Hokej na lodzie to dyscyplina sportowa, która stanowi bardzo dobre podłoże do stawiania zakładów bukmacherskich. Interesujące z perspektywy typera na typy NHL powinny być poważne i stosunkowo przewidywalne ligi międzynarodowe oraz krajowe.

Typy na dziś znajdziesz w zakładce TYPY DNIA

W ramach poniższego artykułu skupimy się na najpopularniejszej lidze hokejowej, jaką jest bezsprzecznie kanadyjska National Hockey League, czyli NHL. Typy NHL na zakłady bukmacherskie ligi, ze względu na częstotliwość rozgrywek, stawiać można praktycznie codziennie. W sezonie zasadniczym każda z 31 drużyn rozgrywa bowiem aż 82 mecze ze swoimi przeciwnikami. W dłuższej perspektywie umożliwia to stosunkowo stabilny zarobek, dla doświadczonych typerów, znających dotychczasowe osiągi drużyn. O tym, jak stawiać skuteczne typy NHL i na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę przy formowaniu zakładów dowiecie się w dalszej części artykułu.

Sprawdź, jakie są najlepsze bonusy bez depozytu.

Stany ZjednoczoneNHL
SłowacjaSHL
PolskaEkstraliga

Jak obstawiać NHL?

obstawianie nhl

W kontekście ligi NHL typy bukmacherskie dotyczą zwykle wyników meczów – wygranej, bądź przegranej jednej z drużyn, ewentualnie remisu. Jest to najbardziej podstawowy zakład, jednak oprócz niego bukmacherzy oferują zazwyczaj również opcje bardziej zaawansowane. Rzeczone typy na NHL obejmują:

 • 1X2 – wynik meczu w przepisowym czasie sześćdziesięciu minut. W ramach tego zakładu obstawiać możemy wygraną gospodarzy, oznaczoną jako „1”, „X”, czyli remis oraz „2” jako zwycięstwo drużyny gości. Warto podkreślić, że obstawiając takie typy NHL, nie otrzymamy wypłaty, jeżeli nasz faworyt pokona zespół przeciwny za sprawą dogrywki lub rzutów karnych,
 • Zwycięzca meczu – ostateczny rezultat spotkania, osiągnięty w czasie regulaminowym, dogrywce lub poprzez rzuty karne. Zwykle istnieje również opcja wytypowania w ramach jednego kuponu wygranej danej drużyny lub remisu, jednak typowanie NHL w taki sposób, zwykle wiąże się z grą po bardzo niskim kursie,
 • Handicap – zakłady faworyzujące słabsze drużyny, poprzez dodawanie im na starcie przewagi w postaci kilku zdobytych bramek. W NHL typy handicap zazwyczaj gwarantują dwa lub trzy dodatkowe gole,
 • Strzelec – niniejszy zakład pozwala określić zawodnika, który według typującego zdoła ulokować krążek w bramce drużyny przeciwnej. Należy zauważyć, że nie wszyscy bukmacherzy wliczają dogrywkę przy rozliczaniu typów. Przed postawieniem zakładu warto więc sprawdzić, czy zasady obejmują również gole zdobyte przez gracza poza regulaminowym czasem,
 • Over/under – w ramach zakładów tego rodzaju możesz założyć ilość bramek uzyskanych powyżej lub poniżej progu ustalonego przez bukmachera przez jedną, lub obie drużyny w trakcie spotkania. W NHL typy tego rodzaju zazwyczaj pobierane powinny być z pułapu 4.5 gola, jednak należy pamiętać, że w zależności od stylu gry drużyn w danej lidze, może w niej padać mniej lub więcej bramek niż w innej,
 • Dokładny rezultat meczu lub tercji – takie typy na NHL pozwalają graczowi precyzyjnie określić wynik spotkania lub jednej z trzech tercji. Ze względu na niskie prawdopodobieństwo trafienia, zwykle zakłady te cechują się wysokimi kursami wypłat.

Typy NHL w odniesieniu do statystyk

Typy i statystyki NHL

Wiele osób stawiających pierwsze kroki w zawodzie typera, obstawia zakłady bez szczególnego zastanowienia. Taka taktyka jednak nie przyniesie raczej zamierzonego rezultatu, dlatego ze swojej strony pragniemy przedstawić garść statystyk meczowych, pozwalających grać bardziej przemyślane typy. Hokej NHL wyróżnia się na tle innych dyscyplin sportowych głównie poprzez mechanikę „special teams +/-„. Ze względu na nią swoje typy należy ustawiać bez lub jedynie z niewielkim wyprzedzeniem czasowym. Dlaczego jest tak ważna? Już tłumaczymy.

Obstawiając typy NHL  na dziś, bez zbędnego prognozowania odległych wydarzeń, możemy uniknąć przykrych niespodzianek. Zdarza się zaklasyfikowanie naszej drużyny do gry w tak zwanych „special teams”, czyli w składach o zmniejszonej liczebności. Jak pokazuje historia ligi NHL, wielu dotychczasowych faworytów przypłaciło to odpadnięciem z turnieju. Z tego powodu oprócz znajomości standardowych statystyk bukmacherskich, typowanie NHL wymaga od gracza także innej wiedzy. Między innymi na temat tego, jak radzą sobie drużyny, grając w osłabieniu oraz przewadze.

Analiza danych statystycznych to jedyna metoda, pozwalająca konstruować skuteczne typy NHL, dające szanse na długofalowy zarobek. Z tego powodu warto poświęcić chwilę na przejrzenie informacji dostępnych w Internecie.

Obstawianie NHL Fortuna

W ofercie na NHL z kolei możemy obstawić zwycięzców w regulaminowym czasie, po dogrywce, a także DNB (w przypadku remisu zwrot), liczbę goli w regulaminowym czasie, jak i z dogrywką lub karnymi, zwycięzcę meczu oraz liczbę bramek, liczbę goli drużyn, zwycięzców oraz liczbę bramek drużyn ogółem lub w danych tercjach, handicapy, dokładne wyniki, overy bramkowe obu drużyn naraz, pierwszego gola, przedział goli drużyny i strzelców bramek. Polscy bukmacherzy, jeśli chodzi o NHL, przedstawiają bardzo podobną ofertę. Brak jedynie zakładów na punktację kanadyjską.

Z kodem TYPERVIP odebrać można zakład bez ryzyka na Fortunie o wysokości 600 zł oraz bonus bez depozytu 20 PLN.

Typy NHL obstawianie bukmacher Betclic

Jeżeli chodzi o obstawianie NHL, to Betclic oferuje nawet do 400 zdarzeń! Wyróżniające się zakłady to m.in.

 • Wygrana drużyny,
 • liczba bramek zespołu,
 • wyścig do dwóch lub trzech bramek,
 • najwięcej bramek w danej tercji,
 • margines wygranej (np. gospodarze wygrają różnicą 1 gola,
 • czas pierwszej bramki,
 • czas ostatniego gola,
 • oba zespoły strzelą w danej tercji).

Niestety – podobnie jak na Fortunie – brak zakładów na punktację kanadyjską.

Betclic z kodem promocyjnym TYPERVIP, oferuje nowym graczom cashback do 200 zł.

Obstawianie NHL bukmacher forBET

W NHL u bukmachera forBET również możemy spotkać nietypowe zakłady jak na polskie standardy. Bardzo ciekawymi zdarzeniami są:

 • liczba celnych strzałów na bramkę,
 • suma kar 2-minutowych,
 • liczba bramek w przewadze lub osłabieniu.

Oprócz tych nietypowych możliwości na forBET znajdziemy rozszerzoną ofertę na poszczególne tercje, zakłady łączone (zwycięzca i suma bramek) i strzelców goli.

Typy NHL LVBET

W NHL LVBET posiada ofertę bardzo podobną do innych bukmacherów, ale otwiera nam możliwość gry handicapów azjatyckich. Jest to jedyny taki bukmacher na polskim rynku i to niewątpliwie czyni go wyjątkowym.

Obstawianie NHL ETOTO

W ofercie na NHL możemy znaleźć unikatowe zakłady na liczbę celnych strzałów zawodników, czego nie doświadczymy u żadnego innego polskiego bukmachera. Oferta ETOTO na najlepszą ligę hokejową na świecie w dużej mierze przypomina tą z Betclic i jest to jedna z lepszych firm w Polsce, jeśli chodzi o zdarzenia związane z tą dyscypliną. Ponadto ETOTO oferuje graczom bonus na nocne granie. Możemy zagrać za minimum 100 zł zakłady live na NFL, NHL, NBA, MLS i MLB, a w razie niepowodzenia otrzymujemy freebet w wysokości 50 zł. Bonus od ETOTO możemy powtarzać każdego tygodnia. Warto jednak zaznaczyć, że jest to promocja okresowa.

STS Bukmacher NHL

Jeśli chodzi o NHL, to oferta STS również nie zawodzi. Do zdarzeń, które wyróżniają STS, możemy przypisać zakłady na wynik końcowy i liczbę goli, handicapy oraz sumy bramek w poszczególnych tercjach, a także kto zdobędzie pierwszego gola.


Analiza NHL – na co zwracać uwagę? Analiza NHL powinna odnosić się do bliskich czasowo spotkań, ponieważ im dalszy termin meczu, tym więcej niespodziewanych zdarzeń może się przytrafić. Istotna jest oczywiście również forma drużyny oraz zawodników, jak i dobra znajomość statystyk. Jaka jest oferta na typy NHL? Wśród najpopularniejszych bukmacherów na NHL oferowane są następujące rynki: 1X2, zwycięzca meczu, handicap, liczba bramek, dokładny wynik meczu lub tercji.

Wejdź tutaj i uzyskaj kod promocyjny Fortuna.