Marcin Rekowski to doświadczony i utytułowany polski pięściarz wagi ciężkiej, który na gali MMA-VIP zadebiutował w zawodowym MMA. Kim jest Marcin Rekowski? Marcin Rekowski kariera – jak przebiegała? Rekowski vs Takam – jak zakończyła się walka?

Kim jest Marcin Rekowski?

Marcin Rekowski kto to

Marcin Rekowski urodził się w styczniu 1978 roku w Kościerzynie. Przez lata występował w boksie amatorskim, sięgając po liczne sukcesy. Był między innymi trzykrotnym medalistą Mistrzostw Polski w kategorii półciężkiej.

Marcin Rekowski kariera

„Rex” bardzo późno, bo dopiero w wieku 34 lat przeszedł na boks zawodowy. Debiutancką walkę na zawodowych ringach stoczył w maju 2012 roku, nokautując w drugiej rundzie Manuela Reussa.

W kolejnych latach Rekowski toczył walki zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2013 roku pokonał przed czasem Elijaha McCalla, nokautując go w piątej rundzie. Rok później stoczył rewanż z... jego ojcem, legendarnym Oliverem McCallem.

Zobacz także: Artur Szpilka zarobki, walki, czy zawalczy w MMA?

McCall, w przeszłości mistrz świata WBC i pogromca legendarnego Lenoxxa Lewisa, skazywany był na porażkę ze względu na zaawansowany już wiek. Mimo to niespodziewanie pokonał Rekowskiego niejednogłośną decyzją sędziów. Rekowski kilka miesięcy później skutecznie zrewanżował się Amerykaninowi, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów.

Rekowski walki

walki Rekowskiego

Miesiąc po walce z McCallem Rekowski zanotował najcenniejszą wygraną w karierze, pokonując Alberta Sosnowskiego. "Rex", dzięki wygranej z "Dragonem", sięgnął tym samym po pas Mistrza Polski w wadze ciężkiej.

Kariera Marcina Rekowskiego zdecydowanie wyhamowała we wrześniu 2015 roku. Przegrał wówczas przed czasem z Nagym Aguilerą w ostatniej sekundzie walki, choć prowadził na kartach punktowych u wszystkich sędziów. W 2016 roku ponownie przegrał przed czasem - tym razem z Andrzejem Wawrzykiem, a następnie poległ na punkty w pojedynku z Krzysztofem Zimnochem.

 

 

Rekowski vs Takam

Mimo dwóch porażek z rzędu Rekowski w styczniu 2017 roku stanął przed największym wyzwaniem w karierze, stając do walki o pas IBF Inter-Continental wagi ciężkiej. Jego przeciwnikiem był wówczas Carlos Takam.

Na papierze Rekowski nie miał najmniejszych szans w walce z potężnie bijącym Takamem i przewidywania potwierdziły się w walce. Francuz potężnie znokautował "Rexa" i wrócił na ścieżkę zwycięstw po porażce z Josephem Parkerem.

- Ta walka ze sportowego punktu widzenia nie miała żadnego sensu - stwierdził wówczas Janusz Pindera, jeden z najwybitniejszych polskich ekspertów odnośnie pięściarstwa, oceniając pojedynek Rekowski vs Takam.

W kolejnych latach Rekowski stoczył jeszcze dwie walki z mało wymagającymi rywalami. Najpierw pokonał Patryka Kowolla, a w 2018 roku pożegnał się z zawodowymi ringami, pokonując w rodzinnej Kościerzynie Andrasa Csomora.

Łączny bilans walk Rekowskiego na zawodowych ringach to 19 wygranych i pięć porażek. 16-krotnie wygrał przed czasem, a trzy razy został znokautowany.

Rekowski a kłopoty z prawem

Rekowski walka z prawem

W 2017 roku o Rekowskim głośno było w mediach w związku z aresztowaniem przez policję. Zatrzymano wówczas dwie osoby w sprawie o podejrzenie czerpania korzyści majątkowych z prostytucji. Zatrzymanym groziło nawet siedem lat i sześć miesięcy pozbawienia wolności. Rekowski po kilku dniach wydał w tej sprawie oświadczenie.

„Bardzo Was przepraszam za to zamieszanie i stres, ale mi też nie jest miło. Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni i wróci do normy” - napisał wówczas pięściarz, pozdrawiając syna Oliwiera, który „jest dla niego całym życiem”.

Rekowski MMA-VIP

Marcin Rekowski i MMA? Jeszcze kilka miesięcy temu chyba nikt nie wpadłby na takie połączenie. Jak się jednak okazuje, Rekowski zadebiutował w MMA w lutym 2021 roku na gali MMA-VIP, której organizatorem był Marcin Najman. Rywalem „Rexa” w debiutanckiej walce na zasadach MMA był Patryk Kowoll, z którym Rekowski dwukrotnie wygrał przed czasem w boksie zawodowym.

Do trzech razy sztuka, mógłby powiedzieć Kowoll, gdyż trzeci pojedynek z Rekowskim okazał się dla niego zwycięski. "Rex" szybko znalazł się w niekorzystnej pozycji w parterze, gdzie Kowoll zasypał go kolejnymi ciosami i tym samym Rekowski zanotował nieudany debiut w MMA.

Zobacz także: Kiedy druga gala MMA-VIP?


Kim jest Marcin Rekowski?
Marcin Rekowski urodził się w styczniu 1978 roku w Kościerzynie. Przez lata występował w boksie amatorskim, sięgając po liczne sukcesy. Był między innymi trzykrotnym medalistą Mistrzostw Polski w kategorii półciężkiej.
Kto był rywalem Marcina Rekowskiego podczas gali MMA-VIP?
Rywalem „Rexa” w debiutanckiej walce na zasadach MMA był Patryk Kowoll.