Hokej na lodzie to dyscyplina sportowa, która, pomimo że nie wzbudza wśród kibiców tak wielkiego zainteresowania, jak piłka nożna, skoki narciarskie, czy siatkówka to stanowi bardzo dobre podłoże do stawiania zakładów bukmacherskich. Szczególnie interesujące z perspektywy typera powinny być poważne i stosunkowo przewidywalne ligi międzynarodowe (przykładowo Liga Mistrzów) oraz ligi krajowe.

W ramach poniższego artykułu skupimy się na najpopularniejszej lidze hokejowej, jaką jest bezsprzecznie kanadyjska National Hockey League, czyli NHL. Typy bukmacherskie na tę ligę, ze względu na częstotliwość rozgrywek stawiać można praktycznie codziennie – w sezonie zasadniczym każda z 31 drużyn rozgrywa bowiem aż 82 mecze ze swoimi przeciwnikami. W dłuższej perspektywie umożliwia to stosunkowo stabilny zarobek, dla doświadczonych typerów, znających dotychczasowe osiągi drużyn. O tym, jak stawiać skuteczne typy NHL i na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę przy formowaniu zakładów dowiecie się w dalszej części artykułu.

Sprawdź Typy dnia

Jak obstawiać hokej NHL Typy zakładów u bukmachera

W kontekście ligi NHL typy bukmacherskie dotyczą zwykle wyników meczów – wygranej, bądź przegranej jednej z drużyn, ewentualnie remisu. Jest to najbardziej bazowy zakład, z jakim możemy się spotkać, jednak oprócz niego bukmacherzy oferują zazwyczaj również opcje bardziej zaawansowane, dedykowane doświadczonym typerom. Rzeczone typy na NHL obejmują:

– 1X2 – wynik meczu w przepisowym czasie sześćdziesięciu minut. W ramach tego zakładu obstawiać możemy wygraną gospodarzy, oznaczoną jako „1”, „X”, czyli remis oraz „2” zwycięstwo drużyny gości. Warto podkreślić, że obstawiając takie typy NHL, nie otrzymamy wypłaty, jeżeli nasz faworyt pokona zespół przeciwny za sprawą dogrywki lub rzutów karnych.

– Zwycięzca meczu – ostateczny rezultat spotkania, osiągnięty w czasie regulaminowym, dogrywce lub poprzez rzuty karne. Zwykle istnieje również opcja wytypowania w ramach jednego kuponu wygranej danej drużyny lub remisu, jednak typowanie NHL w taki sposób, zwykle wiąże się z grą po bardzo niskim kursie.

– Handicap – zakłady faworyzujące słabsze drużyny, poprzez dodawanie im na starcie przewagi w postaci kilku zdobytych bramek. W NHL typy handicap zazwyczaj gwarantują dwa lub trzy dodatkowe gole.

– Strzelec – niniejszy zakład pozwala określić zawodnika, który według typującego zdoła ulokować krążek w bramce drużyny przeciwnej. Należy zauważyć, że nie wszyscy bukmacherzy pozytywnie rozpatrują typy NHL z tej kategorii, jeżeli gol został zdobyty przez strzelca w dogrywce. Przed postawieniem zakładu warto więc sprawdzić, czy zasady obejmują również gole zdobyte przez gracza poza regulaminowym czasem.

– Over/under – w ramach zakładów tego rodzaju możesz założyć ilość bramek uzyskanych powyżej lub poniżej progu ustalonego przez bukmachera przez jedną lub obie drużyny w trakcie spotkania. W NHL typy tego rodzaju zazwyczaj pobierane powinny być z pułapu 4.5 gola, jednak należy pamiętać, że w zależności od stylu gry drużyn w danej lidze, może w niej padać mniej lub więcej bramek niż w innej.

– Dokładny rezultat meczu lub tercji – takie typy na NHL pozwalają graczowi precyzyjnie określić wynik spotkania lub jednej z trzech tercji. Ze względu na niskie ryzyko trafienia, zwykle zakłady te cechują się wysokimi kursami wypłat.

Typy hokej NHL w odniesieniu do statystyk

Wiele osób stawiających pierwsze kroki w zawodzie typera, obstawia zakłady bez szczególnego zastanowienia. Taka taktyka jednak nie przyniesie raczej zamierzonego rezultatu, dlatego ze swojej strony pragniemy przedstawić garść statystyk meczowych, pozwalających grać bardziej przemyślane typy. Hokej NHL wyróżnia się na tle innych dyscyplin sportowych głównie poprzez mechanikę „special teams +/-„. Ze względu na nią swoje typy należy ustawiać bez lub jedynie z niewielkim wyprzedzeniem czasowym. Dlaczego jest tak ważna? Już tłumaczymy.

Obstawiając w NHL typy na dziś, bez zbędnego prognozowania odległych wydarzeń, możemy uniknąć przykrych niespodzianek, takich jak zaklasyfikowanie naszej drużyny do gry w tak zwanych „special teams”, czyli w składach o zmniejszonej liczebności. Jak pokazuje historia ligi NHL, niewłaściwą postawę w tym aspekcie gry wielu dotychczasowych faworytów przypłaciło odpadnięciem z turnieju jeszcze w fazie play-off. Z tego powodu oprócz znajomości standardowych statystyk bukmacherskich (dotyczących np. skuteczności graczy, albo aktualnej formy zespołu), typowanie NHL wymaga od gracza dodatkowo wiedzy na temat tego, jak radzą sobie drużyny, grając w osłabieniu oraz przewadze.

Analiza danych statystycznych to jedyna metoda, pozwalająca konstruować skuteczne typy NHL, dające szanse na długofalowy zarobek. Z tego powodu warto poświęcić chwilę na przejrzenie informacji dostępnych w internecie. Jednocześnie warto zapoznać się również z ofertą zakładów proponowanych przez legalnych polskich bukmacherów, w formie wygodnego zestawienia dostępnego na naszej stronie internetowej.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
0
Chcesz zostawić komentarz?x
()
x