Kod rejestracyjny

copy me

Kod rejestracyjny

copy me

Kod rejestracyjny

copy me
Nhl typowanie
13 lutego 2021

Hokej na lodzie to dyscyplina sportowa, która stanowi bardzo dobre podłoże do stawiania zakładów bukmacherskich. Szczególnie interesujące z perspektywy typera powinny być poważne i stosunkowo przewidywalne ligi międzynarodowe (przykładowo Liga Mistrzów) oraz ligi krajowe.

Sprawdź Typy dnia

W ramach poniższego artykułu skupimy się na najpopularniejszej lidze hokejowej, jaką jest bezsprzecznie kanadyjska National Hockey League, czyli NHL. Typy bukmacherskie na tę ligę, ze względu na częstotliwość rozgrywek stawiać można praktycznie codziennie. W sezonie zasadniczym każda z 31 drużyn rozgrywa bowiem aż 82 mecze ze swoimi przeciwnikami. W dłuższej perspektywie umożliwia to stosunkowo stabilny zarobek, dla doświadczonych typerów, znających dotychczasowe osiągi drużyn. O tym, jak stawiać skuteczne typy NHL i na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę przy formowaniu zakładów dowiecie się w dalszej części artykułu.

Sprawdź, jakie są najlepsze bonusy bez depozytu.

Spis treści:

  1. Jak obstawiać NHL?
  2. Typy hokej NHL w odniesieniu do statystyk
  3. FAQ – Pytania i odpowiedzi

Jak obstawiać NHL?

obstawianie nhl

W kontekście ligi NHL typy bukmacherskie dotyczą zwykle wyników meczów – wygranej, bądź przegranej jednej z drużyn, ewentualnie remisu. Jest to najbardziej podstawowy zakład, jednak oprócz niego bukmacherzy oferują zazwyczaj również opcje bardziej zaawansowane. Rzeczone typy na NHL obejmują:

– 1X2 – wynik meczu w przepisowym czasie sześćdziesięciu minut. W ramach tego zakładu obstawiać możemy wygraną gospodarzy, oznaczoną jako „1”, „X”, czyli remis oraz „2” zwycięstwo drużyny gości. Warto podkreślić, że obstawiając takie typy NHL, nie otrzymamy wypłaty, jeżeli nasz faworyt pokona zespół przeciwny za sprawą dogrywki lub rzutów karnych.

– Zwycięzca meczu – ostateczny rezultat spotkania, osiągnięty w czasie regulaminowym, dogrywce lub poprzez rzuty karne. Zwykle istnieje również opcja wytypowania w ramach jednego kuponu wygranej danej drużyny lub remisu, jednak typowanie NHL w taki sposób, zwykle wiąże się z grą po bardzo niskim kursie.

– Handicap – zakłady faworyzujące słabsze drużyny, poprzez dodawanie im na starcie przewagi w postaci kilku zdobytych bramek. W NHL typy handicap zazwyczaj gwarantują dwa lub trzy dodatkowe gole.

– Strzelec – niniejszy zakład pozwala określić zawodnika, który według typującego zdoła ulokować krążek w bramce drużyny przeciwnej. Należy zauważyć, że nie wszyscy bukmacherzy wliczają dogrywkę przy rozliczaniu zakładów. Przed postawieniem zakładu warto więc sprawdzić, czy zasady obejmują również gole zdobyte przez gracza poza regulaminowym czasem.

– Over/under – w ramach zakładów tego rodzaju możesz założyć ilość bramek uzyskanych powyżej lub poniżej progu ustalonego przez bukmachera przez jedną lub obie drużyny w trakcie spotkania. W NHL typy tego rodzaju zazwyczaj pobierane powinny być z pułapu 4.5 gola, jednak należy pamiętać, że w zależności od stylu gry drużyn w danej lidze, może w niej padać mniej lub więcej bramek niż w innej.

– Dokładny rezultat meczu lub tercji – takie typy na NHL pozwalają graczowi precyzyjnie określić wynik spotkania lub jednej z trzech tercji. Ze względu na niskie ryzyko trafienia, zwykle zakłady te cechują się wysokimi kursami wypłat.

Typy hokej NHL w odniesieniu do statystyk

Typy i statystyki NHL

Wiele osób stawiających pierwsze kroki w zawodzie typera, obstawia zakłady bez szczególnego zastanowienia. Taka taktyka jednak nie przyniesie raczej zamierzonego rezultatu, dlatego ze swojej strony pragniemy przedstawić garść statystyk meczowych, pozwalających grać bardziej przemyślane typy. Hokej NHL wyróżnia się na tle innych dyscyplin sportowych głównie poprzez mechanikę „special teams +/-„. Ze względu na nią swoje typy należy ustawiać bez lub jedynie z niewielkim wyprzedzeniem czasowym. Dlaczego jest tak ważna? Już tłumaczymy.

Obstawiając w NHL typy na dziś, bez zbędnego prognozowania odległych wydarzeń, możemy uniknąć przykrych niespodzianek. Zdarza się zaklasyfikowanie naszej drużyny do gry w tak zwanych „special teams”, czyli w składach o zmniejszonej liczebności. Jak pokazuje historia ligi NHL, wielu dotychczasowych faworytów przypłaciło to odpadnięciem z turnieju. Z tego powodu oprócz znajomości standardowych statystyk bukmacherskich, typowanie NHL wymaga od gracza także innej wiedzy. Między innymi na temat tego, jak radzą sobie drużyny, grając w osłabieniu oraz przewadze.

Analiza danych statystycznych to jedyna metoda, pozwalająca konstruować skuteczne typy NHL, dające szanse na długofalowy zarobek. Z tego powodu warto poświęcić chwilę na przejrzenie informacji dostępnych w internecie.

[helpie_faq group_id=’784’/]

Wejdź tutaj i uzyskaj kod promocyjny Fortuna.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Typy na żużel znajdziesz w TYPACH DNIA
Sprawdź
0
Chcesz zostawić komentarz?x
()
x