Wielu zaawansowanych użytkowników zakładów bukmacherskich stosuje do gry przeróżne systemy. Te mają za zadanie zminimalizować ryzyko porażki, zwiększając jednocześnie zyski. Jednym z najpopularniejszych wśród graczy rozwiązań jest progresja na remisy. Postaramy się przybliżyć, na czym polega ten system, a także jakie są jego wady i zalety.

Progresja na remisy - co to za system?

Progresja na remisy to jeden z systemów bukmacherskich. Polega na obstawianiu remisów danej drużyny w danej dyscyplinie (najczęściej w piłce nożnej lub hokeju). Model teoretyczny pozwala uznać progresję za skuteczny mechanizm, w którym wcześniej czy później typer osiągnie pożądany zysk. Progresja na remis polega na zwiększaniu stawki zakładu tak długo, aż pojawi się pierwsze trafienie, które nie tylko zniweluje straty, lecz także przyniesie zyski.

Rodzaje progresji w zakładach bukmacherskich

Na przestrzeni lat wyróżnionych zostało wiele rodzajów gry progresywnej, dopasowanych do stylu gry poszczególnych osób i zróżnicowanych pod kątem rezultatów i ryzyka. Prześledzimy teraz cztery najważniejsze odmiany progresji, do których należą: progresja malejąca, rosnąca,  z zabezpieczeniem i mieszana. Każda z nich ma swoje zastosowanie w różnorodnych scenariuszach zakładów bukmacherskich, odnosząc się do akceptowanego poziomu ryzyka i siły depozytu.

Progresja malejąca

To system o najbardziej rozpowszechnionym charakterze. Każdy przegrany zakład pociąga za sobą konieczność zwiększenia stawki, tak aby nadchodząca wygrana zrównała straty i dodatkowo przyniosła zysk.

Kalkulacja, na podstawie której dokonujemy zwiększenia wartości kuponu, przeprowadzana jest na podstawie wielu czynników i modeli matematycznych, jednak najpopularniejszą metodą pozostaje podwajanie stawek z każdym kolejnym przegranym zakładem. Teoretycznie progresja malejąca stanowi grę gwarantującą sukces, który wynika z rachunku prawdopodobieństwa.

Progresja rosnąca

Przeglądając rodzaje progresji, koniecznie należy wspomnieć o progresji rosnącej, która stanowi odwrotność swojej poprzedniczki. Tutaj stawka ulega zwiększenie nie po przegranym, ale po wygranym zakładzie.

Dzięki temu jest ona uznawana za nieco bezpieczniejszą, gdyż nie generuje tak dużych strat. Seria wygranych przy podwojonych stawkach może przynosić potężne zyski, a każda przegrana oznacza powrót do stawki z początku piramidy progresywnej. Często określana jest jako najlepsza progresja bukmacherska.

Progresja z zabezpieczeniem

Zabezpieczenie jest tu rozumiane jako odkładanie części zysków z wygranej na bok, a inwestowanie pozostałej. Dzięki temu niwelujemy ryzyko całkowitego bankructwa, ale zmniejszeniu ulega górny pułap kolejnych wygranych.

Progresja z zabezpieczeniem zakłada poświęcanie dużych stawek na początku gry, które wraz z pokonywaniem kolejnych etapów, ulegają stopniowemu zmniejszeniu. Zyski nie są w całości reinwestowane, dzięki czemu pełnią funkcję zabezpieczenia na wypadek porażki.

Progresja mieszana

Progresja mieszana występuje najczęściej w postaci systemu d'Alemberta, który stosuje arytmetyczny przyrost stawek, w przeciwieństwie do modelu geometrycznego. Dodatkowo zyski są po części przeznaczane na ubezpieczenie transakcji.

Model progresji mieszanej umożliwia graczom o ograniczonym kapitale skorzystanie z zalet progresji, trzymając straty w solidnych ryzach. Rozszerza liczbę dokonywanych typowań, co znacząco zwiększa szansę na potencjalne trafienie.

Jak zacząć obstawiać progresją?

Na wstępie dobrze byłoby ustalić sztywne ramy naszego budżetu, a następnie dobrać odpowiednią strategię z wymienionych powyżej. W teorii jedną z najpopularniejszych, a zarazem najprostszych do zastosowania rodzajów jest progresja na remisy. Wiąże się jednak ze sporym ryzykiem. Decydując się na nią, powinniśmy posiadać niemały budżet, a także stalowe nerwy.

Zastosowanie progresji na remisy jest bardzo proste. Wystarczy jedynie w przypadku przegranej stawiać kolejne kupony za stawkę dwukrotnie większą, od poprzedniej. Wówczas prędzej czy później zanotujemy zysk, który w pełni zniweluje naszą stratę. Warto w tym celu prowadzić skrupulatne zapiski lub plan, w którym zapisywać będziemy poszczególne kupony wraz z datami i stawkami. Należy również nieustannie kontrolować swój budżet.

Progresja na remisy - wady i zalety

Jak każdy system bukmacherski, tak również progresja na remisy ma swoje wady i zalety. Nieumiejętnie wprowadzana doprowadzi jedynie do powiększania straty. Koniecznie należy zatem na wstępie zaznajomić się z charakterystyką progresji na remisy.

Paradoksalnie w oczach niektórych, progresja na remisy posiada niemal tyle samo zalet, co wad. Jakie są plusy i minusy progresji na remisy?

Zalety

  • Proste i przejrzyste zasady
  • Korzyści z tytułu promocji bukmacherskich dzięki regularnej grze
  • Proste systemy niewymagające szerokiej wiedzy
  • Uatrakcyjnienie zakładów bukmacherskich

Wady

  • Możliwa jest szybka utrata całej puli środków przeznaczonych na grę
  • Łatwiejsze przekraczanie limitu i narażanie się na straty finansowe
  • Potrzeba ogromnego kapitału, który pokryje przejście kolejnych etapów systemu
  • System wymaga dużo cierpliwości i czasu