Przemysław Opalach to polski pięściarz zawodowy, który zadebiutował w MMA na gali MMA-VIP. Kim jest Przemysław Opalach? Opalach walki – jaki bilans na zawodowych ringach ma „The Spartan”?

Kim jest Przemysław Opalach?

Przemysław Opalach kto to

Przemysław Opalach urodził się w czerwcu 1986 roku w Olsztynie. Jeśli chodzi o wiek, pięściarz ma więc 34 lata. W wieku 12 lat zaczął treningi w muay thai, gdzie stoczył 35 walk.

Gdy Opalach miał sześć lat, wraz z rodziną przeprowadził się do niemieckiej Kolonii. Do rodzinnego Olsztyna wrócił po 18 latach.

Jako 14-latek rozpoczął treningi w boksie, gdzie startował jako amator w blisko 100 pojedynkach. Na zawodowstwo przeszedł w 2011 roku.

Przemysław Opalach kariera

Po latach startów w boksie amatorskim, Po latach startów w boksie amatorskim, w marcu 2011 roku Opalach zadebiutował jako pięściarz zawodowy. Pokonał wówczas jednogłośną decyzją sędziów Adama Gawlika.

Po dziewięciu wygranych z rzędu na galach w Polsce i Niemczech, w marcu 2012 roku Opalach zadebiutował na amerykańskich ringach. Przegrał wówczas z Eberto Mediną jednogłośną decyzją sędziów. Rywal Opalach w momencie pokonania go legitymował się ujemnym rekordem 5-7-1.

Jeszcze w 2012 roku Opalach wrócił na ring i pokonał przed czasem Mustafę Dogana. Po dwóch kolejnych wygranych, w połowie 2013 roku poniósł drugą zawodową porażkę. Przegrał wówczas z Geardem Ajetoviciem na gali "Friday Boxing Night" w Olsztynie. Rywal zdeklasował Polaka i wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Serb sięgnął tym samym po wakujący pas IBF International wagi super średniej.

Opalach zwycięstwa

zwycięstwa opalacha

Po tym, jak Opalach przegrał z Ajetoviciem, przez kolejne lata był niepokonany. Pod koniec 2013 roku w Ghanie stoczył walkę o pasy IBF International, WBF i WBO African w wadze super średniej. Pokonał wówczas przez TKO w drugiej rundzie miejscowego faworyta Maisha Samsona i sięgnął po oba pasy. W kolejnych pojedynkach pokonał między innymi Slavisę Simeunovicia, Daniela Wanyonyi'ego czy Paata Vadruashvilego.

Opalach walki

W styczniu 2019 roku Opalach stanął przed największym wyzwaniem w karierze. W Niemczech zmierzył się z potężnie bijącym Vincentem Feigenbutzem. Stawką pojedynku był mało znaczący pas mistrza świata federacji GBU. Feingenbutz rozbijał Opalacha, a sędzia przerwał pojedynek pod koniec piątej rundy.

Opalach skazywany na porażkę był już przed pojedynkiem. Jak przyznał przed pojedynkiem z Niemcem na swoim twitterowym koncie Mateusz Borek, znany dziennikarz i promotor bokserski, "Opalach ma mniej niż 5 procent szans na przetrwanie i mniej niż 3 procent na zwycięstwo".

 

 

Zobacz także: Kim jest bokser Tomasz "Zadyma" Gromadzki?

Jeszcze w 2019 roku Opalach wrócił na ring i pokonał przed czasem legitymującego się passą 14 porażek z rzędu Benjamina Skendera.

Jeśli chodzi o łączny bilans Opalacha na zawodowych ringach, wynosi on 28 wygranych i trzy porażki. Zwycięstwa Opalacha to w 23 przypadkach pojedynki skończone przed czasem. Sam znokautowany został raz – w starciu z Feingenbutzem.

Przemysław Opalach MMA-VIP

opalach na mma-vip

Choć Olsztynianin nie zakończył oficjalnie kariery w boksie, w lutym 2021 roku zadebiutował w MMA. Przemysław Opalach na zasadach MMA zadebiutował na gali organizowanej przez Marcina Najmana – MMA-VIP.

Rywalem Opalacha w debiucie był Krystian Cyranowski. Zawodnik z Olsztyna wygrał w swoim debiucie, pokonując przeciwnika przez TKO w pierwszej rundzie. Opalach wykorzystał swoje bokserskie umiejętności i rozbił rywala ciosami.

Zobacz także: Kiedy druga gala MMA-VIP?


Kim jest Przemysław Opalach?
Przemysław Opalach to polski pięściarz zawodowy, który urodził się w czerwcu 1986 roku w Olsztynie.
Kto był rywalem Przemysława Opalacha podczas gali MMA-VIP?
Rywalem Opalacha był Krystian Cyranowski.