Sprawdź wszystkie wyniki The War 5

 

The War 5, czyli czas na kolejną galę, której pomysłodawcą jest Denis Załęcki - kojarzony przez kibiców z turniejów walk na gołe pięści. Co już wiadomo o kolejnej i zarazem pierwszej gali w 2023 roku organizowanej przez "Bad Boya"?

Data gali5 maja 2023
Miejsce galiGliwice
Transmisja galiPPV
Bukmacher galiRanking bukmacherów
Gwiazdy galiMiłosz Wodecki, Łukasz Szmajda, Szymon Sołtys, Mikołaj Homa, Michał Kuźniak, Dariusz Kiełczewski, Paweł Liszewski

Kiedy The War 5?

Pewnie wielu Was oczekiwało informacji, kiedy gala The War 5. Początkowo event miał się odbyć w styczniu tego roku, ale organizatorzy postanowili go przenieść. Nowy termin został podany początkiem marca na oficjalnych social mediach federacji. Jak możemy przeczytać, The War 5 wraca w piątek, 5 maja 2023 roku.

WRACAMY! Gala The WAR 5 odbędzie się 5 maja w Gliwicach. Zasady te, co ostatnio, ale będą też niespodzianki. Zbierajcie ekipy i zgłaszajcie największych kozaków do solówek w turnieju. Tutaj tylko ostre walki bez kalkulacji.

Inne interesujące gale:

Gdzie The War 5?

Oprócz informacji, kiedy The War 5 ma się odbyć, podano także lokalizację wydarzenia organizowanego przez Denisa Załęckiego. Zyskująca popularność gala walk w różnych formułach swoje kolejne wydarzenie zorganizuje w Gliwicach.

The War 5 karta walk

Pełna karta walk The War 5 została już ogłoszona. W turnieju indywidualnym 8 zawodników powalczy o nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych. Walki będą się odbywać w piąstkówkach na dystansie 4 rund po 2 minuty + 5. dodatkowa runda bez limitu czasowego w przypadku braku rozstrzygnięcia.

Zasady nie zmieniły się od poprzednich edycji: K1 + łokcie + uderzenia głową. Nie będzie parteru. Poza turniejem głównym zobaczymy również walki grupowe 3 vs 3. Ekipy będą walczyć bez limitu czasowego.

Walki turniejowe:

ĆWIERĆFINAŁY

Miłosz „Bezimienny” Wodecki

Mikołaj Homa
Łukasz „Zamek” Szmajda

Szymon „Sołi” Sołtys

Dariusz „Bula” Kiełczewski

Michał „Michu” Kuźniak
Paweł „Lisek” Liszewski

Rafał "Szczęchu" Szczęch

PÓŁFINAŁY

Miłosz "Bezimienny" Wodecki

Michał "Michu" Kuźniak
Łukasz "Zamek" Szmajda

Paweł "Lisek" Lisiecki

 

FINAŁ

Michał "Michu" Kuźniak

Łukasz "Zamek" Szmajda

Walki grupowe 3 vs 3

 

Młode Gliwice (Gilu x Michał x Rogi)

Jamniki (Maniu x Larfi x Kebi)

Zawodnicy The War 5

Zawodnicy The War 5 byli stopniowo ogłaszani przez organizację na swoich mediach społecznościowych. Poniżej przedstawiamy wszystkich uczestników turnieju 1 vs 1 o nagrodę 50 tys. złotych.

Miłosz "Bezimienny" Wodecki (191 cm / 110 kg / K-1)

26-latek znany jest głównie z walk w formule K-1. W zawodowej karierze debiutował w 2019 roku, wygrywając na Husaria Fight Night 1 z Damianem Strzelczykiem. Na koncie ma sześć pojedynków, w tym trzy wygrane i trzy porażki.

Dariusz "Buła" Kiełczewski (195 cm / 110 kg / K-1)

Charakterny BUŁA walczył już w poprzednich edycjach The War jako część mocnej ekipy "WARRIORS".

Mikołaj Homa (194 cm / 114 kg/ K-1)

Ogromny i potężny Mikołaj Homa nieraz sprawdzał się w bójkach na ulicy, w trasie i na grzybobraniu. Teraz pokaże się przed większą publicznością.

Łukasz "Zamek" Szmajda (186 cm / 110 kg / boks)

Szmajda to doświadczony bokser, kickboxer i zawodnik MMA. Ma na koncie pięć zawodowym pojedynków, w tym trzy przegrane w MMA i dwa zwycięstwa w formule K-1. W ostatnim pojedynku pokonał na gali FEN 35 przez jednogłośną decyzję sędziów Artura Bizewskiego.

Paweł "Lisek" Lisiecki (190 cm / 120 kg / Muay Thai)

Prawdziwy kozak biegnie do ognia. LISEK związany z klubem Chrobry Głogów pokazuje wielki charakter i bez wahania wchodzi do turnieju za WĄSA, który wycofał się dwa razy z jednej gali

Szymon "Sołi" Sołtys (190 cm / 91 kg / K-1)

Sołtys znany jest z bycia finalistą drugiej edycji gali The War. W ćwierćfinale "Sołi" rozbił nos "Arasa", który zaczął mocno krwawić. Z powodu kontuzji walka musiała zostać przerwana. W półfinale rozprawił się z Michałem "Komandos" Więcławskim, nokautując go w trzeciej rundzie. Niestety kontuzja nie pozwoliła mu walczyć o główną nagrodę, ale 5 maja na The War 5 znów będzie mógł spróbować swoich sił.

Michał "Michu" Kuźniak (190 cm / 102 kg / K-1)

Kuźniak to zawodnik Szkoły Taekwon-do Bartoszyce, który w 2021 roku znalazł się w kadrze reprezentacji Polski po raz pierwszy.

Finał The War 4

Czwarta edycja gali The War 4 dostarczyła fanom wielu emocji. Zwycięzcą 8-osobowego turnieju The War 4 organizowanego w Warszawie został Jakub Szmajda i zgarnął bagatela 50 tys. złotych nagrody. 

Decydujące starcie nie przyniosło jednak takich emocji jak poprzednie starcia. Szmajda był zdecydowanie szybszy i silniejszy od rywala, którego rozbijał od pierwszych sekund. "Tomasz" ostatecznie poddał się po drugim nokdaunie tuż przed gongiem kończącym pierwszą rundę.

W ćwierćfinale Szmajda dał popis i szybko skończył Tomasza „Szajbę” Kolcuna, a w półfinale w rundzie „no limit” brutalnie rozbił uznanego kick-boxera, Krzysztofa „Kristofa” Mariańczyka.

Inaczej było w drugim ćwierćfinale England vs Bobi. Zawodnicy stoczyli jedną z dłuższych walk podczas gali z numerem 4. Ostatecznie wygrał reprezentant Elany Toruń z powodu kontuzji "Bobiego". W związku z tym w półfinale zastąpił go uczestnik jednego z superfightów - Krzysztof Mariańczyk.

W pozostałych ćwierćfinałach szybko z przeciwnikami uporali się "Tomasz" i "Śmigło". 

W półfinale "Tomasz" rozprawił się szybko z kolejnym rywalem. "Śmigło" próbował rzucić się na rywala, ale cięższy o 30 kilogramów "Tomasz" nic sobie nie robił z tych ciosów. Z drugiej strony każda ofensywa "Tomasza" była druzgocąca dla rywala. Ten ostatecznie poddał się jeszcze w pierwszej rundzie.

W drugim starciu zmierzyli się "Szmajda" i Krzysztof Mariańczyk. Był to pełen wrażeń pojedynek. Obaj panowie jasno dali do zrozumienia, kto w tym towarzystwie jest zawodowcem. Ostatecznie wygrał "Szmajda", który był zdecydowanie wyższy i cięższy od rywala. Mariańczyk dzielnie wstawał po wielu nokdaunach, ale ostatecznie poddał się po tym, jak doznał kontuzji ucha.

W jedynej walce grupowej 3 vs. 3, zmierzyły się "Młode Gliwice" z "Jamnikami". Mniej zaprawieni w boju kibice Piasta Gliwice już w pierwszej rundzie rozprawili się z przeciwnikami. 

W superfightach lepsi od swoich rywali okazali się "Matrix" (wygrana przez KO w 4. rundzie), "Kristof" (wygrana przez KO w 2. rundzie) oraz "Shargi" (wygrana przez TKO w 2. rundzie.)

The War 5 PPV

Tradycyjnie przy tego typu wydarzeniach całą galę będzie można oglądać w systemie pay-per-view. W związku z tym, jeśli ktoś będzie chciał obejrzeć The War 5 z legalnego źródła, nie ominie go konieczność zapłacenia za dostęp do transmisji PPV The War 5:

  • Dostęp podstawowy: 29,90 PLN
  • Dostęp + 7 dni VOD: 34,90 PLN

The War 5 Bilety

Bilety na The War 5 można nabyć na stronie ebilet.pl. Wejściówki zaczynają się od 100 zł.

The War 5 Ważenie

Ważenie przed galą The War 5 odbędzie się dzień przed wydarzeniem, czyli 4 maja 2023 roku.

Kto na The War 5?

Kto zawalczy na The War 5? Federacja ogłosiła 8 zawodników, którzy wystąpią w głównym turnieju 1 na 1. Wśród nich znajduje się między innymi zwycięzca turnieju Wotore 4 - Dominik Owsiany.

Walki The War 5

Walki The War 5 na pewno będą krwawe i emocjonujące. Organizacja The War jest bowiem znana z mocnych pojedynków, podczas których zawodnicy nie oszczędzają się wzajemnie. Na pewno podobnie będzie tym razem i również podczas majowej gali walki The War 5 nie zawiodą!

Bukmacher The War 5

Żadna firma bukmacherska nie jest oficjalnym sponsorem organizacji The War. To oznacza, że każda firma spośród polskich bukmacherów może wystawiać kursy oraz rynki zdarzeń na całą kartę walk The War 5.

Typy The War 5

Jak na razie nie ma informacji na temat tego, czy The War 5 będzie można typować u bukmachera. Jeśli tak się stanie, z pewnością typy na The War 5 będą dostępne w zakładce „sporty walki” u jednej z legalnych polskich firm.


Jaki jest termin The War 5?
The War 5 odbędzie się 5 maja 2023 roku.
Gdzie odbędzie się The War 5?
Tym razem federacja założona przez Denisa Załęckiego zawita do Gliwic.