszego smoka lub barona, największy i najmniejszy multikill, a także jaki typ smoka pojawi się pierwszy na mapie. Wszystkie zdarzenia możemy obstawiać na każdej mapie, jeśli drużyny grają system najlepszy z trzech. Lvbet posiada również zakłady live na spotkania e-sportowe. Jedynym minusem czysto estetycznym jest brak jednej kategorii jako e-sport, a dane gry są połączone z innymi dyscyplinami sportowymi, co może utrudniać wyszukiwanie.

Betclic Esport

Powracający na polski rynek Betclic także bierze duży nacisk na e-sport. Obstawimy tutaj wiele międzynarodowych wydarzeń i turniejów kilkunastu gier, jednak w większości z nich nadal widnieją tylko zdarzenia 1X2. W League of Legends pogramy sumę map, handicapy, pierwszą krew i pierwszą zdobytą wieżę. Betclic oferuje niszowe turnieje, ale oczekuję od nich, że rozszerzą ilość wydarzeń. Betclic nie posiada niestety zakładów live.

PZBuk Esport

PZBuk to kolejny bukmacher e sport, u którego zakłady dla fanów e-sportu nie stanowią żadnego problemu. U tego bukmachera obstawimy zakłady na esport na większość popularnych gier, ale szczególny nacisk można zauważyć w kwestii popularnych „shooterów”. Oprócz CS:GO mamy do wyboru Overwatch, Call of Duty i Rainbow Six. Rynki na zakłady e-sportowe są dość urozmaicone, ponieważ możemy pograć handicapy, sumy powyżej/poniżej w rundach i mapach.

eWinner Esport

eWinner jako nowy bukmacher e sport dopiero się rozwija w kwestii e-sportu. Znajdziemy tutaj najpopularniejsze gry, jednak jest to podstawowa oferta niczym niewyróżniająca się, głównie są to zakłady 2 drogowe 1X2. W CS:GO możemy obstawić sumę rund, zwycięzcę danej mapy i handicapy. eWinner nie posiada jeszcze zakładów live na wydarzenia e-sportowe.

Betfan Esport

Oferta zakładów i obstawianie e-sporty u tego bukmachera jest atrakcyjna, ale niestety brak rozszerzonych zdarzeń i w większości spotkań mamy możliwość obstawienia wyłącznie kto wygra. Na zakłady bukmacherskie esport w Betfan do dyspozycji mamy takie gry jak Counter Strike, Dota 2, Hearthstone, League of Legends, Overwatch, Rainbow Six, Rocket League oraz StarCraft. Jest to nowy bukmacher, dlatego oczekuję, że w przyszłości rozszerzy swoją ofertę. Zapoznaj się z bonusem powitalnym Betfan

Fortuna Esport

Ten bukmacher niestety nie posiada zakładów na wiele gier i wydarzeń, co za tym idzie nie daje dużych możliwości na obstawianie esportu. Znajdziemy tu zakłady na najważniejsze turnieje CS:GO, League of Legends i Dota 2. Brakuje jednak oferty na mniejsze turnieje, a większość zakładów opiera się na 1×2, co w dzisiejszych czasach raczej nie przyciąga potencjalnych graczy akurat tej dyscypliny. Jedyną grą, w której mamy dostęp do innych wydarzeń jest League of Legends, gdzie zagramy zwycięzcę mapy, jeśli mecz rozgrywany jest w formacie najlepszy z trzech, ilość map, dokładny wynik i czy dana drużyna wygra przynajmniej jedną mapę. Do plusów można zaliczyć bardzo dobre kursy i ofertę zakładów live. Fortuna w 2018 roku została sponsorem AGO Esports – polskiej organizacji e-sportowej.

Totalbet Esport

Totalbet prężnie rozwija ofertę na zakłady e-sportowe, a wchodząc na stronę internetową zakładka Esport wyróżnia się na tle innych i łatwo ją zlokalizować, co jest bez wątpienia sporym plusem. Totalbet oferuje esport zakłady na ponad 10 popularnych gier komputerowych takich jak: League of Legends, CS:GO, Dota 2, Hearthstone, Heroes of the Storm, King of Glory, Overwatch, Rainbow Six Siege, Rocket League, czy StarCraft. Ambasadorami Totalbet są znani komentatorzy i analitycy – Jakub „Kubik” Kubiak i Maciej „Morgen” Żuchowski, a sama firma posiada odrębny kanał na youtube poświęcony właśnie tej tematyce. Sporą zaletą jest również różnorodność zdarzeń. W najpopularniejszej grze CS:GO mamy możliwość obstawiania handicapów na rundy, sumę rund, sumy map i dokładne wyniki. W każdej grze mamy do wyboru kilka zdarzeń, a nie tylko zwycięzców spotkań, jak to bywa u niektórych konkurencyjnych firm.

E-sport to w tej chwili najdynamiczniej rozwijająca się dyscyplina sportu. Z roku na rok fanów jest coraz więcej, również wśród starszego pokolenia, dlatego esport bukmacherzy prześcigają się w rozwijaniu swojej oferty i na pewno ten trend będzie się utrzymywał. Moim zdaniem czołowym polskim bukmacherem, który narzuca trendy w ofercie e-sportowej, jest LVBET oraz STS ze względu na największą liczbę gier, bardzo rozszerzone wydarzenia i kursy, ale wydaję mi się że z biegiem czasu pozostałe firmy będą deptać po piętach i rozwijać tę dyscyplinę.  

Subksrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
0
Chcesz zostawić komentarz?x
()
x