Hooi vs Grzebyk - przebieg walki

Runda I

 

Środek klatki zajął Hooi, Grzebyk chce okopać wykroczną nogę Holendra. Pierwsza wymiana ciosów za nami, celniejszy Grzebyk. Hooi stara się zamykać Grzebyka na klatce, Polak jednak jest na razie lotny na nogach. Dobrze dysponowany jest dziś Grzebyk, wygrywa na razie Polak tę rundę. Grzebyk poszukał obalenia na minutę przed końcem rundy, wybronił je jednak Hooi. Grzebyk skutecznie przewraca jednak Hooia pod siatką, 40 sekund do końca. Wstaje Hooi. Grzebyk zadał jeszcze kilka ciosów pod siatką tuż przed końcem rundy.

 

Runda II

 

Hooi wywiera presję na początku drugiej rundy. Grzebyk trafia jednak z kontry i poszedł Polak po skuteczne obalenie. Hooi szybko wstaje, widzimy teraz walkę w klinczu pod siatką. Grzebyk zadaje znacznie więcej ciosów, Hooi już wyraźnie rozbity. Polak przewraca rywala pod siatką i błyskawicznie wpina się za plecy, szuka poddania. Hooi uciekł z zagrożonej pozycji do stójki. Ponownie klincz pod siatką. I Grzebyk znów obala, koniec rundy.

 

Runda III

 

Od kopnięć zaczyna teraz Grzebyk. Polak kolejny raz obala. Jest Grzebyk wpięty za plecami Hooia. Holender wstaje, ale znów błyskawicznie przewraca go Polak. I znów wstaje Hooi. Grzebyk znów obala, ciężko zliczyć, ile razy już Polak skutecznie dziś obalił. Minuta do końca, pełna kontrola Grzebyka, który najprawdopodobniej wygra tę walkę.

 

Andrzej Grzebyk pokonał Briana Hooi'a przez jednogłośną decyzję sędziów.

Hooi vs Grzebyk wynik

O tym, kto wygrał walkę Hooi vs Grzebyk na KSW 82, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 13 maja. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 82. Walkę Hooi vs Grzebyk mogliśmy wytypować w firmie LVBET (odbierz kod promocyjny LVBET). Zdaniem bukmachera nie było tutaj faworyta. Kursy na obu zawodników brzmiały identycznie i wynosiły 1.90. (stan na 12 maja).

Walka potrwała na pełnym dystansie. Sędziowie punktowali 30-27, 30-27, 30-26 dla Andrzeja Grzebyka.

Hooi czy Grzebyk

W walce wieczoru na gali KSW 82 doszło do pojedynku zawodników, którzy często kończą swoje walki przed czasem. W rywalizacji tej Brian Hooi, czyli numer trzy wśród najlepszych fighterów wagi półśredniej KSW, zmierzył się z Andrzejem Grzebykiem, numerem cztery tego zestawienia.

Hooi

Brian Hooi zadebiutował w organizacji KSW w pięknym stylu. Na gali z numerem 72 pokonał przed czasem Michała Pietrzaka. Pojedynek wybrano najlepszym gali KSW 72. W drugiej walce Holender stanął naprzeciwko Artura Szczepaniaka. Musiał jednak uznać jego wyższość w klatce. W trzeciej konfrontacji Hooi mierzył się z lubiącym wygrywać przed czasem Bułgarem, Jivko Stoimenovem. Panowie od początku postawili na mocne wymiany w stójce. Widać było, że obaj polują na nokaut i w końcu Brian trafił lewym prostym, po którym Stoimenov upadł na matę. Już w parterze Hooi dokończył dzieła zniszczenia, a sędzia przerwał pojedynek. Wygrana Briana została nagrodzona bonusem za najlepszy nokaut wieczoru.

Grzebyk

Polak rozpoczął swoją przygodę z zawodowym MMA w podobnym czasie co Brian Hooi. Dziś dysponuje podobnym doświadczeniem co jego rywal. W KSW rywalizuje jednak dłużej niż Holender. W okrągłej klatce stoczył do tej pory sześć pojedynków. Ostatni raz Andrzej walczył na historycznej gali XTB KSW 77. Jego rywalem był specjalista Oton Jasse, który lubi poddawać swoich rywali. Polak postawił na stójkę, w której czuje się najlepiej. Walka toczyła się też w parterze. Niezależnie jednak od płaszczyzny, to Polak miał nad rywalem przewagę. Ostatecznie, gdy starcie rozgrywało się w stójce, Grzebyk trafił Brazylijczyka ciosami na głowę i korpus. Po tym ataku Oton padł na matę, a Andrzej mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w organizacji.

Andrzej przed tym pojedynkiem stoczył 25 pojedynków, dziewiętnaście z nich wygrał, a piętnaście zakończył przed czasem. Grzebyk nie ukrywa, że to stójka jest jego ulubioną płaszczyzną walki, a nokautowanie rywali jest tym, do czego dąży w walce. Ostatnia konfrontacja Andrzeja, która dotrwała do decyzji sędziów, odbyła się w roku 2017. Od tamtej pory Grzebyk stoczył jedenaście pojedynków i wszystkie skończyły się przed czasem.

ksw 82 baner

Bukmacher LVBET przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 82. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian otrzymasz darmowe 20 PLN oraz bonus od trzech pierwszych wpłat na łączną sumę 2000 PLN!