MMA-VIP – kto wygrał? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu fanów sportów walki. W klatce podczas gali MMA-VIP swoją pożegnalną walkę stoczył Marcin „El Testosteron” Najman, którego rywalem w walce wieczoru był Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień. Gala MMA-VIP podsumowanie – zebraliśmy dla was wyniki walk MMA VIP w jednym miejscu!

MMA VIP wyniki

Gala MMA-VIP to autorski pomysł Marcina Najmana, który po latach walk w takich federacjach, jak KSW, MMA Attack czy FAME MMA, pod koniec kariery postanowił zorganizować swoją galę MMA.

Najmana nie interesował więc tylko wynik jego walki na MMA-VIP, ale również wyniki sprzedaży, jeśli chodzi o PPV. Jak przyznał „El Testosteron” w wywiadzie dla portalu MMA.pl tuż po ważeniu, jest on zadowolony z tego, jak wyglądają wyniki MMA-VIP, biorąc pod uwagę sprzedaż dostępów do oglądania gali.

 

 

MMA VIP wyniki walk

Kto wygrał walkę Sulikowski vs Rosa?

Pojedynek Adrian Sulikowski vs. Krystian Rosa został dodany do karty walk tuż przed galą MMA-VIP. Wszystko w związku z wypadnięciem z gali Izabeli Badurek – organizatorzy chcieli zachować liczbę siedmiu walk i dodali starcie Sulikowski – Rosa.

W klatce znacznie lepszy okazał się Rosa, który szybko przejął inicjatywę i rozbił rywala ciosami w parterze, wygrywając tym samym pierwszą, historyczną walkę w historii organizacji MMA-VIP.

Krystian Rosa pokonał Adriana Sulikowskiego przez TKO (ciosy w parterze), runda I

Kto wygrał walkę Kisiel vs Tronina?

Walka menadżera restauracji znanego z występu w telewizyjnym show „Rolnik szuka żony” i menadżera sportowego. Szaleństwo!

Pojedynek rozpoczął się od chaotycznych wymian w stójce, po czym Kisiel skutecznie sprowadził rywala do parteru. Tam szybko znalazł się w korzystnej pozycji - dosiadzie, gdzie zasypał rywala gradem ciosów i wygrał w pierwszej rundzie.

Mateusz Kisiel pokonał Sebastiana Troninę przez TKO (ciosy w parterze), runda I

Kto wygrał walkę Opalach vs Cyranowski?

Przemysław Opalach był największym faworytem na całej gali. Kurs na jego wygraną wynosił około 1.20. Czy Cyranowski sprawi sensację i wygra swój pojedynek z perspektywy największego underdoga MMA-VIP - to pytanie zadawali sobie typerzy przed walką.

Walka rozpoczęła się w stójce, a po kilkudziesięciu sekundach Cyranowski znalazł się na górze w parterze. Nie udało mu się jednak utrzymać tej korzystnej pozycji i Opalach skutecznie wstał, zasypując przeciwnika licznymi ciosami. Techniki bokserskie Opalacha okazały się zabójcze i pokonał swojego rywala w pierwszej rundzie, wygrywając tym samym debiutancką walkę na zasadach MMA.

Przemysław Opalach pokonał Konrada Cyranowskiego przez TKO, runda I

Kto wygrał walkę Rekowski vs Kowoll?

W walce dwóch pięściarzy faworytem był znacznie bardziej doświadczony i utytułowany „Rex”. Nic dziwnego – panowie dwukrotnie mierzyli się na zasadach boksu i za każdym razem triumfował Marcin Rekowski.

W MMA Kowoll wziął skuteczny rewanż. Po 20 sekundach nieśmiałej stójki skutecznie obalił "Rexa" i szybko rozbił go ciosami w parterze.

Patryk Kowoll pokonał Marcina Rekowskiego przez TKO, runda I

Kto wygrał walkę żużlowców Mazur vs Tyman?

Starcie żużlowców na MMA-VIP było pierwszą walką, która wyszła poza premierową rundę. W pierwszej bliski wygranej przed czasem był Tyman, który najpierw kontrolował rywala z góry i rozbijał go ciosami, a potem próbował duszenia zza pleców, ale Mazur zdołał dotrwać do końcowego gongu.

Tyman w pierwszej rundzie stracił sporo sił i bardzo spokojnie wszedł w drugie starcie. Inicjatywę przejął Mazur, który po kilkudziesięciu sekundach obalił 18-latka i poddał go w parterze skutecznym duszeniem.

Edward Mazur pokonał Dominika Tymana przez poddanie, runda II

Kto wygrał walkę Cios vs Fit Dzik?

Adrian Cios i Tomasz „Fit Dzik” Łomnicki zmierzyli się o pas „najlepszego trenera personalnego”. Na papierze trudno było wskazać faworyta i problem z tym mieli nawet bukmacherzy – kursy były bowiem idealnie równe. Większe doświadczenie w MMA miał Fit Dzik, ale wszystkie wcześniejsze walki przegrał.

Cios od samego początku starał się zmęczyć swojego znacznie cięższego rywala i skupił się na... uciekaniu. "Fit Dzik" skutecznie trafiał jednak lewym prostym oraz niskimi kopnięciami i pierwsza runda z pewnością została zapisana na jego korzyść.

Obraz walki w drugiej rundzie nie zmienił się - "Fit Dzik" miał przewagę, celniej trafiał zarówno ciosami, jak i kopnięciami i ponownie był lepszy. Cios znowu głównie unikał walki i nie zagroził w żaden sposób Łomnickiemu.

W trzeciej rundzie Cios był nieco bardziej aktywny, ale nie potrafił zagrozić "Fit Dzikowi". Historyczna chwila - pierwsza walka w historii MMA-VIP zakończyła się na punkty - wygraną Łomnickiego.

Tomasz "Fit Dzik" pokonał Adriana Ciosa przez jednogłośną decyzję sędziów

Kto wygrał walkę Najman vs Taxi Złotówa?

Pierwotnie sporym faworytem w tym starciu był Najman. Ludzie typowali jednak triumf „Taxi Złotówy”, więc kursy się wyrównały.

Dla wielu to z pewnością spore zaskoczenie, ale walka nie zakończyła się w pierwszej rundzie. W premierowej odsłonie aktywniejszy był Najman, który trafiał zarówno ciosami prostymi, jak i mocnymi kopnięciami. Wrzesień nie podejmował większego ryzyka i nie atakował szaleńczo znacznie cięższego rywala.

Druga runda rozpoczęła się spokojnie, ale z czasem przewagę zdobywał "Taxi Złotówa". Wrzesień w pewnym momencie trafił mocnym ciosem na wątrobę i sędzia przerwał pojedynek!

Szymon "Taxi Złotówa" Wrzesień pokonał Marcina Najmana przez TKO, runda II

Zobacz również: Aktualny ranking bukmacherów

MMA VIP zwycięzcy

Jeśli chodzi o przewidywania bukmacherów, na papierze najrówniej zapowiadały się dwa pojedynki – Najmana z Taxi Złotówą i Ciosa z "Fit Dzikiem". Z kolei największymi faworytami byli debiutujący w MMA zawodowi pięściarze - Przemysław Opalach i Marcin Rekowski.

Jak się okazało, bokserskie umiejętności przydały się tylko jednemu - Opalach, zgodnie z kursami, pokonał swojego rywala. Bolesną porażkę przed czasem zanotował jednak Rekowski, który już w pierwszej rundzie przegrał z Kowollem. W starciu trenerów personalnych górą był "Fit Dzik", a w walce wieczoru wygrał Wrzesień.

Zerknij na: Bonus na start

MMA VIP podsumowanie

Jeśli chodzi o podsumowanie gali MMA-VIP, z pewnością przebiegła ona w błyskawicznym tempie. Pół żartem, pół serio można stwierdzić, że dłuższej trwało studio, w którym gośćmi byli między innymi Tomasz Sarara i Ewa Piątkowska, niż same pojedynki. Cztery z siedmiu walk zakończyły się w pierwszych rundach, dwie - w drugich, a tylko pojedynek Cios vs "Fit Dzik" został rozstrzygnięty przez sędziów.

Biorąc pod uwagę fakt, że w wywiadach po niektórych pojedynkach zawodnicy wspominali o rewanżach i kolejnych walkach, z pewnością możemy spodziewać się drugiej edycji gali MMA-VIP. Już bez Marcina Najmana w klatce, gdyż po przegranej z "Taxi Złotówą" ogłosił zakończenie kariery jako zawodnik sportów walki.

Pełne wyniki gali MMA-VIP:

Szymon “Taxi Złotówa” Wrzesień
pokonał Marcina Najmana przez TKO, runda II
Tomasz “Fit Dzik”
pokonał Adriana Ciosa przez jednogłośną decyzję sędziów
Edward Mazur
pokonał Dominika Tymana przez poddanie, runda II
Patryk Kowoll
pokonał Marcina Rekowskiego przez TKO, runda I
Przemysław Opalach
pokonał Konrada Cyranowskiego przez TKO, runda I
Mateusz Kisiel
pokonał Sebastiana Troninę przez TKO, runda I
Krystian Rosa
pokonał Adriana Sulikowskiego przez TKO , runda I