High League MMA jest nowym graczem na polskim rynku organizacji typu freakfight. Czym jest federacja High League? High League historia – czy włodarze High League to tylko Malik Montana? High League zasady – czy wiadomo już, jakie będą? High League zmiana nazwy – dlaczego jednak nie nazywa się Hype MMA? High League bukmacher - gdzie można obstawiać walki tej organizacji?

Czym jest federacja High League?

Czym jest federacja High League, zastanawiają się z pewnością fani zarówno sportów walki, jak i pojedynków celebrytów. Od początku 2021 roku głośno było bowiem o nowym graczu na rynku organizacji freakfightowych, który planuje stworzyć ogromną konkurencję dla lidera, jeśli chodzi o tego typu przedsięwzięcia, czyli FAME MMA.

Za tym, czym jest federacja High League, stoi niezwykle popularny w Polsce raper, czyli Malik Montana. Założył on swoją organizację, gdyż – jak przyznał – dostawał wcześniej propozycje pojedynków na zasadach MMA, jednak pieniądze, jakie mu za te walki oferowano, określił mianem „ochłapów”. Chcąc więc zrobić to po swojemu i na bogato, założył własną organizację, która będzie oferowała pojedynki gwiazd na zasadach MMA.

Spekuluje się, że włodarze High League to nie tylko Malik, ale też osoby ze środowiska MMA. Ich dokładne dane pozostają jednak niewiadomą.

High League MMA

gala high league

High League MMA będzie więc tworzyć pojedynki celebrytów, muzyków czy twórców internetowych na zasadach MMA i być może także innych – jak pięściarstwo. Malik Montana High League MMA przedstawia jako coś prestiżowego i różniącego się od innych tego typu produktów, które znamy od kilku lat z polskiego rynku.

- Moja federacja w estetyce wizualnej i wydźwięku nie będzie kojarzyła się z jakąś wschodnioeuropejską patologią. Chciałbym przede wszystkim, żeby to wszystko trzymało poziom. Aby ten poziom dostarczał wam rozrywkę na trochę innym poziomie i żeby wszystko trzymało się w takiej estetyce, z jakiej mnie znacie – przyznał w swoim stylu Montana na nagraniu na instagramowym profilu.

High League historia

High League historia – pod tym hasłem nie znajdziemy jeszcze zbyt wielu informacji, gdyż projekt dopiero startuje. High League historia jest więc jak na razie uboga, choć trzeba przyznać, że przedsięwzięcie rozpoczęło swoją działalność od naprawdę mocnych medialnie ruchów. Skonfliktowani z FAME MMA konferansjer Arkadiusz „Pan” Pawłowski i posiadaczka mistrzowskiego pasa Aniela „Lil Masti” Bogusz zostali bowiem ogłoszeni jako pierwsze nabytki, które od konkurencji przejęła federacja High League.

 

 

Można więc gdybać, że skoro federacja High Legue rozpoczyna swoje działania od tak medialnych ruchów, High League historia i przyszłość może wyglądać naprawdę imponująco. Z pewnością kluczowy dla dalszych losów organizacji High League będzie odbiór ze strony widzów – to, ile osób wykupi PPV na pierwsze gale oraz to, czy ogromna rzesza kibiców FAME MMA nie będzie patrzyła negatywnie na konkurencyjny produkt. Pierwsze opinie i wnioski powinniśmy mieć możliwość wygłosić już po premierowej gali High League, której termin jak na razie nie jest jeszcze oficjalnie ogłoszony i potwierdzony przez Malika Montanę.

High League zmiana nazwy

high league hype nazwa

High League zmiana nazwy – skąd się wzięła? Zanim ruszył projekt o nazwie High League, Malik Montana za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych przedstawiał zamazaną grafikę z napisem „Hype MMA”. Tak właśnie pierwotnie miała bowiem nazywać się federacja High League. Popularnego rapera uprzedzili jednak włodarze FAME MMA, którzy szybciej zarejestrowali nową federację pod taką nazwą – ma to być poboczny projekt dla FAME MMA, podczas której swoje pojedynki będą toczyć nieco mniej znani twórcy, aspirujący do tego, żeby w przyszłości trafić właśnie do FAME MMA.

Głos w sprawie zamieszania wynikającego z nazwy Hype MMA zabrał Wojtek Gola, jeden z szefów FAME MMA:

- Z Malikiem się kumplowaliśmy. Prywatnie bardzo lubię Malika, to jest mój kumpel, miałem z nim szczerą rozmowę. Malik powiedział mi, że będzie robił gale. Mówiłem Malikowi, że to biznes, lubimy się, ale na płaszczyźnie biznesowej nasze relacje mogą trochę ucierpieć. Dzwonienie do naszych zawodników, próby podbierania zawodników – to nie jest zdrowa konkurencja – powiedział Gola w rozmowie z Mateuszem Kaniowskim.

Można więc powiedzieć, że High League zmiana nazwy wyszła niejako na dobre. O sprawnie dużo pisano w mediach i powstanie federacji High League odbiło się w środowisku głośnym echem, w dużej mierze dzięki między innymi konfliktowi z FAME MMA właśnie w sprawie nazwy Hype MMA.

High League zasady

High League zasady – czy już wiadomo, na jakich zasadach będą walczyć zawodnicy w federacji Malika Montany? W High League zasady będą najprawdopodobniej takie, jakie znamy z innych organizacji oferujących kibicom walki typu freak fight – czyli pojedynki na zasadach MMA, z trzyminutowymi rundami oraz dłuższymi, niż ma to miejsce w standardowych pojedynkach MMA, przerwami między rundami. High League zasady nie zostały jednak jeszcze ogłoszone, więc można na ten temat jak na razie co najwyżej gdybać. Więcej informacji z pewnością dowiemy się, gdy projekt ruszy na dobre – gdy zostaną ogłoszeni kolejni zawodnicy, a także termin premierowych konferencji i samej gali.

High League bukmacher

Wraz z ogłoszeniem angażu Lexy Chaplin w High League dowiedzieliśmy się, że oficjalnym bukmacherem organizacji zostały zakłady bukmacherskie Fortuna (sprawdź kod promocyjny Fortuna). Wszystko wskazuje więc na to, że tylko i wyłącznie w tej firmie będzie można obstawiać pojedynki High League.


Kto będzie walczył na galach High League?
Na galach High League będą walczyć celebryci, muzycy oraz twórcy internetowi.
Kto stoi za federacją High League?
Właścicielem federacji High League jest jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce - Malik Montana.