EFM Show, czyli nowa-stara organizacja na polskim rynku MMA, zamierza sporo namieszać i wejść z przytupem w 2021 rok. EFM Show historia – jaka jest? Czym jest EFM Show? EFM Show zasady – co o nich wiadomo? EFM Show włodarze – która z legend KSW jest jednym z głównych udziałowców tego projektu? EFM Challenge Show – co to jest?

Czym jest EFM Show?

Czym jest EFM Show? EFM, czyli European Fight Masters, to organizacja sportów walki, która zamierza połączyć wydarzenia sportowe na najwyższym poziomie z – jak sama nazwa wskazuje – show.

To, czym jest EFM Show, najlepiej obrazuje fakt, jak efektownie zapowiada się premierowa gala spod tego szyldu w 2021 roku. Zawalczą na niej między innymi tak popularni zawodnicy MMA z przeszłością w najlepszych polskich organizacjach, jak Akop Szostak czy Daniel „Skiba” Skibiński.

EFM Show historia

historia efm show

EFM Show historia wywodzi się z organizacji European Fight Masters. EFM postanowiło się nieco „przebranżowić” i do samej gali dorzucić ciekawe elementy promocji czy szeroko pojętego show. W przeszłości gale European Fight Masters były głównie galami czysto sportowymi, a powstanie EFM Show ma sprawić, że o projekcie będzie głośno również w innych kręgach, niż tych stricte dotyczących sportów walki. EFM Show historia jest więc ściśle połączona z EFM, o czym czytamy na oficjalnej stronie nowej-starej organizacji.

„Czas na mocne uderzenie! EFM nie ma, powstało EFM SHOW, czyli MMA nowej generacji. Wszystko to, co najbardziej cenicie sobie w widowisku sportowym, znajdziecie w jednym miejscu” - zapowiadają EFM Show włodarze.

Zobacz także: Kiedy pierwsza gala EFM Show?

EFM Show włodarze

EFM Show włodarze – kim są? Za organizację EFM odpowiadał Norbert Sawicki, brat Michała Materli, jednego z najlepszych polskich zawodników MMA w historii. EFM Show włodarze poszerzyli swoje grono właśnie o... Materlę, o czym możemy dowiedzieć się na oficjalnej stronie EFM Show.

„Najgorętsze emocje i najlepsze show w Polsce – to gwarantuje między innymi Michał Materla, który został jednym z głównych inwestorów federacji” - czytamy.

W przeszłości Materla miał okazję stoczenia walki pod szyldem EFM. Teraz został jednym ze współwłaścicieli projektu oraz postanowił odejść z KSW, na dobre skupiając się na organizacji EFM.

- Jako osoba, która widzi w tym potencjał i przyszłość, zaryzykowałem i zostałem akcjonariuszem federacji. Widzę w tym ogromny potencjał – stwierdził popularny „Cipao” w rozmowie z portalem MMA Rocks.

EFM Show zasady

zasady efm show

EFM Show zasady będą identyczne do tych, które znamy z największych polskich federacji MMA. Wyjątki, jeśli chodzi o EFM Show zasady być może zobaczymy w walkach typu freakfight. Często w tego typu pojedynkach organizatorzy podejmują decyzję o tym, żeby rundy były nieco krótsze, a przerwy między rundami – dłuższe. Naturalnie EFM Show zasady będą dopasowane również do formuły danego pojedynku, gdyż na galach będziemy widzieć starcia nie tylko na zasadach MMA.

EFM Challenge Show

EFM Challenge Show to element promocyjny, mający na celu wypromowanie gali EFM Show. Na czym polega? Zawodnicy walczący na gali biorą udział w różnego rodzaju wyzwaniach, podobnych do tych, które w przeszłości mogliśmy śledzić w telewizyjnym programie pod nazwą Nieustraszeni. Wyzwania dotyczą zjedzenia czegoś obrzydliwego czy wykonaniu konkretnego zadania. Zawodnicy przydzieleni są do drużyn, których szefami są między innymi „Mała Ania” z Warsaw Shore czy Robert Pasut, jeden z pomysłodawców kanału „Abstrachuje”.


Czy EFM i EFM Show są powiązane?
Tak, organizacja EFM Show jest kontynuacją projektu znanego wcześniej pod nazwą EFM.
Kto stoi za galą EFM Show?
Jednym z głównych udziałowców EFM Show jest gwiazdor KSW, Michał Materla.