Maciejowski vs Zalewski - przebieg walki

Runda I

 

Obaj wchodzą w wymianę od pierwszych sekund walki. Zalewski wywiera nieco większą presję. Widzimy dużo kopnięć z obu stron. Walka toczy się jak na razie w wyjątkowo wysokim tempie jak na tę kategorię wagową. Maciejowski poszukał obalenia, ale Zalewski był czujny i wybronił tę próbę. Wyłapał teraz kopnięcie Zalewskiego Maciejowski i obala rywala! Ten jednak błyskawicznie wstaje. Maciejowski klinczuje i dociska rywala do siatki na 90 sekund przed końcem pierwszej rundy. I koniec pierwszej odsłony, bardzo dynamiczna runda zwłaszcza ze strony Zalewskiego.

 

Runda II

 

Zaczynamy rundę drugą, Maciejowski zaczyna od presji, Zalewski nie boi się jednak wejścia w wymianę. Tempo nieco zwolniło, jednak dalej co jakiś czas widzimy wymianę ciosów. Zalewski trafił teraz dwukrotnie mocniejszym ciosem rywala, nie poszedł jednak za ciosem. 2 minuty do końca, coraz większą przewagę ma Zalewski. Maciejowski zachodzi za plecy rywala na 20 sekund przed końcem i obala, Zalewski świetnie jednak uciekł z tej pozycji do stójki.

 

Runda III

 

Cały czas widzimy walkę kickbokserską, Maciejowski stara się ustrzelić rywala jednym ciosem, jednak Zalewski prezentuje się dziś wyśmienicie. Zalewski świetnie stopuje ataki Maciejowskiego, raz kopnięciem, raz ciosem prostym. I koniec! Świetny występ w wykonaniu Zalewskiego, najprawdopodobniej wygra na punkty.

 

Wiktor Zalewski pokonał Roberta Maciejowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów.

Maciejowski vs Zalewski wynik

O tym, kto wygrał walkę Maciejowski vs Zalewski na KSW 82, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 13 maja. Pojedynek ten mogliśmy wytypować w firmie LVBET (odbierz kod promocyjny LVBET). Zdaniem bukmachera delikatnym faworytem był Maciejowski. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.80, natomiast na Zalewskiego 1.90 (stan na 12 maja).

Starcie potrwało pełen dystans. Trzech sędziów punktowało 30:27 na korzyść Wiktora Zalewskiego, który nadal jest niepokonany w zawodowym MMA.

Maciejowski czy Zalewski

W walce, która zainaugurowała galę KSW 82, Robert Maciejowski przywitał w klatce niepokonanego Wiktora Zalewskiego, dla którego był to debiut w największej federacji MMA w Polsce.

Maciejowski

Robert Maciejowski przed tą walką miał za sobą dwie walki dla organizacji KSW. Debiutując w okrągłej klatce, rywalizował z Krystianem Kaszubowskim. Dosłownie w ostatniej chwili zastąpił wówczas Tomasza Romanowskiego. Ostatecznie jednak musiał uznać wyższość swojego rywala, przegrywając przez jednogłośną decyzję sędziów. W drugiej konfrontacji Maciejowski odbił się po przegranej i zanotował pierwsze zwycięstwo w federacji. 23 lipca na gali z numerem 72 pokonał Arkadiusza Kaszubę przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Maciejowski swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2015. Wcześniej trenował też boks i kickboxing. Przed wejściem do klatki KSW miał na swoim koncie dziewięć zawodowych pojedynków, z których pięć wygrał. Warto dodać, że wszystkie wygrane zanotował przez nokaut, a cztery z nich zdobył już w pierwszej rundzie. 30-latek obecnie trenuje w klubie Octopus Łódź, pod czujnym okiem Dawida Pepłowskiego.

Zalewski

Dla Wiktora Zalewskiego walka podczas gali KSW 82 była debiutem w największej polskiej organizacji. Wiktor swoją profesjonalną karierę MMA rozpoczął w 2021 roku. Do tego starcia stoczył cztery pojedynki i wszystkie wygrał. Tylko pierwsza z tych walk wyszła poza pierwszą rundę. Kolejne trzy pojedynki zakończyły się już w pierwszej odsłonie i wszystkie przez nokaut ze strony Zalewskiego.

Wiktor idzie więc jak burza przez kolejne walki, a podpisanie umowy z KSW jest dla niego dodatkową motywacją i spełnieniem jednego ze sportowych marzeń. Zalewski jest przekonany, iż wejście do okrągłej klatki będzie dużym krokiem w jego karierze, dzięki któremu będzie mógł dalej się rozwijać i dążyć do realizacji kolejnych sportowych celów. Przed rozpoczęciem profesjonalnej kariery Zalewski spełniał się na amatorskim szczeblu. Zdobył między innymi tytuł wicemistrza Polski Amatorskiej Ligi MMA. Na swoim koncie ma również grapplingowy tytuł mistrza Polski ADCC 2021.

ksw 82 baner

Bukmacher LVBET przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 82. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian otrzymasz darmowe 20 PLN oraz bonus od trzech pierwszych wpłat na łączną sumę 2000 PLN!