The War 5, czyli czas na kolejną galę, której pomysłodawcą jest Denis Załęcki – kojarzony przez kibiców z turniejów walk na gołe pięści. Co już wiadomo o kolejnej i zarazem pierwszej gali w 2023 roku organizowanej przez „Bad Boya”?

Data gali5 maja 2023
Miejsce galiGliwice
Transmisja galiPPV
Gwiazdy gali?

Kiedy The War 5?

Pewnie wielu Was oczekiwało nowej daty gali The War 5. Początkowo event miał się odbyć w styczniu tego roku, ale organizatorzy postanowili go przenieść. Nowy termin został podany początkiem marca na oficjalnych social mediach federacji. Jak możemy przeczytać, The War 5 wraca w piątek, 5 maja 2023 roku.

– WRACAMY! Gala The WAR 5 odbędzie się 5 maja w Gliwicach. Zasady te, co ostatnio, ale będą też niespodzianki. Zbierajcie ekipy i zgłaszajcie największych kozaków do solówek w turnieju. Tutaj tylko ostre walki bez kalkulacji.

Gdzie The War 5?

Oprócz informacji, kiedy The War 5 ma się odbyć, podano także lokalizację wydarzenia organizowanego przez Denisa Załęckiego. Zyskująca popularność gala walk w różnych formułach swoje kolejne wydarzenie zorganizuje w Gliwicach.

The War 5 karta walk

Pełna karta walk The War 5 jeszcze nie została ogłoszona. Wciąż trwają zgłoszenia, które można wysłać mailowo. Wiemy jednak, że turniej The War 5 odbędzie się na tych samych zasadach. Drabinka składać się będzie z czterech ćwierćfinałów, dwóch półfinałów oraz finału. The War 5 karta walk to także superfighty oraz walki grupowe kibiców. Te także im bliżej gali powinny być systematycznie ogłaszane.

Walki turniejowe:

ĆWIERĆFINAŁY

PÓŁFINAŁY

Zwycięzca walki 1

Zwycięzca walki 2
Zwycięzca walki 3

Zwycięzca walki 4

 

FINAŁ

Zwycięzca walki 5

Zwycięzca walki 6

Superfighty:

Finał The War 4

Czwarta edycja gali The War 4 dostarczyła fanom wielu emocji. Zwycięzcą 8-osobowego turnieju The War 4 organizowanego w Warszawie został Jakub Szmajda i zgarnął bagatela 50 tys. złotych nagrody. 

Decydujące starcie nie przyniosło jednak takich emocji jak poprzednie starcia. Szmajda był zdecydowanie szybszy i silniejszy od rywala, którego rozbijał od pierwszych sekund. „Tomasz” ostatecznie poddał się po drugim nokdaunie tuż przed gongiem kończącym pierwszą rundę.

W ćwierćfinale Szmajda dał popis i szybko skończył Tomasza „Szajbę” Kolcuna, a w półfinale w rundzie „no limit” brutalnie rozbił uznanego kick-boxera, Krzysztofa „Kristofa” Mariańczyka.

Inaczej było w drugim ćwierćfinale England vs Bobi. Zawodnicy stoczyli jedną z dłuższych walk podczas gali z numerem 4. Ostatecznie wygrał reprezentant Elany Toruń z powodu kontuzji „Bobiego”. W związku z tym w półfinale zastąpił go uczestnik jednego z superfightów – Krzysztof Mariańczyk.

W pozostałych ćwierćfinałach szybko z przeciwnikami uporali się „Tomasz” i „Śmigło”. 

W półfinale „Tomasz” rozprawił się szybko z kolejnym rywalem. „Śmigło” próbował rzucić się na rywala, ale cięższy o 30 kilogramów „Tomasz” nic sobie nie robił z tych ciosów. Z drugiej strony każda ofensywa „Tomasza” była druzgocąca dla rywala. Ten ostatecznie poddał się jeszcze w pierwszej rundzie.

W drugim starciu zmierzyli się „Szmajda” i Krzysztof Mariańczyk. Był to pełen wrażeń pojedynek. Obaj panowie jasno dali do zrozumienia, kto w tym towarzystwie jest zawodowcem. Ostatecznie wygrał „Szmajda”, który był zdecydowanie wyższy i cięższy od rywala. Mariańczyk dzielnie wstawał po wielu nokdaunach, ale ostatecznie poddał się po tym, jak doznał kontuzji ucha.

W jedynej walce grupowej 3 vs. 3, zmierzyły się „Młode Gliwice” z „Jamnikami”. Mniej zaprawieni w boju kibice Piasta Gliwice już w pierwszej rundzie rozprawili się z przeciwnikami. 

W superfightach lepsi od swoich rywali okazali się „Matrix” (wygrana przez KO w 4. rundzie), „Kristof” (wygrana przez KO w 2. rundzie) oraz „Shargi” (wygrana przez TKO w 2. rundzie.)

The War 5 PPV

Tradycyjnie przy tego typu wydarzeniach całą galę będzie można oglądać w systemie pay-per-view. W związku z tym, jeśli ktoś będzie chciał obejrzeć The War 5 z legalnego źródła, nie ominie go konieczność zapłacenia za dostęp do transmisji PPV. Nie wiemy na ten moment, ile taka przyjemność będzie kosztować. Mając na uwadze ceny, chociażby transmisji na FAME MMA lub High League, PPV na The War 5 nie powinno kosztować więcej niż 35 zł.

The War 5 Bilety

Nie ma jeszcze oficjalnej informacji na temat tego, czy można kupić bilety na The War 5 i ile ewentualnie kosztują wejściówki.

The War 5 Ważenie

Ważenie przed galą The War 5 odbędzie się dzień przed wydarzeniem, czyli 4 maja 2023 roku.

Kto na The War 5?

Kto zawalczy na The War 5? Jak na razie na ten temat nie ma kompletnie żadnych informacji. Federacja ogłosiła na swoich mediach społecznościowych, że trwa nabór do turnieju, którego zwycięzca zgarnie 50 tysięcy złotych.

📧 E-mail:
zgloszenia.thewar@gmail.com

Zgłoszenie powinno zawierać:
☑️ imię i nazwisko oraz wiek
☑️ miasto oraz czy jesteś związany z jakimś klubem
☑️ co trenujesz oraz jak długo
☑️ info o stoczonych walkach lub sukcesach sportowych
☑️ link do IG oraz FB
☑️ filmiki z walk lub tarcz
☑️ bezpośredni kontakt

Wiadomości przejrzy @bad_boy_denis, który osobiście wybierze 8 najciekawszych i najmocniejszych zawodników.

Walki The War 5

Walki The War 5 na pewno będą krwawe i emocjonujące. Organizacja The War jest bowiem znana z mocnych pojedynków, podczas których zawodnicy nie oszczędzają się wzajemnie. Na pewno podobnie będzie tym razem i również podczas majowej gali walki The War 5 nie zawiodą!

Zobacz także – Gala The War – zasady, włodarze, zawodnicy

Zawodnicy The War 5

Zawodnicy The War 5 będą stopniowo ogłaszani przez organizację przed galą. Przekonamy się wówczas zarówno tego, kto powalczy o końcową wygraną w turnieju, jak i poznamy informacje na temat składów walk 3 vs. 3 czy innych tego typu starć, z których słynie The War.

Bukmacher The War 5

Żadna firma bukmacherska nie jest oficjalnym sponsorem organizacji The War. To oznacza, że każda firma może wystawiać kursy oraz rynki zdarzeń na całą kartę walk The War 5.

Typy The War 5

Jak na razie nie ma informacji na temat tego, czy The War 5 będzie można typować u bukmachera. Jeśli tak się stanie, z pewnością typy na The War 5 będą dostępne w zakładce „sporty walki” u jednej z legalnych polskich firm.


The War 5 odbędzie się 5 maja 2023 roku.
Tym razem federacja założona przez Denisa Załęckiego zawita do Gliwic.