Bet builder, tłumaczony w języku polskim jako konstruktor zakładów bukmacherskich, to aplikacja umożliwiająca personalizowanie zakładów piłkarskich i tworzenie własnych kombinacji. Idea elastycznych zakładów bukmacherskich funkcjonuje już od dawna, jednak w Polsce dopiero eWinner w swojej ofercie Custom Bet oddał w ręce użytkowników w pełni funkcjonalne narzędzie do ich tworzenia. W Custom Bet można wymyślić dowolny zakład i przedstawić go bukmacherowi, który następnie ma czas na weryfikację. Pozytywna decyzja oznacza otwarcie zakładu i możliwość zawarcia na niego kuponu. Opisywany tutaj zagraniczny betbuilder działa na podobnej zasadzie, chociaż oferuje jeszcze większą automatyzację. Za pomocą betbuilder gracze otrzymali szansę na budowę zakładów złożonych, w oparciu o dużo większą liczbę kombinacji rynków zakładowych, niż ma to miejsce w dotychczasowej ofercie bukmacherów.

W dalszej części artykułu opowiemy więcej o tym, co to jest bet builder. Wyjaśnimy także, jak korzystać z bet buildera i jak zbudować swój zakład bet builder od podstaw. Na obecną chwilę warto zapamiętać, że bet builder to nowatorska propozycja, która daje szereg opcji dla typerów. Pozostaje wciąż w fazie intensywnego rozwoju, mając zarazem potencjał rewolucyjny dla świata zakładów bukmacherskich.

Bet Builder – Budoowanie Zakładu Krok po Kroku

budowanie zakładu bet builder

Konstruktor zakładów bukmacherskich w aplikacji Bet365 ma wiele narzędzi i umożliwia budowanie dowolnego kuponu, na którym da się wybrać maksymalnie dwanaście rynków zdarzeń. Zastanawiając się, jak korzystać z bet buildera, warto poznać najpopularniejsze rodzaje rynków bukmacherskich, które można włączyć do zakładu. Są to m.in.: wynik meczu, wynik pierwszej połowy, liczba strzelonych goli, czy obie drużyny strzelą bramki, wytypowanie zawodników strzelających bramki, liczba rzutów rożnych i żółte lub czerwone kartki.

Wiedząc już, co to jest konstruktor zakładów bukmacherskich, możemy w łatwy sposób posłużyć się aplikacją i dodawać do kuponu kolejne zdarzenia. Kiedy osiągniemy pożądaną kombinację zakładową, betbuilder obliczy kurs na cały kupon. Po jego zaakceptowaniu przez gracza, zakład zostaje otwarty. W bet builder warunki dokonywania zakładów nie nastręczają trudności. Aby szybko dowiedzieć się, jak korzystać z bet buildera, należy zainstalować aplikację Bet365 i wykorzystując zamieszczony poradnik, zapoznać się z wpisami jak zbudować swój zakład bet builder. Cały mechanizm jest bardzo intuicyjny, co tym bardziej zwiększa jego atrakcyjność.

Na razie Bet Builder jako narzędzie autorskie od Bet365 oprócz wspomnianego eWinner pojawił się po raz pierwszy u bukmachera Noblebet. Za ciosem poszedł także Betfan i jako drugi podmiot w naszym kraju umożliwia konstruowanie zakładów używając Bet Builder. Widząc, jak pozytywne opinie Bet Builder zbierał poza granicami naszego kraju, nadzieje na otrzymanie podobnej funkcjonalności w Polsce wreszcie ujrzały światło dzienne.

Przykład konstruktora zakładów bukmacherskich

konstruktor zakładów bukmacherskich

Typerzy zagraniczni chętnie wykorzystują narzędzie takie jak bet builder, gdyż poszukują szerszych możliwości personalizacji zakładów i tworzenia jeszcze bardziej atrakcyjnych opcji. Wiedząc, co to jest konstruktor zakładów bukmacherskich i jak z niego korzystać, nasze spektrum zakładowe ulega drastycznemu zwiększeniu, a wraz z nim szanse na budowanie ciekawych inwestycji. Bet builder to narzędzie dające nie tylko różnorodność, ale także ogromny potencjał do specjalizacji w danych rynkach zdarzeń.

Jako przykład konstruktora zakładów bukmacherskich może posłużyć wydarzenie piłkarskie, w którym chcemy obstawić nie tylko ostatecznego zwycięzcę meczu, lecz także inne rynki zdarzeń na tym samym kuponie. W wielu zespołach występują zawodnicy, cechujący się dużym potencjałem do strzelenia gola w każdym meczu. Wiele drużyn ma także określony styl gry, pozwalający przypuszczać, że całe spotkanie zostanie rozegrane w tonie ofensywnym lub defensywnym. Wiedza o tym rodzi duże szanse na poprawne obstawienie m.in. liczby strzelonych bramek. Agresywna metodyka gry poszczególnych ekip pozwala natomiast przewidywać, że w meczu wysoce prawdopodobne jest, że pojawią się kartki.

Elementów całej układanki jest zatem całkiem sporo. Nie u wszystkich bukmacherów stworzenie kuponu zawierającego każdy z wymienionych rynków byłoby w ogóle możliwe. Dlatego bet builder daje tak ciekawe perspektywy typerskie. Dzięki aplikacji można stworzyć nowatorski zakład, dopasowany idealnie do wiedzy gracza i jego preferencji. Powyższy przykład konstruktora zakładów bukmacherskich dotyczy piłki nożnej, gdyż na chwilę obecną tylko ta dyscyplina jest reprezentowana w bet builder. Niewykluczone, że sytuacja wkrótce się zmieni i do betbuilder dołączy także koszykówka, siatkówka czy inne popularne sporty. Na razie jednak konstruktor zakładów bukmacherskich służy typerom specjalizującym się w rozgrywkach piłki nożnej.

Bet builder poradnik

poradnik betbuilder

W przypadku betbuilder poradnik oficjalny w języku polskim został opracowany u dwóch bukmacherów (Noblebet i Betfan). Dodatkowo oprócz stron takich jak zawodtyper.pl, źródłem wiedzy może stać się anglojęzyczny regulamin usługi, który dotyka wszystkich kwestii praktycznych. Wyszczególnione tam dla bet builder warunki koncentrują się na rodzajach rynków zdarzeń włączonych do typowania oraz metodologii obliczania kursów. Aby dowiedzieć się, jak zbudować swój zakład bet builder, można udać się do zakładki pomocy technicznej oraz najczęściej zadawanych pytań, gdzie twórcy aplikacji wyjaśniają rozmaite kwestie.

Funkcję betbuilder poradnik mogą pełnić także anglojęzyczne fora typerskie, na których znajdziemy mnóstwo ciekawych informacji i wymiany doświadczeń. Jedynym mankamentem staje się rozproszony charakter wszystkich wpisów. Jednak dla osób pragnących poznać w praktyce co to jest bet builder, lektura forów i serwisów internetowych wydaje się najlepszą opcją.

Bet builder odmiany

Konstruktor zakładów bukmacherskich Bet Builder został pierwotnie stworzony przez Bet365, jednak pojawiły się dla betbuilder odmiany u innych podmiotów. Wszystkie z nich mają zastosowanie bukmacherów zagranicznych, ale również w firmach prosperujących w Polsce. Jak na razie dla betbuilder odmiany w wersji polskiej mamy dwie, chociaż oferta Custom Bet od eWinner znajduje się bardzo blisko pod względem funkcjonalności. W przypadku zagranicznego betbuilder odmiany, jakie najczęściej pojawiają się to np. Request A Bet, Your Odds, Bet Your Way, Market Maker i wiele innych. Pomimo odmienności nazw, dla każdego bet builder warunki pozostają podobne. Wiedząc, co to jest konstruktor zakładów bukmacherskich, oraz jak korzystać z bet builder w wersji anglojęzycznej lub polskiej, z łatwością można dokonywać tego typu zakładów w ofercie legalnych bukmacherów naszego kraju.

Warunki tworzenia zakładów

tworzenie zakładów warunki

Mając za sobą wyjaśnienie, co to jest bet builder, należy jeszcze opowiedzieć pokrótce, jakimi zasadami obwarowana jest ta oferta. Nie jest tak, że możemy sobie stworzyć zupełnie dowolny przykład konstruktora zakładów bukmacherskich. Trzeba pamiętać o kilku podstawowych regulacjach, występujących w samym Bet Builder od Bet365, jak i większości jego konkurencyjnych odmian.

Pierwszą z nich stanowi ograniczenie dostępności wyłącznie do zakładów przedmeczowych na rozgrywki piłki nożnej. Jak na razie żaden bukmacher zagraniczny nie proponuje betbuildera na rynki live. Chociaż sytuacja ta może w każdej chwili ulec zmianie. Dla betbuilder poradnik zagranicznych serwisów bukmacherskich wskazuje, że zakład ten nie podlega mechanizmowi cash-out. Należy zatem rozsądnie dobierać ilość zdarzeń na kuponie, aby nie przesadzić z ryzykiem. Trzeba pamiętać, że brak opcji skorzystania z cashout nie pozwala na wcześniejsze wyjście z zakładu. Oczywiście, nawet jeśli byłoby to logicznym posunięciem w danej sytuacji.

Przykładowo – stworzyliśmy zakład bet builder na strzelenie bramki przez danego zawodnika. Na wynik pierwszej połowy meczu, wystąpienie jednej czerwonej kartki oraz wygraną zespołu gospodarzy. Załóżmy, że wszystkie pierwsze trzy elementy doskonale się sprawdziły. Czekamy zatem na końcowy gwizdek sędziego, ciesząc się, że typowany przez nas zespół prowadzi 2:1. Jednak mecz jest bardzo dynamiczny. Przeciwnik jest zdeterminowany do strzelenia bramki w ostatnich minutach meczu. Gdyby mechanizm cashout był w tym momencie dostępny, wielu graczy nie czekałoby w napięciu na zakończenie spotkania. Raczej wyszłoby z zakładu, realizując nieco mniejszy, lecz pewny zysk. W przypadku korzystania z Bet Builder nie ma takiej możliwości. Gracze muszą być tego świadomi, aby nie pojawiło się u nich zaskoczenie, jeśli w ostatniej minucie padnie bramka drużyny przeciwnej, która całkowicie zrujnuje typowanie.

Warto także wiedzieć, że zakłady bet builder traktowane są w odosobnieniu, jako niezależne zakłady bukmacherskie. Na pojedynczym kuponie nie można łączyć kilku betbuilderów na różne mecze.

Dla kogo Bet Builder jest najatrakcyjniejszą opcją?

Biorąc pod uwagę stopień uszczegółowienia zakładów dokonywanych za pomocą Bet Builder, ta forma działalności typerskiej zalecana jest dla zaawansowanych graczy. Takich mających dobre rozeznanie w strategii. Konieczne jest tu branie pod uwagę wielu czynników wpływających na ostateczny wynik. Dokonanie zakładu na jeden mecz z jednoczesnym wykorzystaniem kilku rynków zdarzeń, staje się doskonałą okazją inwestycyjną, lecz niesie w sobie jednocześnie spore ryzyko niepowodzenia.

Czy Bet builder ma szansę zyskać popularność w Polsce?

bet builder polska

Wydaje się, że przyszły kierunek zakładów bukmacherskich zdecydowanie podąża w stronę maksymalnej personalizacji. Bet Builder za granicą spotkał się z niezwykle pozytywnym odzewem. Doczekał się też swoich licznych klonów, które powstają jak przysłowiowe „grzyby po deszczu”. Polscy bukmacherzy chętnie podążają za zagranicznymi trendami bukmacherskimi, dlatego wreszcie doczekaliśmy bet builder również w naszym kraju.

Noblebet posiada osobną zakładkę „Betbuilder” na górze strony. Po wejściu pokazują nam się dostępne ligi i spotkania, które możemy obstawiać, używając tej innowatorskiej funkcji. Betbuilder możemy również znaleźć bezpośrednio w przeglądaniu oferty. Jeśli zauważymy charakterystyczną ikonę obok danego spotkania, to znak, że mecz jest objęty tym systemem. Noblebet gwarantuje betbuilder w piłce nożnej i koszykówce. Najważniejsze dostępne rynki, które możemy łączyć w dowolny sposób to:

 • zwycięzca meczu,
 • rodzaj zwycięstwa,
 • podwójna szansa,
 • suma goli,
 • rzuty rożne,
 • btts (obie strzelą),
 • strzelec gola,
 • kartki,
 • dokładny wynik,
 • typy połowa/cały mecz,
 • kiedy zawodnik strzeli bramkę,
 • co się wydarzy w spotkaniu.

W koszykówce dostępne są zdarzenia na zwycięzcę, handicap meczowy, sumę punktów, różnicę zwycięstwa, sumę punktów danej drużyny, podwójny wynik i wydarzenia meczowe dla drużyny.

Betfan jako druga firma w Polsce posiadająca funkcję betbuilder ma w swojej ofercie tylko piłkę nożną. Po wejściu w spotkanie, aby samodzielnie stworzyć kupon, wybieramy opcję „BET BUILDER” wśród zakładek. Po wybraniu rynków nasz kupon automatycznie generuje łączny kurs. Należy pamiętać, że wydarzenia z jednego spotkania nie mogą się wykluczać. Kupon AKO może się składać z wielu betbuilderów pod warunkiem, że znajdzie się na nim również zdarzenie solo z innego meczu.

Custom Bet

custom bet co to

Oferty legalnych bukmacherów są bardzo rozbudowane. Dotyczy to nie tylko liczby dyscyplin sportowych, ale również rodzajów samych zakładów. Każdy legalny bukmacher proponuje coś ciekawego. Można więc z łatwością znaleźć interesującą ofertę. Coraz większą popularność zyskuje jednak custom bet. To zakład, który w znaczący sposób różni się od całej reszty. Z jego pomocą można grać o naprawdę wysokie stawki, co przekłada się na mocniejsze wrażenia podczas oglądania meczów.

Już sama nazwa wskazuje założenia systemu. Custom bet oznacza bowiem zakład niestandardowy. W praktyce bukmacher udostępnia graczowi możliwość skonstruowania własnego zakładu. Nie musi on nawet nawiązywać do oferty firmy. Wystarczy zaprezentować bukmacherowi własny zakład, a jego analitycy zajmą się oceną prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzeń opisanych przez klienta. Na tej właśnie podstawie wycenia się kurs.

Czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia? Właściwie nie. Zakład na zamówienie może jednak zostać odrzucony przez bukmachera. Do popularnych powodów nieprzyjęcia propozycji klientów zalicza się m.in. brak możliwości weryfikacji zdarzeń. Poza tym analitycy potrzebują czasu, aby sprawdzić własny zakład bukmacherski. Zgłoszenia wysyłane tuż przed samym meczem z dużą pewnością zostaną odrzucone z tak prozaicznego powodu, jakim jest zbliżający się termin rozgrywki. Im wcześniej wyśle się przygotowany zakład, tym większa szansa na jego przyjęcie.

Jak stworzyć Custom Bet?

tworzenie custom bet

Sam system tworzenia spersonalizowanych zakładów różni się w zależności od bukmachera. Większość z nich udostępnia w tym celu specjalny formularz. Powinien on zawierać adres mailowy, na który przyjdzie odpowiedź dotycząca weryfikacji, a także szereg informacji dotyczących samego zakładu, a więc:

 • rodzaj wydarzenia (np. mecz piłki nożnej w przypadku zakładów sportowych lub wybory w zakresie polityki),
 • kategorię wydarzenia (dla przykładu może to być Ekstraklasa czy wybory samorządowe),
 • datę wydarzenia (w niektórych przypadkach nie musi być precyzyjna, dotyczy to wydarzeń, które mają dopiero nastąpić w bliżej nieokreślonym czasie, np. „przyspieszone wybory parlamentarne w 2020 roku”),
 • opis zakładu.

Opis wymaga podania jak największej liczby szczegółów. Własny zakład bukmacherski nie powinien bowiem pozostawiać wątpliwości interpretacyjnych. Dlatego liczy się precyzja, klarowność oraz zwięzłość. Poprawnie skonstruowany zakład na zamówienie może wyglądać tak:

 1. W 2021 roku w Polsce dojdzie to przyspieszonych wyborów samorządowych?
 2. Czy podczas meczu Lech Poznań – Legia Warszawa w dniu 20.08.2021 Paweł Wszołek otrzyma czerwoną kartkę?
 3. Czy do 2023 roku będzie miała miejsce premiera kolejnej filmowej odsłony serii Avengers?

Powyższe przykłady pokazują, że custom bet musi dotyczyć wydarzeń społecznych, politycznych, kulturalnych czy sportowych. Bardziej „osobiste” zakłady z pewnością zostaną odrzucone już na wstępie.


Bet builder polega na stworzeniu przez gracza autorskiego typu, który zostanie dodany do oferty.
Takim bukmacherem jest eWinner, który stworzył Custom Bet. Nie jest to jednak typowy betbuilder, a funkcje podobne do tego od Bet365 posiadają bukmacherzy Noblebet i Betfan.