Tomasz „Fit Dzik” Łomnicki jest zawodnikiem MMA, który zawalczył na gali MMA-VIP organizowanej przez Marcina Najmana. Kim jest Fit Dzik? Skąd pochodzi Fit Dzik? Fit Dzik walki – jaki jest jego bilans w MMA?

Kim jest Fit Dzik? Skąd pochodzi Fit dzik?

fit dzik kto to

Tomasz Fit Dzik Łomnicki pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego. Jeśli chodzi o wiek, Fit Dzik ma 35 lat.

W wieku 31 lat Łomnicki ważył aż 198 kilogramów przy wzroście 194 centymetry. Metaboliczny wiek Fit Dzik wskazywał wówczas... 82 lata. Wtedy postanowił wziąć się za siebie i rozpoczął niesamowitą metamorfozę.

Schorowany mężczyzna rozpoczął treningi i zaczął trzymać dietę. Po trzech miesiącach ważył 160 kilogramów, a po pół roku schudł kolejne 40 kilogramów. Założył wówczas fanpage na Facebooku, żeby motywować innych ludzi z podobnymi problemami, jak on

 

 

Opinie o diecie Fit Dzik

Łącznie Fit Dzik zrzucił około 100 kilogramów. „Nie trener personalny! Masz problem z dietą? Chętnie pomogę!” - czytamy na jego fanpage'u na Facebooku. Łomnicki ma także dwie grupy na Facebooku - Chudnij z Fit-Dzikiem - Dieta, trening, motywacja, w których łącznie znajduje się około 10 tysięcy użytkowników. Na swoich mediach społecznościowych Fit Dzik regularnie zamieszcza zdjęcia zadowolonych klientów, którzy korzystają z jego pomocy przy diecie. Opinie o diecie Fit Dzika w takich przypadkach są więc pozytywne – wystarczy spojrzeć na to, jakie metamorfozy przechodzą jego podopieczni!

Tomasz Łomnicki kariera

kariera tomasza łomnickiego

Z czasem Fit Dzik rozpoczął także treningi w sportach walki. W marcu 2019 roku stoczył amatorską walkę w kickboxingu - pokonał wówczas Bartosza Buchwalda na gali Octagon No Mercy 7. Łomnicki triumfował jednogłośną decyzją sędziów.

Fit Dzik MMA

Kilka miesięcy później Fit Dzik stoczył debiutancką walkę w MMA na gali Free Fight Federation transmitowanej w telewizji Polsat. Jego rywalem w kategorii do 96 kilogramów był Mateusz „Camaro” Stawski, mistrz capoeiry.

Zobacz także: Typy na FFF

- Jeszcze 30 miesięcy temu ważyłem 200 kilogramów. Przyszedł moment, w którym było mi wstyd i powiedziałem, że nadszedł odpowiedni czas. Zrzuciłem ponad 100 kilogramów – opowiadał Fit Dzik przed debiutem w MMA w rozmowie z Polsatem Sport.

Doświadczenie w sportach walki było więc po stronie Stawskiego i on okazał się lepszy. Walka Fit Dzik - Stawski zakończyła się w pierwszej rundzie. "Camaro" zwyciężył po gradzie ciosów pod siatką.

- Dalej będę trenował. Czekam na propozycje kolejnych walk – przyznał Fit Dzik po porażce ze Stawskim. I faktycznie – na kolejny występ nie musiał długo czekać.

Fit Dzik walki

walki łomnickiego

Występ na FFF nie był bowiem jedynym Fit Dzika w MMA. W listopadzie 2019 roku stoczył dwie walki na galach Octagon No Mercy. Na gali z numerem 8 przegrał z debiutującym Mateuszem Kolasą, ulegając rywalowi jednogłośną decyzją sędziów. Z kolei na Octagon No Mercy 9 musiał uznać wyższość Dariusza Orłowskiego, innego debiutanta w MMA.

Warto tu również wspomnieć o jego występie, a właściwie jego braku podczas gali Krwawy Sport 6. Miał bowiem zmierzyć się z Patrykiem "Wielkim Bu" Masiakiem, jednak do walki nie doszło, gdyż mężczyzna się na niej nie pojawił. Został zastąpiony przez Tomasza Łuszczyńskiego, który to starcie przegrał.

Fit Dzik MMA-VIP

Tomasz Fit Dzik Łomnicki po raz czwarty zameldował się w klatce w zawodowej walce MMA na gali MMA-VIP, podczas której pojedynkiem wieczoru było pożegnalne starcie Marcina Najmana. Rywalem Fit Dzika na gali MMA-VIP był Adrian Cios, trener personalny i zawodnik sylwetkowy. Walka Fit Dzik – Cios anonsowana była jako walka o tytuł „najlepszego trenera personalnego”. Pojedynek Łomnickiego z Ciosem był co main eventem gali MMA-VIP.

Łomnicki w klatce pokazał większe doświadczenie i pewnie wypunktował znacznie lżejszego ciosa. "Fit Dzik" był lepszy w każdej z trzech rund i wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Zobacz także: Wyniki pierwszej gali MMA-VIP

Fit Dzik Instagram

instagram fit dzika

Fit Dzik jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych. Jego stronę na Facebooku polubiło 27 tysięcy użytkowników. Uczestnik gali MMA-VIP udziela się także na Instagramie pod nickiem „fitdzik_official”, gdzie regularnie wrzuca zdjęcia zarówno z treningów, jak i fotografie ukazujące jego życie prywatne.


Kim jest Fit Dzik?
Fit Dzik nazywa się Tomasz Łomnicki i jest dietetykiem.
Kto był rywalem Fit Dzika na gali MMA VIP?
Rywalem Fit Dzika na gali MMA-VIP był Adrian Cios, trener personalny i zawodnik sylwetkowy.