System 1-3-2-6 zwany jest inaczej rosnącą progresją. Stosować go można między innymi u każdego bukmachera. W tym przypadku interesować nas będą jedynie kursy 2.00 i wyższe. Całość systemu składa się z 4 kolejnych poziomów, których sposób funkcjonowania postaramy się przybliżyć wam w poniższym tekście. Nieznajomość odpowiedniego wykorzystania systemów gry prowadzi zazwyczaj do utraty środków i problemów z regularnym wygrywaniem.

System 1-3-2-6

 • KROK 1
  Stawiamy zakład za 1 jednostkę po kursie 2,0. Jeśli wygramy, jesteśmy 1 jednostkę do przodu, jeśli przegramy, tracimy nasz wkład i zaczynamy system od nowa – od pierwszego poziomu. Jeśli natomiast wygraliśmy:

 • KROK 2

  Stawiamy cały nasz dostępny kapitał, czyli 3 jednostki, kurs oczywiście minimum 2,0. W przypadku wygranej na swoim koncie mamy 6 jednostek (jeśli trafiliśmy dokładnie kurs 2,0), w przypadku przegranej wyzerowaliśmy się i zaczynamy drugie podejście, kończąc system ze stratą 2 jednostek. Jeśli wygraliśmy:

 • KROK 3

  Stawiamy zakład po kursie 2,0 za dwie jednostki, w przypadku wygranej mamy zysk +6j na czysto. Przegrywając kończymy zabawę z czystym zyskiem 2 jednostek. Gdy nam się poszczęściło:

 • KROK 4

  Tym razem stawiamy zakład bukmacherski za 6 jednostek (1 nam zostaje). Od wyniku tego zakładu zależy bardzo dużo, ponieważ w przypadku wygranej nasz łączny budżet wzrośnie do 13 jednostek (13-1 jednostka początkowa = 12 jednostek czystego zysku). W przypadku przegranej zostajemy z budżetem 1 jednostki początkowej i możemy zacząć naszą zabawę od początku.

Nie warto oczywiście inwestować całości naszego bankrolla w ten system. Przykładowo mając na koncie 100 zł, można sobie ustalić, że 1 jednostka to będzie 10 zł, zatem całą zabawę zaczniemy, inwestując tylko te 10 zł na jeden system.

 • Przegrywając na pierwszym etapie, jesteśmy -1 j (pierwszy nie wszedł)
 • Ponosząc porażkę na drugim etapie, jesteśmy -2 j (pierwszy wszedł, drugi nie)
 • Przegrywając na trzecim etapie, kończymy z zyskiem 2 j (pierwszy, drugi wszedł, trzeci nie)
 • Przegrywając na czwartym etapie, kończymy na zero (pierwszy, drugi, trzeci wszedł, czwarty nie)
 • Wygrywając cały system, jesteśmy 12 j do przodu

System ten stosowany jest najczęściej w ruletce oraz zakładach sportowych. Progresja rosnąca, czyli system gry 1-3-2-6, pozwala znacznie zwielokrotnić pierwotną stawkę w przypadku zachowania zwycięskiej passy na poziomie czterech następujących po sobie zakładów. Idea polega na obstawianiu zdarzeń jednostkami (jedną lub dwiema w zależności od poziomu), które poświęca się z konta. Ta opcja daje nam możliwość zdobywania zysków oraz korzystania z zabezpieczeń.

Jak działa system 1-3-2-6?

Stosując tę technikę, należy wybierać jedynie pozycje z kursem 2,0, ponieważ niższe nie zdadzą egzaminu. Idea sprowadza się do podwajania zainwestowanej kwoty, a następnie dokładania do puli zarobionych pieniędzy z pewnymi wyjątkami stanowiącymi ochronę.

Żeby ukończyć grę tą metodą, trzeba uzbroić się w cierpliwość. System 1-3-2-6 w zakładach bukmacherskich składa się z czterech poziomów. Na wszystkich wybierasz jedno zdarzenie. Błędny typ kończy zabawę i trzeba ją rozpocząć od nowa. Dotarcie do ostatniej kolejki oznacza gwarancję zachowania wkładu, a trafienie równoznaczne jest z wielokrotnym zyskiem.

Przebieg etapów i zasady obstawiania

Zrozumienie tego, jak działa system 1-3-2-6 na poszczególnych progach, warunkuje prawidłowy przebieg gry. Stopnie zazębiają się ze sobą, dlatego nie można przystąpić do wyższego bez pokonania niższego.

Schemat składa się z następujących kroków:

 • Pierwsza kolejka to otwarcie rozgrywki
  Na tym etapie ustalana jest kwota, za jaką chce się postawić zakład, która jednocześnie będzie jednostką zakładu. Żeby system 1-3-2-6 mógł zadziałać w pełni, nie można grać za całą sumę znajdującą się w bankrollu. Należy ją podzielić przynajmniej na dwie części. Jest to forma zabezpieczenia w przypadku, gdy zaliczyłoby się wpadkę w pierwszej kolejce. Porażka nie skończy wtedy gry. W bankrollu wciąż będą środki, które pozwolą na podjęcie drugiej próby i dadzą szansę rehabilitacji. Dopiero kiedy drugi zakład nie wejdzie znowu na pierwszym poziomie, gracz zaliczy bankructwo. Wybierasz zdarzenie po kursie 2,0 i obstawiasz jedną jednostkę o wartości np. 10 zł (w puli pozostaje 10 zł jako koło ratunkowe). Typ wchodzi, odbierasz 20 zł.
 • Drugi etap przewiduje grę bez zabezpieczenia
  Inwestujesz trzy jednostki, czyli pierwszy wkład i wygraną oraz wcześniejszą kwotę zostawioną w bankrollu. Miej świadomość, że teraz możesz stracić wszystko. Jeśli pytasz, czy system 1-3-2-6 jest ryzykowny, to tak, w tej części schematu jest. Jeśli jednak mądrze zagrasz, otworzysz drogę do dalszej zabawy, w której zyskasz już gwarancję, że nie zakończysz z zerem na koncie. W tym etapie stawiasz zakład za 30 zł. Jeśli miałeś dobrą intuicję, zgarniasz 60 zł, czyli masz sześć jednostek.
 • Nadszedł czas na większą asekurację niż ryzyko
  System 1-3-2-6 w zakładach bukmacherskich wprowadza na trzecim poziomie operowanie tylko dwiema jednostkami, a zachowanie w bankrollu czterech. Czyli ryzykujesz 20 zł, a chronisz 40 zł. Jeśli typ będzie trafiony, wygrana wyniesie 40 zł. W sumie w bankrollu znajdzie się 80 zł  – osiem jednostek.
 • Dotarłeś do ostatniej kolejki
  Grasz w niej za sześć jednostek, więc obstawiasz zakład za 60 zł, a na koncie zostawiasz 20 zł. Co to oznacza? Jeśli przegrasz tę rundę, zakończysz zabawę bez straty, ale też nie zarobisz. Co jednak w przypadku wygranej? W bankrollu masz 140 zł. Pomnożyłeś pierwotne saldo siedmiokrotnie.

Wiesz już, jak działa system 1-3-2-6? Cyfry te oznaczają ilość jednostek, które należy postawić na poszczególnych poziomach.

Którzy bukmacherzy oferują grę z systemem?

Całkiem spore grono użytkowników zawiedzionych swoimi poczynaniami w zakładach bukmacherskich decyduje się na próby gry różnymi systemami. Oto te najpopularniejsze wraz z krótkimi wyjaśnieniami ich stosowania:

Betclic system ⅔

Jednym z najprostszych systemów stosowanych przez graczy jest system ⅔. W tym systemie istnieją trzy możliwe kombinacje zakładów – A z B, A z C oraz B z C

W przypadku skorzystania z systemu ⅔ wygraną dają już dwa pozytywnie rozstrzygnięte zakłady z trzech postawionych.

Oczywiście 100% pewności co do wygranej nie ma, ale ryzyko utraty środków jest na pewno nieco mniejsze niż podczas tradycyjnej formy zawierania zakładów.

System 2/6 betclic

System 2 z 6 składa się z 6 typów. Tworzonych jest z nich 15 podwójnych kombinacji. Aby cieszyć się z wygranej, przynajmniej dwa typy muszą być poprawne. Kwota wygranej jest oczywiście zależna od ilości trafionych zakładów.

STS gra z systemem

Gra z wykorzystaniem konkretnego systemu u lidera polskiego rynku zakładów wzajemnych jest banalnie prosta. Po wybraniu ulubionej dyscypliny i umieszczeniu kilku zakładów na kuponie należy zmienić jego rodzaj z SOLO na MAXIKOMBI. Po wykonaniu tej czynności STS daje całkowitą dowolność co do zastosowania określonej metody obstawiania.

Darmowe systemy bukmacherskie

Opisywany system 1-3-2-6 to tylko przysłowiowy wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o dość niekonwencjonalne formy zawierania zakładów. Lista pozostałych systemów jest bardzo długo i zaliczają się do niej m.in.:

 • Płaska stawka
 • Progresja
 • System Martingale
 • System Kelly’ego
 • System Fibonacciego
 • System d’Alemberta
 • System Paroli
 • System Lucky 15
 • System Greenwood
 • System Labouchere’a
 • System Oscara Grinda
 • System modulowany
 • System modulowany

Czy zastosowanie w czasie rzeczywistym któregokolwiek z nich pozwoli nie martwić się choćby przez moment o ostateczną wygraną? Absolutnie nie! Ograniczyć ryzyko i zbliżyć do sukcesu jednak mogą i to ich zdecydowanie największa zaleta.

Czy system 1-3-2-6 jest ryzykowny?

Technika ta uchodzi za ryzykowną. Jednak pewnie zauważyłeś już, że stosujesz kilka zabezpieczeń. Zagrożenie bankructwa pojawia się w trzech przypadkach:

 • na drugim poziomie pierwszej serii, gdy grasz trzema jednostkami  – "vabank",
 • na pierwszym drugiego podejścia, w przypadku, gdy początkowy etap przegrasz i próbujesz drugiej szansy, stawiając jednostkę, którą zachowałeś uprzednio w bankrollu,
 • gdy w drugiej serii przejdziesz pierwszy próg i na kolejnym typujesz "vabank".

Zagrożenie zatem pojawia się trzykrotnie. Jednak czy system 1-3-2-6 jest ryzykowny w stopniu wyjątkowym? Nie. Więcej jest etapów z ochroną wkładu od kolejek z zagrożeniem.

System 1-3-2-6 w zakładach bukmacherskich a zabezpieczenia

Na początkowym etapie pierwszej serii asekurujesz jedną jednostkę. W przypadku pudła dysponujesz drugą, która gwarantuje jeszcze jedną szansę. Najbezpieczniej poczujesz się w trzeciej kolejce. W bankrollu zostawisz 4 z 6 jednostek. Przegrana będzie bezbolesna, bo okaże się wygraną. Z pierwotnego salda 20 zł kończysz grę z kwotą 40 zł. Ostrożność zachowana na ostatnim poziomie oznacza gwarancję zatrzymania stawki wyjściowej. Jeśli nie trafisz, zostaje Ci Twoje początkowe 20 zł.

System 1-3-2-6 Wskazówki

Nie przeznaczaj całego bankrolla na zabawę w system gry 1-3-2-6. Jeśli podzielisz saldo na pół, w przypadku nietrafienia na pierwszym etapie pierwszej serii, druga szansa będzie musiała złamać zasady gry. W drugiej rundzie nie zagrasz bowiem trzema jednostkami, tylko dwoma (bo jedną straciłeś przy pierwszym razie).

Jeśli przejdziesz tę kolejkę, to na trzecim nie będziesz miał sześciu jednostek,  a cztery, zatem zabezpieczysz jedynie dwie, nie cztery. Oczywiście wygrana będzie proporcjonalnie mniejsza. Jeśli zatem masz na koncie np. 100 zł, to lepiej jeśli rozbijesz je na 5 jednostek i będziesz obstawiał za 20 zł. Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z pełnego systemu kilkukrotnie.


Na czym polega system 1-3-2-6?
Jest to system zwany inaczej rosnącą progresją, która składa się z 4 kolejnych poziomów. Jeśli kupon przegramy kupon, np. na etapie drugim, to musimy zacząć od nowa. Opis każdego z etapów napisaliśmy powyżej.
Czy system 1-3-2-6 jest ryzykowny?
W pewnym stopniu tak, lecz jest to system, w którym jest wiele etapów zabezpieczających, przez co nie jest zbyt ryzykowny.