Szadziński vs Varela - przebieg walki

Runda I

 

Bardzo dużo przyruchów ze strony Szadzińskiego. Bardzo dobrze wygląda dziś Szadziński, jest szybki, nieuchwytny i dobrze kontruje Varelę. Varela skupił się teraz na kopnięciach, dużo zarówno niskich kopnięć, jak i frontalnych. Kapitalnie trafia Varela na 40 sekund przed końcem! Idzie za ciosem Francuz i pada Szadziński. Varela dobiega do Polaka i koniec! Sędzia przerywa walkę. Zaczęło się od prawego prostego, po którym Szadziński przyklęknął, potem Varela poprawił jeszcze kolanem, które posłało Polaka na deski.

 

Wilson Varela pokonał Gracjana Szadzińskiego przez TKO, runda I.

Szadziński vs Varela wynik

O tym, kto wygrał walkę Szadziński vs Varela na KSW 82, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 13 maja. Starcie to mogliśmy wytypować  w firmie LVBET (odbierz kod promocyjny LVBET). Zdaniem bukmachera faworytem był Polak. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.57, natomiast na Francuza 2.41 (stan na 12 maja).

Walka zakończyła się po 4 minutach i 28 sekundach rundy pierwszej. Niespodziewanie wygrał ją Varela i tym samym odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Polsce.

Szadziński czy Varela

W drugiej walce na KSW 82 Gracjan Szadziński zmierzył się z Wilsonem Varelą.

Szadziński

Gracjan Szadziński bije się w KSW od roku 2017. W tym czasie tylko dwie jego walki rozstrzygnęły się na kartach sędziowskich. Wszystkie jego wygrane pojedynki kończyły się nokautami. 33-latek ma na swoim zawodowym koncie dziewięć wygranych, z czego siedem właśnie przez nokaut. O piekielnej sile Szadzińskiego przekonali się m.in. Maciej Kazieczko, Paul Redmont i Francesco Moricca. To właśnie Włoch był ostatnim rywalem, którego znokautował Gracjan. Panowie spotkali się podczas gali KSW 66. W drugiej rundzie zawodnik ze Stargardu trafił potężnym prawym, po którym Moricca padł na matę, a Polak nie wypuścił już z rąk wygranej i dokończył dzieła zniszczenia w parterze. Gracjan ostatni raz bił się w okrągłej klatce podczas gali KSW 76, ale pokonał go wówczas Valeriu Mircea. Teraz Szadziński wraca do klatki i zapowiada nie tylko świetną formę, ale również wygraną po mocno przepracowanym okresie przygotowawczym.

Gracjan Szadziński po raz pierwszy wszedł do okrągłej klatki w kwietniu 2017 roku podczas studyjnej gali KSW 38. Wydarzenie to poprzedzało pierwszą galę Colosseum na PGE Narodowym. Sześć lat później Gracjan zawalczył ponownie podczas gali w studiu, która została zorganizowana tuż przed XTB KSW Colosseum 2. W trakcie KSW 38 Szadziński musiał uznać wyższość Kamila Szymuszowskiego.

Varela

Podczas KSW 82 Wilson Varela wszedł do okrągłej klatki po raz drugi w karierze. Francuz pierwszy raz pojawił się w Polsce na gali KSW 69, ale przegrał pojedynek z Maciejem Kazieczką. Po tym starciu Varel stoczył jeszcze dwie walki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w obu musiał uznać wyższość rywali. Wilson zamknął rok 2022 z bilansem dwóch wygranych i trzech porażek. W roku 2023 Varela nie zwolnił tempa i powrócił na drogę zwycięstw. Na styczniowej gali we Francji zwyciężył przez poddanie walcząc dla marki Hexagon MMA. W lutym powrócił do kickboxingu, z którego się wywodzi i zdobył mistrzowski tytuł organizacji WAKO. W marcu ponownie wyruszył do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i tym razem odprawił przeciwnika przez nokaut już w dwudziestej sekundzie walki.

ksw 82 baner

Bukmacher LVBET przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 82. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian otrzymasz darmowe 20 PLN oraz bonus od trzech pierwszych wpłat na łączną sumę 2000 PLN!