8 lutego pojawiła się smutna informacja odnośnie do śmierci Mateusza Murańskiego. To wstrząsnęło całym światkiem polskiego freak fightingu. W czwartek - dzień po śmierci Mateusza Murańskiego, na profilach społecznościowych drugiej pod względem popularności federacji freak fightowej w Polsce pojawił się komunikat o przełożeniu pierwszej konferencji High League 6. Początkowo miała się ona odbyć w poniedziałek 13 lutego o godzinie 20:00. Pamiętajcie, że tak jak w przypadku poprzednich edycji to Fortuna bukmacher przyjmuje zakłady na High League 6.

Nowy termin konferencji High League 6

W środę około godziny 17 na oficjalnym Instagramie federacji wrzucono post z informacją o nowej dacie pierwszej konferencji High League 6.

"Wracamy do Was! I konferencja przed HIGH League 6 odbędzie się w poniedziałek, 27 lutego, o 20:00. Szykujemy dla Was kilka niespodzianek. Nie zabraknie też MEET & GREET by SFD, gdzie będziecie mogli spotkać gwiazdy HIGH League. Bilety zakupione na poprzednią datę zachowują ważność. W przypadku chęci zwrotu prosimy o kontakt z Eventim. Ostatnie wejściówki jeszcze dostępne!" Warto pamiętać, że pomimo zmiany terminu Fortuna Zakłady Bukmacherskie nadal jedynym oficjalnym operatorem zakładów na High League 6.

Karta walk High League 6

W karcie walk High League 6 już dwa miesiące temu pojawiło się nazwisko Jacka Murańskiego - syna zmarłego Mateusza. Zestawiono go z Marcinem Najmanem. W obliczu rodzinnej tragedii do pojedynku nie dojdzie. Nie przekreśla to jednak szans zobaczenia byłego pięściarza. W kuluarach mówi się, że ma on kilka propozycji, w tym ewentualny rewanż z Robertem Burneiką.

Do oktagonu powraca również Jarosław "Pasha" Jarząbkowski, który na drugiej edycji gali stoczył bardzo ciekawe starcie w formule bokserskiej z Michałem "Owca" Owczarzakiem. Legenda e-sportu miała się bić już na gali HL 5, ale plany pokrzyżowała mu kontuzja. Na szczęście udało się ją szybko wyleczyć i w marcowym wydarzeniu w Spodku Jarka zobaczymy w co main evencie. Jego rywalem będzie Marcin Dubiel, który w swoim ostatnim starciu pokonał Mateusza "Tromba" Trąbkę na gali FAME MMA 16.

Przed pierwszą konferencją High League 6 pojawiła się też informacja o powrocie Lexy Chaplin. Przeciwniczką byłej członkini Teamu X na 90% będzie Paulina Hornik, która ostatnią walkę stoczyła na Prime Show MMA 3, pokonując Martynę "Pysia" Zbirańską.