Bekus vs Toncheva - przebieg walki

Runda I

 

Od kopnięcia zaczyna Toncheva. Bekus zajęła środek klatki i stara się wywierać presję. Dużo niskich kopnięć ze strony Tonchevy. Dużo prób skrócenia dystansu z obu stron, jednak na razie brak celnych ciosów. I bardzo agresywna wymiana na 20 sekund przed końcem pierwszej rundy, padło kilka mocniejszych ciosów, jednak żaden nie doszedł czysto do celu.

 

Runda II

 

Druga runda zaczęło się od sprowadzenia walki do parteru przez Bekus. Polka stara się ustabilizować rywalkę w parterze. Wstaje Toncheva, Bekus dociska ją do siatki. I ucieka Toncheva z tej pozycji, walka wraca na środek. Toncheva wydaje się nieco celniejsza. Dobra akcja w wykonaniu Bekus na 2 minuty przed końcem, zadała kilka ciosów, skróciła dystans i docika teraz do siatki rywalkę. Toncheva obraca pozycję i rozrywa klincz. I Bekus skutecznie obala na 55 sekund przed końcem. Polka utrzymała rywalkę w parterze do końca rundy.

Runda III

 

Bekus wydaje się nieco bardziej aktywna na początku tej rundy. Toncheva decyduje się na klincz i dociska Polkę do siatki. Klincz zerwany na 3 minuty przed końcem. Toncheva poszukała obalenia, jednak Bekus była czujna. Toncheva opadła z sił i obala ją Bekus. Dużo ciosów spada teraz na głowę Bułgarki.

 

Anita Bekus pokonała Aleksandrę Tonchevą przez jednogłośną decyzję sędziów.

Bekus vs Toncheva wynik

O tym, kto wygrał walkę Bekus vs Toncheva na KSW 82, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 13 maja. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 82. Pojedynek ten mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie LVBET (odbierz kod promocyjny LVBET). Zdaniem bukmachera faworytką była Bułgarka. Kurs na jej zwycięstwo wynosił 1.75, natomiast na Polkę 2.08 (stan na 12 maja).

Walka potrwała pełny dystans. Na kartach punktowych lepsza okazała się Polka!

Bekus czy Toncheva

Podczas gali KSW 82 do klatki powróciła Anita Bekus, która przywita w organizacji silną Bułgarkę, Aleksandrę Tonchevą.

Bekus

Anita Bekus rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2018. Przed tą walką stoczyła dziewięć pojedynków, z których sześć wygrała. W organizacji KSW zadebiutowała w 2021 roku. Najpierw rozbiła doświadczoną Magdalenę Sormovą, a następnie wygrała z Robertą Zocco. Anita ostatni raz biła się we wrześniu zeszłego roku. Musiała uznać wyższość w klatce Sofii Bagishvili. Przegrana ta przerwała dobrą passę jej trzech zwycięstw z rzędu. Zanim Bekus weszła do profesjonalnej klatki, rywalizowała amatorsko i wywalczyła tytuł mistrzyni Polski i puchar Polski Amatorskiej Ligi MMA.

Toncheva

Będąca na fali trzech wygranych z rzędu Bułgarka, Aleksandra Toncheva, po raz pierwszy zawalczyła w zawodowym MMA w roku 2017. Do tego starcia stoczyła dziewięć pojedynków, z których pięć wygrała. Wcześniej Bułgarka rywalizowała w zawodach amatorskich. Zdobyła między innymi tytuł mistrzyni świata i dwukrotnie tytuł mistrzyni Europy IMMAF - najbardziej prestiżowej organizacji amatorskiego MMA na świecie. Jest też wielokrotną medalistką turniejów grapplingowych. W roku 2021 wywalczyła między innymi złoty medal grapplingowych zawodów organizacji AJP.

ksw 82 baner

Bukmacher LVBET przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 82. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian otrzymasz darmowe 20 PLN oraz bonus od trzech pierwszych wpłat na łączną sumę 2000 PLN!