Typy NHL - hokej

Hokej na lodzie to dyscyplina sportowa, która stanowi bardzo dobre podłoże do stawiania zakładów bukmacherskich. W ramach poniższego artykułu skupimy się na najpopularniejszej lidze hokejowej, jaką jest bezsprzecznie kanadyjska National Hockey League, czyli NHL. O tym, jak stawiać skuteczne typy NHL i na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę przy formowaniu zakładów dowiecie się w dalszej części artykułu.

Jak obstawiać NHL?

W kontekście ligi NHL typy bukmacherskie dotyczą zwykle wyników meczów – wygranej bądź przegranej jednej z drużyn, ewentualnie remisu. Jest to najbardziej podstawowy zakład, jednak oprócz niego bukmacherzy oferują zazwyczaj również opcje bardziej zaawansowane. Rzeczone typy na NHL obejmują:

 • 1X2 – wynik meczu w przepisowym czasie sześćdziesięciu minut. W ramach tego zakładu obstawiać możemy wygraną gospodarzy, oznaczoną jako „1”, „X”, czyli remis oraz „2” jako zwycięstwo drużyny gości. Warto podkreślić, że obstawiając takie typy NHL, nie otrzymamy wypłaty, jeżeli nasz faworyt pokona zespół przeciwny za sprawą dogrywki lub rzutów karnych.
 • Zwycięzca meczu – ostateczny rezultat spotkania, osiągnięty w czasie regulaminowym, dogrywce lub poprzez rzuty karne. Zwykle istnieje również opcja wytypowania w ramach jednego kuponu wygranej danej drużyny lub remisu, jednak typowanie NHL w taki sposób, zwykle wiąże się z grą po bardzo niskim kursie.
 • Handicap – zakłady faworyzujące słabsze drużyny, poprzez dodawanie im na starcie przewagi w postaci kilku zdobytych bramek. W NHL typy handicap zazwyczaj gwarantują dwa lub trzy dodatkowe gole.
 • Strzelec – niniejszy zakład pozwala określić zawodnika, który według typującego zdoła ulokować krążek w bramce drużyny przeciwnej. Należy zauważyć, że nie wszyscy bukmacherzy wliczają dogrywkę przy rozliczaniu typów. Przed postawieniem zakładu warto więc sprawdzić, czy zasady obejmują również gole zdobyte przez gracza poza regulaminowym czasem.
 • Over/under – w ramach zakładów tego rodzaju możesz założyć ilość bramek uzyskanych powyżej lub poniżej progu ustalonego przez bukmachera przez jedną, lub obie drużyny w trakcie spotkania. W NHL typy tego rodzaju zazwyczaj pobierane powinny być z pułapu 4.5 gola, jednak należy pamiętać, że w zależności od stylu gry drużyn w danej lidze, może w niej padać mniej lub więcej bramek niż w innej.
 • Dokładny rezultat meczu lub tercji – takie typy na NHL pozwalają graczowi precyzyjnie określić wynik spotkania lub jednej z trzech tercji. Ze względu na niskie prawdopodobieństwo trafienia, zwykle zakłady te cechują się wysokimi kursami wypłat.

Typy NHL w odniesieniu do statystyk

Wiele osób stawiających pierwsze kroki w zawodzie typera, obstawia zakłady bez szczególnego zastanowienia. Taka taktyka jednak nie przyniesie raczej zamierzonego rezultatu, dlatego ze swojej strony pragniemy przedstawić garść statystyk meczowych, pozwalających grać bardziej przemyślane typy. Hokej NHL wyróżnia się na tle innych dyscyplin sportowych głównie poprzez mechanikę „special teams +/-". Ze względu na nią swoje typy należy ustawiać bez lub jedynie z niewielkim wyprzedzeniem czasowym. Dlaczego jest tak ważna? Już tłumaczymy.

Obstawiając typy NHL  na dziś, bez zbędnego prognozowania odległych wydarzeń, możemy uniknąć przykrych niespodzianek. Zdarza się zaklasyfikowanie naszej drużyny do gry w tak zwanych „special teams”, czyli w składach o zmniejszonej liczebności. Jak pokazuje historia ligi NHL, wielu dotychczasowych faworytów przypłaciło to odpadnięciem z turnieju. Z tego powodu oprócz znajomości standardowych statystyk bukmacherskich, typowanie NHL wymaga od gracza także innej wiedzy. Między innymi na temat tego, jak radzą sobie drużyny, grając w osłabieniu oraz przewadze.

Analiza danych statystycznych to jedyna metoda, pozwalająca konstruować skuteczne typy NHL, dające szanse na długofalowy zarobek. Z tego powodu warto poświęcić chwilę na przejrzenie informacji dostępnych w Internecie.

Największe wydarzenia NHL

Jakie są największe wydarzenia, na których możemy obserwować gwiazdy NHL? Jak wiadomo, dla hokeja na lodzie nie brakuje sympatyków z różnych stron świata. Jakie właściwie wydarzenia są najczęściej oblegane a w sportowym rozrachunku największe i jednocześnie najistotniejsze? Bez wątpienia należy w tym zestawieniu wspomnieć Puchar Stanleya, o który co roku rywalizują wszystkie drużyny należące do NHL.

Jest to trofeum przechodnie ze względu na fakt, iż każdego roku można je wygrać. Niezwykłe wyróżnienie, które idealnie podsumowuje całoroczną pracę zawodników. Kolejnym wielkim wydarzeniem jest oczywiście Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Choć w początkowych latach to amatorzy rozgrywali mecze na igrzyskach, to na ten moment to właśnie zawodnicy z NHL przejęli pałeczkę.

Warto wiedzieć, że podczas takich globalnych zawodów robi się specjalne testy antydopingowe, które sprawdzają uczciwość zawodników. Bardzo istotne dla fanów i sportowców z całego świata są także Mistrzostwa Świata Juniorów. To właśnie one przyciągają na widownię, jak i przed telewizory całą masę zagorzałych fanów czekających na rozwój wydarzeń.

NHL Typy - co można obstawiać?

Co właściwie można obstawiać, jeśli chodzi o NHL? W bukmacherce istnieją różne rodzaje typowań, co nie jest nowością. Wiadomo jednak, że hokej na lodzie ma swoje własne zasady, dlatego też te dotyczące typowania mogą się różnić. Wśród obstawianych wyników możecie wziąć pod uwagę:

 • NHL typy na zwycięzców
 • Typy NHL na hokeistów
 • NHL typy na wygranego z podpórką
 • NHL typy na liczby zdobytych goli

Typy NHL na zwycięzców

NHL typy na zwycięzców to ogólny rodzaj typowania. Mamy w nim do czynienia zarówno z obstawianiem dwudrogowym, jak również trzydrogowym. Oba są mocno popularne, dlatego też warto wiedzieć, czym się różnią. Oczywiście bezpieczeństwem typera, gdyż opcja z dwoma drogami pozwala nam na bezpieczniejsze zagranie, niż w przypadku trzech dróg wyboru. W takiej sytuacji jednak kurs jest niższy.

Wiele osób woli zaryzykować i obstawić w trzydrogowym zakładzie ze względu na możliwość lepszej wygranej. Wiadomo, że każdy wybiera wyjście, które będzie przewidywał za najbardziej opłacalne. W hokeju na lodzie jednak największym utrudnieniem jest dogrywka, która pojawia się ogromnie często. Jej wynik może jednak zniwelować szansę na wygraną wielu typerów.

Typy NHL na hokeistów

Typy NHL na hokeistów są jedną z ciekawszych opcji obstawiania faworytów. Ta kolejna z wymienionych przez nas możliwości skupia się oczywiście na obstawieniu, czy konkretny zawodnik zdobędzie gola, czy może w żadnym razie go nie strzeli. Macie szansę założyć, jako który z kolei zgranie punkty dla drużyny i w jakiej kolejność oraz w jakiej ilości się to odbędzie. Wiele zależy tutaj od bukmacherów i ich ofert w tym zakresie.

Warto także wspomnieć, że w lidze kanadyjskiej sprawa wyglądana nieco inaczej. W tamtejszych rozgrywkach można bowiem otrzymać punkt nie tylko za strzelenie gola, ale i samą asystę przy jego zdobywaniu. W tym wypadku jesteśmy zmuszeni więc zwracać uwagę nie na jednego a na dwóch graczy, co może być utrudnieniem dla początkujących typerów.

Typy NHL na wygranego z podpórką

NHL typy na wygranego z podpórką opierają się natomiast na obstawieniu konkretnej wygranej drużyny lub remisu między nimi. Oczywiście może także zaistnieć sytuacja, kiedy postawicie na brak remisu, a to będzie wiązało się ze zwycięstwem którejś z rywalizujących drużyn. Kto wybiera zakłady z podpórką? Te osoby, które nie mają stu procent pewności co do wyniku i nie chcą pozwolić na utratę swoich funduszy.

Dzięki typowaniu z podpórką macie podwójną szansę na wygraną w trzydrogowej opcji. Warto w tej sytuacji bezpiecznie skorzystać ze sposobu 1X lub X2. Pamiętajcie jednak, że to konkretne rozwiązanie wiąże się z mniejszą wygraną. Im większa szansa na wygraną dzięki kilku opcjom, tym mniejsza jest finalna nagroda. Dobrze zapoznajcie się jednak z ofertami bukmacherów, gdyż mogą one mocno się różnić między sobą.

Typy NHL od liczby goli

Jeśli chodzi zaś o NHL typy od liczby goli to jedna z popularniejszych opcji wśród obstawiających. Choć wyniki często bywają zaskakujące nawet dla analityków, to kibice niekiedy znajdują złoty środek, który jest w stanie doprowadzić ich do wygranej. Warto jednak wiedzieć, że przewrotne wydarzenia podczas trwania meczu to chleb powszedni dla fanów hokeja na lodzie. Duże znaczenie mają tutaj przede wszystkim dogrywki.

Łatwo jest jednak znaleźć powody, dla których dana drużyna miałaby zgarnąć konkretną ilość punktów. Co ciekawe, zdarzają się zakłady bukmacherskie, które uwzględniają zarówno zwycięzców, jak i liczbę zdobytych przez nich goli. Są one bardzo ryzykowne, jednak ich ryzyko wiąże się bezpośrednio z wyższymi nagrodami w przypadku wygranej.

Typy NHL - gdzie obstawiać

Wielu początkujących typerów niekoniecznie ma pojęcie gdzie powinno się obstawiać typy NHL. Warto poznać zaufanych legalnych bukmacherów i ich oferty dobrane właśnie do hokeju na lodzie. Sprawdźcie, która z opcji jest dla was najbardziej atrakcyjna i korzystna. Wśród poniższego zestawienia znajdziecie najpopularniejszych bukmacherów, ale i naprawdę warte uwagi promocje z nimi związane.

Obstawianie NHL Fortuna

W ofercie na NHL z kolei możemy obstawić zwycięzców w regulaminowym czasie, po dogrywce, a także DNB (w przypadku remisu zwrot), liczbę goli w regulaminowym czasie, jak i z dogrywką lub karnymi, zwycięzcę meczu oraz liczbę bramek, liczbę goli drużyn, zwycięzców oraz liczbę bramek drużyn ogółem lub w danych tercjach, handicapy, dokładne wyniki, overy bramkowe obu drużyn naraz, pierwszego gola, przedział goli drużyny i strzelców bramek. Polscy bukmacherzy, jeśli chodzi o NHL, przedstawiają bardzo podobną ofertę. Brak jedynie zakładów na punktację kanadyjską.

Warto pamiętać, że z kodem promocyjnym Fortuna możecie odebrać zakład bez ryzyka w Fortunie o wysokości 600 zł oraz bonus bez depozytu 20 PLN.

Typy NHL obstawianie bukmacher Betclic

Jeżeli chodzi o obstawianie NHL, to Betclic oferuje nawet do 400 zdarzeń! Wyróżniające się zakłady to m.in.

 • Wygrana drużyny
 • liczba bramek zespołu
 • wyścig do dwóch lub trzech bramek
 • najwięcej bramek w danej tercji
 • margines wygranej (np. gospodarze wygrają różnicą 1 gola
 • czas pierwszej bramki
 • czas ostatniego gola
 • oba zespoły strzelą w danej tercji)

Niestety – podobnie jak wFortunie – mamy tutaj brak zakładów na punktację kanadyjską. Betclic z kodem promocyjnym oferuje nowym graczom cashback do 200 zł.

Obstawianie NHL bukmacher forBET

W NHL u bukmachera forBET również możemy spotkać nietypowe zakłady jak na polskie standardy. Bardzo ciekawymi zdarzeniami są:

 • liczba celnych strzałów na bramkę
 • suma kar 2-minutowych
 • liczba bramek w przewadze lub osłabieniu

Oprócz tych nietypowych możliwości na forBET znajdziemy także rozszerzoną ofertę na poszczególne tercje, zakłady łączone (zwycięzca i suma bramek) i strzelców goli.

Typy NHL LVBET

W NHL LVBET posiada ofertę bardzo podobną do innych bukmacherów, ale otwiera nam możliwość gry handicapów azjatyckich. Jest to jedyny taki bukmacher na polskim rynku i to z pewnością niewątpliwie czyni go wyjątkowym.

Obstawianie NHL ETOTO

W ofercie na NHL możemy znaleźć unikatowe zakłady na liczbę celnych strzałów zawodników, czego nie doświadczymy u żadnego innego polskiego bukmachera. Co więcej, oferta ETOTO na najlepszą ligę hokejową na świecie w dużej mierze przypomina tą z Betclic i jest to jedna z lepszych firm w Polsce, jeśli chodzi o zdarzenia związane z tą dyscypliną.

Ponadto ETOTO oferuje graczom, bonus na nocne granie. Możemy zagrać za minimum 100 zł zakłady live na NFL, NHL, NBA, MLS i MLB, a w razie niepowodzenia otrzymujemy freebet w wysokości 50 zł. Warto wspomnieć, że bonus jest dostępny z kodem promocyjnym ETOTO możemy powtarzać każdego tygodnia. Należy jednak zaznaczyć aspekt, że jest to promocja okresowa.

STS bukmacher NHL

Jeśli chodzi o NHL, to oferta STS również nie zawodzi. Do zdarzeń, które wyróżniają STS, możemy przypisać, chociażby zakłady na wynik i liczbę goli, handicapy oraz sumy bramek w poszczególnych tercjach, a także kto zdobędzie pierwszego gola. Na początku warto wykorzystać bonus STS dostępny dla nowych graczy.

Darmowe typy NHL na dziś

Istnieje cała masa stron, które są w stanie zaoferować wam darmowe NHL typy. Jest to nic innego jak pomoc w typowaniu w zakładach bukmacherskich. Oczywiście największym plusem takiej pomocy jest fakt, iż nie ma potrzeby jej opłacania. Takie gotowe analizy są w stanie zapewnić niemałą oszczędność czasu przy wyborze typowanych zwycięzców, liczby punktów, możliwości remisu czy też samych hokeistów.

W dodatku darmowe typy NHL na dziś mają wielką zaletę w postaci nieskończonej liczby typów. Pamiętajcie, że w przypadku płatnych typowań macie do wyboru zaledwie 2 czy 3 możliwości typowania w ciągu jednego dnia. Co więcej, trzeba mieć na względzie, że przy dobrych trafieniach możecie zgarnąć niemałe sumki. Warto jednak pamiętać, że odpowiedzialność za obstawianie jest w waszych rękach.

 1. Oznacza to, że jeśli będziecie sugerowali swój wybór darmowymi typami, to nie zawsze możecie wygrać i jest to całkowicie normalne. Analitycy nie są nieomylni, dlatego też zdarza się, że ich kursy nie będą prawidłowe w ostatecznym rozrachunku danej rozgrywki. Wiele stron w Internecie zawiera darmowe rady odnośnie do typowania, jednak musicie mieć na względzie, że często są to oszuści, którzy sabotują wasze działania.

Darmowe zakłady u bukmacherów

Warto wspomnieć, że wielu bukmacherów oferuje ciekawe promocje, które sprawiają, że nie musicie inwestować swoich pieniędzy w zakład, a mimo to macie szansę na wygraną. Są to oczywiście tak zwane freebety, które są przyznawane na różnych podstawach. Najczęściej występują podczas rejestracji na stronę lub w formie bonusów urodzinowych. Inną możliwością są programy lojalnościowe bukmacherów.

Warto więc przed dokonaniem rejestracji postawić na dokładną analizę ofert bukmacherskich. Jedne mogą się okazać dużo bardziej opłacalne od drugich. Kody promocyjne dla takich stron znajdziecie na naszej stronie. Często są one czasowe, dlatego warto regularnie sprawdzać, zakładkę kody promocyjne na naszej witrynie. Sprawdźcie i przekonajcie się gdzie najlepiej i najkorzystniej możecie obstawiać NHL Typy.

Proponowani Typerzy