Gala MMA-VIP to wydarzenie organizowane przez Marcina Najmana, podczas którego celebryci czy twórcy internetowi rywalizują w walkach na zasadach MMA. Czym jest gala MMA-VIP? MMA-VIP historia – kiedy miała miejsce pierwsza gala? MMA-VIP zasady – czy różnią się od tych, które znamy z innych gal typu freakfight? MMA-VIP nagrody – na jakie mogą liczyć zawodnicy? MMA-VIP ciekawostki – czy jest coś, co odróżnia gale Najmana od innych?

Czym jest gala MMA-VIP?

Czym jest gala MMA-VIP? To gala sportów walki, organizująca pojedynki freakfighterów, czyli ludzi co do zasady niemających w przeszłości zbyt wiele wspólnego z MMA czy innym sportem powiązanym z szeroko pojętą walką w klatce.

Gala MMA-VIP jest więc projektem podobnym do takich gal, jak FAME MMA czy High League. W klatce konfrontowani są celebryci, twórcy internetowi, instagramerzy, tiktokerzy czy ludzie znani z tego, że są znani. Jeśli ktoś na pytanie „czym jest gala MMA-VIP” oczekuje odpowiedzi, że idzie za tym poziom sportowy i niesamowite emocje dostarczane przez dwóch wojowników, z pewnością nie znajdzie tego w tym produkcie. Chodzi przede wszystkim o show, rozgłos i popularność. Fakt, że ktoś zaprezentuje w klatce niezłe umiejętności sportowe, jest tylko miłym dodatkiem.

MMA-VIP historia

historia mma vip

MMA-VIP historia – kiedy to wszystko się zaczęło? Pierwsza gala MMA-VIP została zorganizowana przez Marcina Najmana w lutym 2021 roku. Skąd w ogóle pomysł na tego typu wydarzenie? Jak przyznał Najman, nie ma zamiaru dłużej dawać na sobie zarabiać innym federacjom, więc wraz ze wspólnikami wpadł na pomysł, żeby zrobić coś swojego. Zwłaszcza że ma doświadczenie w organizowaniu gal, gdyż w przeszłości zorganizował wiele gal bokserskich.

Zobacz także: MMA-VIP wyniki - podsumowanie pierwszej gali

MMA-VIP historia nie zakończyła się na pierwszej gali, czego wielu ekspertów czy kibiców się spodziewało. Po pierwszym wydarzeniu karierę zakończył bowiem sam Najman, największa gwiazda federacji. Mimo to MMA-VIP historia będzie trwać nadal. Wygląda więc na to, że pierwsza gala MMA-VIP sprzedała się na tyle dobrze, że Najmanowi i wspólnikom opłaca się organizować kolejne edycje.

MMA-VIP włodarze

MMA-VIP włodarze, czyli kto stoi za organizacją? Jednym z włodarzy jest Marcin Najman, ale nie on jedyny jest właścicielem federacji, choć jest prezesem zarządu. Kolejnym z włodarzy MMA-VIP jest bowiem Dariusz Kosowski.

Na początku 2022 roku MMA-VIP wzbudziło ogromne kontrowersje, angażując do swojej federacji jako "bossa" Andrzeja Zielińskiego, czyli popularnego Słowika, jednego z najważniejszych członków tak zwanej Mafii Pruszkowskiej. Angaż tak kontrowersyjnej postaci jak Słowik sprawił, że Kielce, pierwotny gospodarz gali MMA-VIP 4, odmówił organizacji gali.

MMA-VIP zasady

MMA-VIP zasady są takie, jakie znamy z innych organizacji typu freakfight. Rundy podczas pojedynków nie trwają pięciu minut, a trzy – wszystko po to, żeby zadbać o zdrowie zawodników, których organizmy często nie są przystosowane do tak długiego wysiłku. Również przerwy między rundami są dłuższe. W trakcie walk typu freakfight zazwyczaj zabronione są uderzenia łokciami lub inne brutalne techniki – również w celu zadbania o zdrowie zawodników.

Reguły MMA-VIP

Reguły MMA-VIP nie zaskoczą więc nikogo swoją nieprzewidywalnością czy brutalnością. Są jasne i przejrzyste zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Wszystko po to, żeby zdrowie gwiazd biorących udział w wydarzeniu nie ucierpiało w szczególny sposób. Nie zmienia to jednak faktu, że jest możliwe znokautowanie lub poddanie przeciwnika – tak, jak ma to miejsce w normalnych walkach MMA.

MMA-VIP nagrody

mma vip zasady

MMA-VIP nagrody, czyli co zawodnik może wygrać, biorąc udział w gali typu freakfight. Przede wszystkim – pieniądze. Nie ulega wątpliwości, że pojedynki celebrytów przyciągają spore zainteresowanie, a za zainteresowaniem idą odpowiednie zarobki. To jednak nie koniec. Oczywiście zwycięzca może dopisać do swojego rekordu wygraną, gdyż walki na galach freakightowych traktowane są jako pojedynki na zasadach MMA (o ile toczą się właśnie w formule MMA, a nie na przykład bokserskiej).

Zobacz także: Kiedy druga gala MMA-VIP?

MMA-VIP nagrody to jednak przede wszystkim sława i rozpoznawalność. Wielu zawodników podkreśla, że bierze udział w tego typu galach głównie po to, żeby „zdobyć fejm”. Twórcy internetowi mogą dzięki temu rozwinąć swoje kanały czy media społecznościowe, a mniej znani twórcy, robiąc wokół siebie zamieszanie i na przykład wygrywając pojedynek w spektakularny sposób, mogą przebić się do czołówki influencerów w Polsce.

MMA-VIP ciekawostki

MMA-VIP ciekawostki, czyli z czego zasłynęła organizacja Najmana? Przede wszystkim z... Najmana. Ojciec freakfightu w Polsce, jak mówi się o zawodniku z Częstochowy, jest na tyle rozpoznawalną i kontrowersyjną postacią, że wzbudza zainteresowanie zarówno jako zawodnik, jak i włodarz organizacji. MMA-VIP ciekawostki to także zawodnicy biorący udział w wydarzeniach. Zazwyczaj są to barwne i kontrowersyjne postacie, wzbudzające spore zainteresowanie w mediach. A przecież o to w tym wszystkim tak naprawdę chodzi...

 

 

 

Na kolejne MMA-VIP ciekawostki musimy poczekać do kolejnych edycji. Skoro inne organizacje zestawiały ze sobą w klatce rycerzy czy sięgały po jeszcze inne wyszukane ciekawostki, z pewnością również organizacja MMA-VIP niejednokrotnie nas zaskoczy. W mediach raz po raz mówi się o pomysłach zestawiania w klatce kobiety z mężczyzną, o pojedynku skrajnie chudego mężczyzny z zawodnikiem sumo czy innych tego typu skrajnych freakfightach. Kto wie, może właśnie na gali MMA-VIP będziemy świadkami czegoś, czego jeszcze nie mieliśmy okazji widzieć na polskim rynku gal typu freakfight?


Kto stoi za federacją MMA-VIP?
Jednym z właścicieli federacji jest Marcin Najman.
Jakie reguły obowiązują na gali MMA-VIP?
Rundy podczas pojedynków na tej gali trwają 3 minuty. Również przerwy między rundami są dłuższe, niż podczas walk zawodowców. W trakcie walk typu freakfight zazwyczaj zabronione są uderzenia łokciami lub inne brutalne techniki.